Jak napisać dobre ogłoszenie i szybko sprzedać auto

Popularne portale z ogłoszeniami wypełnione są po brzegi ofertami sprzedaży samochodów. Niewielu jednak sprzedawców wie jak napisać dobre ogłoszenie sprzedaży auta. Wiąże się to z niezrozumieniem tego, że dobrze napisany tekst może sprzedać wszystko.

Co powinno zawierać ogłoszenie o sprzedaży samochodu? Przede wszystkim powinno dostarczać kupującemu wszelkich niezbędnych informacji o historii danego pojazdu oraz wyczerpać informacje odnośnie jego stanu faktycznego.

Samochody na sprzedaż pojawiające się na portalach internetowych to najczęściej auta używane. Warto więc podkreślać to przez kogo i w jaki sposób dany egzemplarz był użytkowany.

Pamiętajmy jednak, o tym, aby pisać prawdę i unikać wyświechtanych frazesów.

Auto po starszej osobie najprawdopodobniej oznacza niski przebieg, ale równie dobrze może wiązać się ze sparciałymi, zardzewiałymi, a nawet zapieczonymi od stania elementami układu zawieszenia.

Nie należy również zatajać przed kupującym wypadkowej przeszłości auta. Coraz więcej kupujących świadomych jest powszechnych praktyk stosowanych przez tzw. handlarzy.

Tak więc coraz więcej nabywających auta sprowadzane z zagranicy jest w pełni świadomych tego, że np. auta sprowadzone zza oceanu zawsze są autami uszkodzonymi, ponieważ innych najzwyczajniej nie opłaca się importować do Europy.

Warto, więc jeżeli dysponujemy taką wiedzą i dokumentacją, nie tylko w samym ogłoszeniu opisać znane nam uszkodzenia pojazdu, ale nawet udostępnić zdjęcia tego jak auto wyglądało przed remontem.

Dzięki temu wzbudzimy zaufanie u kupujących, którzy będą świadomi tego jak ich auto wyglądało przed ingerencją mechanika.

Ogłoszenie o sprzedaży samochodu powinno zawierać wszelki najistotniejsze informacje. Oferty napisane w zbyt lakoniczny sposób mogą odstraszyć potencjalnych klientów, sugerując, że z autem jest coś nie tak i nie chcemy się podzielić tym z klientem.

Równie odpychające są opisy zbyt długie, zawierające w sobie każdy nawet najmniej istotny detal i element wyposażenia auta.

Jeżeli to my osobiście byliśmy do tej pory użytkownikiem danego samochodu, warto napisać o nim coś od siebie, a nie tylko rzucać w odbiorcę suchymi faktami dostarczanymi przez producenta pojazdu.

Napiszmy coś o tym jak auto się sprawowało. W jaki sposób było ono przez nas użytkowane, jakie było jego spalanie, jak zachowywało się na trasie, a jak w wielkomiejskiej dżungli.

Postarajmy się uwidocznić w naszym opisie wszelkie zalety danego pojazdu. Możemy przy tym posiłkować się nie tylko własnymi doświadczeniami, ale też obiegowymi opiniami o danym pojeździe, np. rozwiewając negatywne mity dotyczące danego modelu.

Podsumowując to jak napisać dobre ogłoszenie sprzedaży auta, należy być konkretnym, szczerym i uczciwym. Jednocześnie warto wzbudzać opisem jakieś, najlepiej pozytywne, emocje u potencjalnych kupujących.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ