Awaria samochodu

Własny samochód to ogromne udogodnienie dla wielu ludzi. Nic w tym dziwnego, ponieważ pojazdy mechaniczne umożliwiają bezproblemowe przewożenie pasażerów, jak również wielu typów towarów na krótkich i dalekich dystansach. Można śmiało stwierdzić, że obecnie własne auto nie stanowi żadnego luksusu tylko jest absolutnie podstawowym elementem wyposażenia prawie każdego człowieka. Można bowiem uniezależnić się od rozkładów jazdy komunikacji miejskiej i międzymiastowej.

W związku z powyższymi atutami, dzisiaj trudno jest znaleźć gospodarstwo domowe bez przynajmniej jednego kierowcy i samochodu. Warto jednak mieć na uwadze, że auta są zwyczajnymi maszynami, które prędzej czy później mogą ulec uszkodzeniu albo jakiejś awarii. W związku z tym istotne jest regularne serwisowanie pojazdu, tak aby zapewnić utrzymanie jego optymalnego stanu technicznego przez długi czasu.

Co zrobić w przypadku awarii?

W wielu przypadkach przed jakąś poważniejszą awarią, można zauważyć różne drobne usterki, które z czasem się pogłębiają. Dodatkowo zapalają się różne istotne kontrolki ostrzegawcze. Warto zwracać na to wszystko uwagę i w porę reagować. Czasami wymiana jakiejś drobnej części może uchronić pojazd przed poważniejszą awarią. Niektóre awarie nie unieruchamiają całkowicie pojazdu, ale dalsza jazda może właśnie doprowadzić do poważniejszych i bardziej kosztownych problemów.

Poważna awaria unieruchamiająca samochód

Jeśli jednak dojdzie do poważniejszej awarii, która uniemożliwia dalszą jazdę, nie należy panikować. W pierwszej kolejności, w miarę możliwości, należy zjechać autem w miejsce, w którym pojazd nie stanowi utrudnienia dla innych uczestników ruchu drogowego. Następną czynnością jest włączenie świateł awaryjnych i ustawienie trójkąta ostrzegawczego za samochodem. Na zwykłych drogach należy go umieścić w odległości 30-50 m za autem lub przed zakrętem, a na autostradzie lub drodze ekspresowej w odległości 100 metrów za pojazdem.

Po odpowiednim zabezpieczeniu samochodu, który uległ nagłej awarii, trzeba wezwać pomoc. Na rynku działalność prowadzi wiele firm specjalizujących się w szeroko pojętej pomocy drogowej. Zajmują się one holowaniem i transportem pojazdów do warsztatów oraz w inne wskazane miejsca. Poza tym pracownicy takich firm udzielają pomocy w przypadku pojawienia się jakichś drobnych awarii w terenie. Po przewiezieniu pojazdu do wskazanego warsztatu, mechanicy przystąpią do efektywnej diagnostyki oraz likwidacji awarii.

Opcją alternatywną jest skorzystanie z usług mobilnych serwisów. Takie firmy oferują szeroki zakres usług mechanicznych, podobnie jak serwisy stacjonarne, z tą różnicą, że zapewniają dojazd do klienta lub bezpośrednio na miejsce awarii wraz z potrzebnymi częściami oraz wyposażeniem przystosowanym do naprawiania samochodów w terenie.

Jak szukać porządnych fachowców?

Porządne firmy zajmujące się pomocą drogową oraz mobilnym i stacjonarnym serwisem pojazdów. Poniżej można znaleźć listę ofert takich firm działających w największych polskich miastach:

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ