Ile średnio kosztuje malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe jest jedną z najbardziej skutecznych metod malowanych powierzchni. Zapewnia bardzo równomierne pokrycie powierzchni i estetyczne wykończenie. Malowanie proszkowe można zastosować np. do ram rowerowych, karoserii samochodowej, felg aluminiowych i stalowych czy balustrad.

Większość osób, która decyduje się wykonać malowanie proszkowe elementów, skłania się do skorzystania z usług profesjonalistów. Proces malowania sam w sobie nie jest skomplikowany, jednak wymaga on użycia kosztownego, specjalistycznego sprzętu. Inwestowanie w niego w wielu przypadkach nie ma sensu. Lepszym rozwiązaniem jest zlecenie pracy odpowiednim firmom.

Zasady wyceny malowania proszkowego

Wycena usługi zawsze jest rozpatrywana w sposób indywidualny. Ceny malowania proszkowego zależne będą głównie od specyfiki malowanej powierzchni. Średnie ceny za malowanie części aluminiowych będą wyższe od średnich cen malowania proszkowego elementów ze stali. Na koszty malowania z wpływają także inne czynniki. Dużo zależeć będzie od ogólnego stanu powierzchni przed malowaniem. Rozwiązaniem najbardziej rozsądnym cenowo jest malowanie stali surowej, ponieważ w takim wypadku odpadają dodatkowe prace przygotowawcze, takie jak np. wygładzanie powierzchni.

Cena malowania używanych felg, ram lub karoserii będzie już znacznie wyższa, gdyż przed nałożeniem nowej warstwy pracownik musi wykonać zabieg piaskowania. Ważna są również wymiary danej powierzchni.

Uśredniony cennik

Stan elementów wpływa na cenę usługi, gdyż im bardziej skomplikowany etap przygotowawczy, tym cena ostateczna będzie wyższa. Sporo zależeć będzie od jakości wykonanej usługi. Za proszkowe malowanie surowej stali trzeba zapłacić około 30 zł/m2. Jeśli do zabiegu dołączymy także nałożenie warstwy podkładu przed kolorem, wówczas cena usługi wzrasta dwukrotnie do około 60 zł za m2. Ceny piaskowania kształtują się w zakresie od 20 zł do 30 zł za m2. Za zabieg piaskowania i malowania proszkowego stalowych felg samochodowych w standardowym rozmiarze należy zapłacić około 60 zł. W przypadku aluminiowych felg cena jest już sporo wyższa i wynosi około 80 do 90 zł. Usługa piaskowania karoserii samochodowej waha się w granicach 1900 do 2200 zł w zależności od wielkości i stanu powierzchni.
Ceny malowania proszkowego różnią się w zależności od regionu Polski oraz od wielkości miasta. Cennik specjalizujących się w tego typu usługach firm, może znacząco się od siebie różnić nawet w obrębie jednego miasta.

Więcej informacji na temat malowania proszkowego i piaskowania znaleźć można na https://proszkowe-malowanie.com/aktualnosci/.

[Głosów:48    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ