Szukasz części do samochodu na portalach ogłoszeniowych? Uważaj na oszustów!

Coraz więcej kierowców samodzielnie kupuje części samochodowe. Dzisiaj to żaden problem, ponieważ mamy dostęp do internetu. Wystarczy tylko parę chwil, aby błyskawicznie wyszukać oferty na określone części bez wychodzenia z domu. Gdy poszukujesz ich na portalach ogłoszeniowych, uważaj jednak na oszustów, aby nie stracić swoich pieniędzy.

Kupowanie w sieci jest generalnie bezpieczne, ale tylko wtedy, gdy wiadomo, gdzie i jak kupować. Zdarza się, że na określonych stronach jesteśmy bardziej narażeni na działania oszustów – wśród takich stron znajdują się również te ogłoszeniowe. Przede wszystkim jest to konsekwencją faktu, że nie trzeba na nich podawać dokładnych danych przy zakładaniu konta, dlatego też oszuści często mają mnóstwo kont, co powala im na prowadzenie procederu przez lata. Na co trzeba uważać w szczególności?

Przede wszystkim powinno się sprawdzić wiarygodność sprzedającego. Często sprzedający nie podają dokładnych informacji, dlatego też wtedy, gdy szuka się określonych przedmiotów, na przykład części Honda Civic, powinno się sprawdzać opinie. Po wpisaniu do wyszukiwarki nazwy sprzedającego czy też adresu, w którym działa, można dowiedzieć się, czy jest on dobrym wyborem. Wieści na temat oszustw szybko się rozchodzą, dlatego można często znaleźć je na portalach motoryzacyjnych czy forach poświęconych temu tematowi.

Innym sposobem na oszustwo jest przesyłanie spreparowanych linków do aukcji internetowych. W tym przypadku sprzedający zachęca do dokończenia sprzedaży na portalu aukcyjnym, przesyłając link do przedmiotu. Trafia się jednak na spreparowaną stronę – wówczas otrzymuje się też fałszywego maila z danymi do wpłaty, które trafiają na konto przestępcy – ten, oczywiście, nie wysyła przedmiotu.

Zatem jeżeli zależy ci na bezpiecznym kupowaniu części samochodowych przez internet, nie zapominaj o tym, żeby wybierać godne zaufania, sprawdzone sklepy, które mają zadowolonych klientów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ