kupić auto

Poszukiwanie nowego samochodu może być fascynującą przygodą, zwłaszcza dla zapalonych fanów motoryzacji. Podczas wizyty w salonie warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na wygląd i obecny stan auta. Zamiast kupować pod wpływem chwili, warto poszukać kilku istotnych informacji dotyczących danej marki i modelu. Sprawdź, o czym należy pamiętać podczas zakupu auta.

Niezawodność samochodu

Jedną z najważniejszych i jednocześnie najczęściej pomijanych kwestii jest niezawodność wybranego samochodu. Zakup droższego auta, które jednak znajduje się wysoko w rankingach bezawaryjności, może być znacznie lepszą inwestycją niż wybranie tańszego modelu znanego z częstych usterek. Samochód, któremu nie można zaufać, może skutecznie zepsuć wakacje lub uprzykrzyć codzienność.

Od lat w rankingach niezawodności dominują samochody japońskie, w czołówce są również auta niemieckie. Wbrew pozorom na drogach dość dobrze spisują się także marki z Francji, czyli Peugeot, Renault oraz Citroen. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na konkretny model. Choć samochody firmy Peugeot nie należą do ścisłej czołówki rankingów marek, to model Peugeot 3008 znajduje się wysoko w wielu zestawieniach dla SUV-ów.

Dostępność i koszt części zamiennych

Nawet teoretycznie niezawodny samochód może kiedyś się popsuć, co może zdarzyć się zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji. Warto zatem przed zakupem sprawdzić rynek części zamiennych. Osoby planujące nabycie francuskiego auta mogą zajrzeć na stronę franceauto.pl, która należy do doświadczonej firmy zajmującej się sprzedażą online nowych i używanych części do popularnych peugeotów, renówek i citroenów.

Najlepszym wyjściem jest oczywiście zakup oryginalnych części. Te mogą jednak kosztować całkiem sporo, dlatego wiele osób decyduje się na zamienniki w niższej cenie. Z tego powodu warto sprawdzić nie tylko dostępność oryginalnych elementów, ale także co najczęściej psuje się w danym modelu i ile kosztują nowe lub używane części. Dzięki temu można uniknąć w przyszłości sporych wydatków lub konieczności pójścia na kompromis i zakupu podróbek.

Koszt naprawy

Kolejną ważną kwestią jest koszt naprawy, na który ma wpływ nie tylko cena części zamiennych. W przypadku nowych aut dość duże znaczenie może mieć obecność autoryzowanego serwisu samochodowego – naprawa usterki w takim miejscu pozwala na zachowanie gwarancji. Warto zatem dowiedzieć się, czy serwis danej marki jest dostępny w najbliższej okolicy. Inaczej nawet drobna awaria może oznaczać kosztowną wyprawę lub rezygnację z gwarancji.

Nietypowe modele kuszą swoją oryginalnością, mogą jednak przysporzyć niemałych problemów, jeśli dojdzie do wypadku, awarii czy też zużycia określonych części. Wymiana silnika lub klocków hamulcowych zamówionych na stronie France Auto nie powinna być dużym wydatkiem. Inaczej może wyglądać sytuacja w przypadku bardziej skomplikowanych napraw czy też lakierowania – tu ceny za usługę mogą różnić się w zależności od modelu nawet o kilkaset złotych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ