Kiedy wymienić wycieraczki w samochodzie

Wycieraczki spełniają bardzo ważną funkcję podczas jazdy samochodem. Sprawnym ruchem odgarniają wodę, poprawiając jakość widzenia przez przednią szybę. Mogą służyć także jako ściągacz, dzięki któremu pozbędziemy się owadów, brudu i pyłu z tafli naszej szyby. Ich gumowe pióra ulegają jednak systematycznemu zużyciu, wobec czego należy zadbać o ich regularną wymianę. Szczególnie w okresie zimowym zużycie wycieraczek wzrasta. Niskie temperatury oddziałują na delikatną gumę piór, która staje się sztywniejsza i mniej podatna na intensywne ruchy wycieraczki. Podpowiadamy, kiedy jest najlepsza pora na wymianę wycieraczek w naszym pojeździe.

Jakie są pierwsze objawy zużywających się wycieraczek?

Pierwszy podstawowy objaw, który powinien dać nam do zrozumienia, że wycieraczki są już zużyte to nieefektywna praca piór. Jeśli nie są one w stanie skutecznie zbierać wody z powierzchni szyby, zostawiają ślady i smugi – z dużą dozą prawdopodobieństwa uległy zużyciu. Jeśli wycieraczki były niedawno wymieniane, to winowajcą takiego stanu rzeczy może być także zalegające ciało obce, które znajduje się pomiędzy piórem wycieraczki a szybą. Warto zatem sprawdzić, czy taka sytuacja nie ma miejsca i ewentualnie przeczyścić delikatnie pióra. Prawdziwy test wycieraczek ma miejsce podczas intensywnych opadów deszczu lub śniegu. Dobrej jakości wycieraczki samochodowe są w stanie efektywnie zagarniać ciecz, bez pozostawiania najmniejszych śladów. Jeśli mimo wytężonej pracy wycieraczek widoczność jest mocno ograniczona, to znak, aby wymienić je na nowy komplet. Zużyte wycieraczki będą pracować głośniej, czasami do kabiny kierowcy może docierać nieprzyjemny pisk. To za sprawą sztywnych, słabo przylegających piór, które już są zużyte. Według ekspertów, pełnej kontroli wycieraczek należy dokonać przynajmniej dwa razy w roku, przy czym jedno sprawdzenie powinno być wykonane jeszcze przed sezonem zimowym.

Dlaczego nie warto wstrzymywać się z zakupem nowych wycieraczek?

Ograniczona widoczność podczas poruszania się w trudnych warunkach pogodowych znacząco utrudnia poruszanie się po drodze. Jeśli dołożymy do tego niesprawne wycieraczki, to znacznie zmniejszamy bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu. Wielu kierowców unika zakupu nowych wycieraczek ze względu na wygórowane ceny producentów. Z drugiej zaś strony tanie alternatywy niewiadomego pochodzenia ulegają zużyciu znacznie szybciej i są nieefektywne w działaniu. Złotym środkiem, pozwalającym na zaoszczędzenie pieniędzy przy regularnej wymianie wycieraczek, są części zamienne Economy Parts. Części Economy stanowią bezpieczną alternatywę dla oryginalnych odpowiedników. Z drugiej zaś strony części zamienne Economy gwarantują skuteczne i długotrwałe działanie. Części Economy Parts to m.in. akumulatory, tarcze hamulcowe, filtry kabinowe i – co istotne przy omawianym temacie – wycieraczki do samochodów marek Volkswagen, Seat, Skoda i Volkswagen Samochody Dostawcze starszych niż 4 lata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ