W jakie akcesoria motocyklowe warto się zaopatrzyć?

Jeśli często poruszasz się po mieście lub poza nim motorem, warto zadbać, by te przejazdy były dla Ciebie jak najbardziej komfortowe. Poza dobrym stanem samego motocykla wpływ na wygodę mają też użyteczne akcesoria. Na pewno bowiem przyjemniej jest podróżować, mając do dyspozycji specjalne oparcie czy torbę, do której możesz schować najpotrzebniejsze rzeczy. Poznaj też inne produkty, które mogą Ci się przydać.

Akcesoria dla kierowcy i pasażera

Podczas podróży motocyklem dobrze jest mieć do dyspozycji wygodne oparcie. Jeśli poruszasz się na niewielkich dystansach, to jego brak nie będzie aż tak odczuwalny, ale gdy chcesz pokonać kilkaset kilometrów, takie akcesoria motocyklowe są bardzo przydatne. W sprzedaży dostępne są zarówno oparcia dla kierowcy, jak i pasażera. Warto też wyposażyć się w specjalny uchwyt, dzięki któremu osoba podróżująca z tyłu będzie miała, czego się chwycić w trakcie przejażdżki.

Pomocnymi akcesoriami są wszelkiego rodzaju torby i kufry. Nawet pokonując niewielkie odległości, pewnie nieraz masz potrzebę zabrania ze sobą kilku rzeczy. Wygodnym rozwiązaniem są tak zwane tank bagi, czyli torby mocowane na baku. W sklepach dostępnych jest wiele różnych rozmiarów, więc bez problemu dobierzesz produkt do swoich potrzeb.

Jeśli zdarza Ci się jeździć w nowe miejsca, dobrym pomysłem może być także zakup uchwytu do telefonu komórkowego. Dzięki temu będziesz mógł włączyć w nim nawigację, która poprowadzi Cię do wyznaczonego miejsca. Istnieją także mocowania do osobnych urządzeń nawigacyjnych. Zakup takiego elektronicznego drogowskazu i akcesoriów montażowych przydaje się wielu kierowcom.

Akcesoria zwiększające bezpieczeństwo

Poza elementami wpływającymi jedynie na wygodę w czasie jazdy, są też takie, które mają istotny wpływ na bezpieczeństwo. Jeżeli dawno nie wymieniałeś jakiejś części, a czujesz, że przydałaby się nowa, to nie czekaj. Zamontowanie lepszego lusterka nie jest aż tak dużym wydatkiem, a sprawia, że Twoje reakcje na drodze są szybsze i bardziej adekwatne do aktualnych warunków. Poza tym warto wyposażyć motor w tak zwane crash pady i gmole, a także w tank pad. Są to elementy, które chronią motocykl w razie upadku. Wbrew pozorom nie są one dedykowane wyłącznie początkującym motocyklistom. Przydają się bowiem tak samo w trakcie wywrotki na trasie, jak i w sytuacji, w której motor przypadkowo przewróci się na postoju. Dzięki ich montażowi masz pewność, że Twoja maszyna przy pierwszym upadku nie zyska od razu poważnych uszkodzeń. Ponadto do gmola można przytwierdzić dodatkowe akcesoria motocyklowe, takie jak spacerówki (podnóżki) czy oświetlenie.

Nie zapominaj także o rzeczach podstawowych, czyli o odpowiednim stroju. Zarówno pasażer, jak i kierowca muszą mieć na głowach kaski. Ponadto dobrze jest zakupić inne ochronne elementy garderoby. Zwiększą one bezpieczeństwo na trasie, a na tym nigdy nie powinno się oszczędzać.

Polecamy też kupić sobie przenośną ładowarkę, czyli tak zwany powerbank. Nigdy nie wiadomo, kiedy akumulator odmówi posłuszeństwa. Problemy z jego rozładowaniem mogą pojawiać się zwłaszcza wtedy, gdy na co dzień pokonujesz niewielkie dystanse. Warto mieć więc przy sobie gadżet, który pomoże Ci wystartować w awaryjnej sytuacji.

[Głosów:6    Średnia:3.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ