Jakie możliwości mają lokalizatory do samochodu

System monitoringu pojazdów staje się standardem w zastosowaniach firmowych i prywatnych – niestety, standardem nie staje się wykorzystywanie pełnych możliwości tych urządzeń. Lokalizatory kojarzą się przede wszystkim z możliwością sprawdzenia aktualnej pozycji na mapie, a jest to przecież mały wycinek dostępnych zastosowań systemu GPS. Nadajniki GPS oferują dużo więcej – dzięki nim możemy generować realne oszczędności i ułatwić sobie codzienne życie.

Monitoring GPS odkryje schematy w użytkowaniu pojazdu

Lokalizatory do samochodu pozwalają spojrzeć z szerszej perspektywy na sposób korzystania z pojazdu – zarówno firmowego, jak i prywatnego. Informacje zbierane przez system GPS pozwalają na lepsze zrozumienie codziennych tras przejazdów, łącznie z takimi informacjami jak zużycie paliwa, średnie spalanie, prędkość, obroty silnika lub wykroczenia kierowcy. Dzięki precyzyjnemu śledzeniu tych parametrów łatwo wyłapać przyczyny niepotrzebnie wysokiego zużycia paliwa lub części eksploatacyjnych, a także utraty czasu. Bez systemu monitoringu dostrzeżenie tych prawidłowości byłoby bardzo trudne lub nawet niemożliwe.

Lokalizator GPS jako wsparcie w zarządzaniu firmą

Zamontowanie lokalizatorów GPS w samochodach służbowych otwiera drogę do lepszego zarządzania wizytami u klientów lub partnerów biznesowych. Dzięki systemowi monitoringu możliwe jest sprawdzenie, jak na przestrzeni czasu kształtuje się liczba i czas trwania wizyt w poszczególnych punktach. Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie na przykład, czy których z klientów nie został zaniedbany lub, czy istnieje możliwość bardziej efektywnego rozplanowania przejazdów.

Ponadto, lokalizator samochodowy znacznie ułatwia rozdział kosztów eksploatacji pojazdu między pracodawcą a pracownikiem. W systemie monitoringu IKOL pracownik ma możliwość przełączania się między przejazdami służbowymi i prywatnymi za pomocą przycisku w aplikacji mobilnej lub przez zamontowany w pojeździe przełącznik. Dzięki temu rozwiązaniu użytkowanie pojazdu jest dużo bardziej transparentne dla właściciela floty.

Lokalizator połączony z systemem radiowym – sposób na złodziei samochodów

Lokalizatory do samochodów posiadają wiele zastosowań biznesowych i prywatnych, niestety rzadko bywają skutecznym zabezpieczeniem przeciwkradzieżowym – poza jednym wyjątkiem! System IKOL SVR Sky, czyli rozwiązanie antykradzieżowe połączone z monitoringiem GPS to propozycja od firmy IKOL. Dzięki połączeniu niezagłuszalnego i niewykrywalnego systemu radiowego z zaawansowanym systemem GPS uzyskujemy wszystko, co najlepsze w nowoczesnym lokalizowaniu pojazdów. SVR Sky w codziennym użytkowaniu świetnie sprawdza się jako system monitoringu GPS, służący do poprawy komfortu użytkowania pojazdu. Jeśli jednak dojdzie do kradzieży auta, uruchomiony zostanie system radiowy, którego zaletami są pełna odporność na zagłuszenie i siła sygnału pozwalająca na precyzyjne odnalezienie nawet świetnie ukrytego auta. Po zgłoszeniu kradzieży pojazd zostaje odszukany przez ekipę poszukiwawczą i lokalną policję – co ważne, system SVR działa na terenie całej Europy.

Lokalizatory GPS – także do motocykli

System GPS tak samo dobrze sprawdza się w przypadku jednośladów – zarówno skuterów, jak i motocykli. Moduł IKOL MOTO to przykład niewielkiego nadajnika GPS stworzonego dla tych maszyn. Tak samo jak w przypadku samochodów, umożliwia on znaczną poprawę zarówno wygody i efektywności wykorzystania maszyny, jak i jego bezpieczeństwa.

System monitoringu GPS na stałe zagościł już w firmach posiadających większe floty pojazdów – korzyści płynące z tego rozwiązania mogą jednak paść udziałem każdego, kto zdecyduje się na lokalizator w swojej maszynie. IKOL to przykład dostawcy GPS, który oferuje pełną personalizację usług pod potrzeby użytkownika – możemy więc korzystać z tych usług, które interesują nas najbardziej, bez przepłacania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ