Gdzie korzystnie kupować części samochodowe?

Średnia wieku samochodów w Polsce wynosi 13 lat, a warto pamiętać, że składają się na nią zarówno samochody nowe, jak i dwudziestoletnie oraz starsze. Fakt ten sprawia, że wielu kierowców ma utrudniony dostęp do części i akcesoriów. Jak sobie z tym radzić i gdzie szukać pomocy?

Przegląd możliwości

Jeśli chodzi o części mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podróżowania, to oczywiście nie ma mowy o oszczędnościach. Elementy układu hamulcowego, kluczowe podzespoły zawieszenia i innych strategicznych mechanizmów muszą być wymieniane na nowe. Ten asortyment jest zazwyczaj dostępny jeszcze długo po zakończeniu produkcji danego modelu, a użytkownicy mogą wybierać zarówno wśród propozycji oryginalnych, jak i zamienników. Sytuacja wygląda zdecydowanie gorzej, jeśli chodzi o elementy mniej istotne, ale niezwykle potrzebne. Mamy tu na myśli na przykład drobne elementy wykończenia wnętrza, takie jak uchwyty i przyciski, które z wiekiem potrafią ulec uszkodzeniom, ale też komponenty osprzętu silnika, czy też instalacji elektrycznej.

Teoretycznie posiadacze starszych samochodów mają kilka dróg poszukiwania części. Mogą skierować swoje kroki do autoryzowanej stacji obsługi, która żądany element posiada w magazynie lub umożliwia ściągnięcie go z zagranicy. Niestety w większości przypadków ten sposób oznacza olbrzymie wydatki i jest dostępny jedynie dla posiadaczy grubych portfeli. W tym miejscu nawet koszt zakupu plastikowej osłony pod silnik potrafi przekroczyć całkowitą wartość pojazdu, a przyjemność posiadania nowej, oryginalnej części nie rekompensuje słonego rachunku, który przyjdzie zapłacić przy kasie. Dobrym rozwiązaniem może więc okazać się zakup części używanej. Portale aukcyjne i sprzedażowe oferują szeroki wybór propozycji w rozmaitych cenach i teoretycznie każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Pewne i bezpieczne rozwiązanie

Niestety rzeczywistość szybko weryfikuje prawdziwość opisów zamieszczanych przez sprzedających. Po przybyciu przesyłki jej stan często okazuje się odległy od oczekiwań, nierzadko też zdarza się, że element teoretycznie pasujący do naszego modelu samochodu pochodzi z innego rocznika, różni się na przykład detalem mocowania, a to wystarczy, aby uniemożliwić jego montaż i użytkowanie. Nie bez znaczenia są też koszty wysyłki, które musi ponieść kupujący. W przypadku dużych elementów blacharskich potrafi być on bardzo wysoki, natomiast w przypadku drobiazgów, jego wartość jest niewspółmierna do wartości zakupionego przedmiotu. Idealnym rozwiązaniem byłoby więc kupienie części używanej z możliwość obejrzenia jej przed zakupem. Wa bardzo dobrej sytuacji znajdują się mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego. Skup aut w Szczecinie, w Drawsku Pomorskim oraz w wielu innych miejscowościach tego regionu prowadzony przez firmę Auto Kurek CarGryf oferuje sprzedaż wielu części do wszystkich marek i rodzajów pojazdów samochodowych.

Skąd biorą się te części? Auto Kurek CarGryf jest przedsiębiorstwem zajmującym się między innymi skupem oraz kasacją samochodów. Fachowo przeprowadzony demontaż pozwala na skuteczne odzyskanie w pełni sprawnych komponentów, które następnie trafiają do dalszej sprzedaży. Wiedza i doświadczenie pracowników zapewniają wysoką jakość oferowanych produktów, to z kolei pozwala na uniknięcie przykrych niespodzianek. W ofercie znajduje się szeroka gama produktów zarówno do samochodów osobowych, jak i dostawczych i ciężarowych. Atrakcyjna cena połączona z pewnością zakupu stanowi gwarancję satysfakcji i dalszej, długiej, bezproblemowej eksploatacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ