4 sprytne i praktyczne zastosowania nadajnika GPS

0
511

Większość osób, gdy słyszy popularny skrót GPS, myśli od razu o nawigacji samochodowej. Tymczasem lokalizatory GPS mają dużo szersze i ciekawsze zastosowania! Jesteśmy pewni, że nawet nie spodziewasz się jakie! Wyruszmy więc w podróż po funkcjach, które nie są tak oczywiste, jednak nadal niesamowicie praktyczne!

  1. GPS mierzący wysokość nad poziomem morza

Każdy wie, że GPS potrafi wskazać lokalizację na mapie. Ale czy wiesz, że może również określać wysokość nad poziomem morza? Ta funkcja daje masę możliwości w różnych obszarach. Pierwszym będzie monitoring pracowników podczas pracy. Niektóre zawody, jak utrzymywanie czystości na klatkach schodowych, roznoszenie ulotek czy poczty wiąże się z koniecznością wejścia na każde piętro w danym budynku. Dzięki lokalizatorowi GPS możesz sprawdzić nie tylko czy pracownik był w danym budynku, ale też czy wszedł na każde piętro, aby należycie wypełnić swoje obowiązki.

Innym przykładem są wycieczki górskie, gdzie pomiar wysokości jest dosyć istotny. Szybkie zmiany ciśnienia mogą być niebezpieczne dla zdrowia i prowadzić do omdleń. Kontrolując wspinaczkę z nadajnikiem GPS możesz nie tylko uniknąć takiej sytuacji, ale też w razie słabszego samopoczucia nacisnąć dedykowany przycisk, który powiadomi wskazaną osobę, że coś jest nie tak.

  1. Lokalizacja GPS dla dzieci i nastolatków

Każdy rodzic z pewnością docenia fakt, że żyjemy w czasach, w których można dowiedzieć się gdzie jest Twoja pociecha, za pośrednictwem smartphone. Jednak są przypadki, gdy lokalizacja w telefonie może nie wystarczyć – w niektórych szkołach, szczególnie przy młodszych dzieciach, przynoszenie telefonu może być nie mile widziane lub wręcz zabronione. Drugą przeszkodą takiego rozwiązania jest fakt, że młodzi użytkownicy często potrafią obsłużyć technologię lepiej niż starsi, w związku z czym mogą wyłączyć lokalizację, jeśli będą chcieli iść gdzieś bez zgody rodzica.

Natomiast przenośny lokalizator GPS nie tylko nie będzie przeszkadzał podczas zajęć, ale też będzie dużo trudniejszy do oszukania przez młodego użytkownika. Wystarczy ukryć go w plecaku pociechy i co jakiś czas wyjmować do ładowania. Moduł poinformuje rodzica gdzie obecnie przebywa pociecha, ale też czy nie przekracza wyznaczonego obszaru lub czy nie zagraża mu jakieś niebezpieczeństwo – właśnie po to jest wyposażony w przycisk alarmowy.

  1. Uprawiasz sport w plenerze? Daj się zlokalizować!

Sport to zdrowie, jak to mawiają. Aby taki był należy jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa! Tyczy się to zarówno sportów uprawianych w salach i halach, ale też przede wszystkim tych plenerowych. Kajaki, wycieczki rowerowe, żeglarstwo czy wspinaczki górskie są wspaniałymi dyscyplinami, które można uprawiać w pojedynkę. Warto jednak wyposażyć się w lokalizator GPS, aby w razie wypadku dać najbliższym informację o tym gdzie się znajdujecie. Tutaj również przyda się opcja przycisku alarmowego – szybka reakcja osoby otrzymującej powiadomienie może uratować nawet życie!

  1. Ochrona bagażu – miej walizkę na oku z modułem GPS

Kto raz zgubił bagaż na lotnisku w obcym kraju, ten wie jaki to ból. Nie jest źle, gdy wyjazd miał trwać 1 lub 2 dni, ale co jeśli wybierasz się na dwutygodniowe wakacje za granicą? Wtedy brak bagażu może zepsuć całe wakacje, a przecież nie na to każdy z nas pracuje cały rok. Odpowiedzią na tę bolączkę jest przenośny lokalizator GPS, który swoim zasięgiem obejmuje również kraje Unii Europejskiej. Jeśli wspomożesz linię lotnicze podając im lokalizację swojej waliki możliwe, że zgubiony bagaż nie zdąży Ci nawet popsuć humoru, bo tak szybko się odnajdzie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ