filtry powietrza w samochodzie

Filtry powietrza to jeden z niezliczonych elementów mechanizmów samochodowych, które dbają o sprawność i bezpieczeństwo jazdy. Bardzo istotna jest jego systematyczna wymiana. Jednymi z najczęściej polecanych przez mechaników filtrów są filtry Filtron, które spełniają standardy jakości kontrolowanej laboratoryjnie. Nowoczesne linie produkcyjne i zaawansowane technologie wspierają zakład w osiąganiu certyfikatów i zapewniania gwarancji. W razie wad produktu firma pokrywa również koszty napraw i wymiany uszkodzonych części.

Filtr kabinowy – przed czym chroni pasażerów?

Regularna wymiana filtra kabinowego powinna przebiegać raz w roku lub co 15 000 kilometrów. Pozwala to uchronić kierowcę i pasażerów przed niepozornymi zagrożeniami. Są one jednak na tyle niebezpieczne, że systematyczne podróżowanie mogłoby wyrządzać duże szkody. Filtry Filtron zabezpieczają przed wdychaniem zanieczyszczeń, które podczas jazdy samochodem zbierane są na filtrze. Chodzi o kurz, pyłki roślin, cząstki asfaltu, drobnoustroje. Częste pobieranie do płuc tak gęsto zanieczyszczonego powietrza mogłoby skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Podobnie wygląda kwestia alergii. Nawet jeśli pasażer nie jest alergikiem, w wyniku kontaktu z natężonymi nieczystościami, mogą pojawić się podrażnienia błony śluzowej oczu i nosa. Dlatego tak ważne jest regularne wymienianie filtrów Filtron. Zapobiega to również nadmiernemu zmęczeniu spowodowanemu toksynami, więc utrzymuje kierowcę w lepszej koncentracji i ułatwia bezpieczną jazdę. Jeśli filtr jest zużyty, zmniejsza się też widoczność, ponieważ wilgoć osadza się na nim i szyby parują. W takiej sytuacji działanie klimatyzacji jest również dużo mniej wydajne.

Filtry Filtron mogą uratować życie

Dzięki filtrom powietrza pasażerowie mogą ustrzec się pożaru, na przykład w sytuacji, gdy niedopałek papierosa zostanie wciągnięty do układu doprowadzania powietrza. Medium filtracyjne jest impregnowane uszlachetnioną żywicą, która skutkuje samogaśnięciem w przypadku podpalenia filtra. Skutki ewentualnego pożaru są stosunkowo niewielkie – ogień nie rozprzestrzenia się i szybko gaśnie.

Jaki filtr wybrać?

Podczas wyboru filtra, warto zdecydować się na ten z węglem aktywnym zamiast standardowego. Węgiel wchłania zapachy i szkodliwe substancje, przez co jest jeszcze bardziej skuteczny niż zwykły. Ponadto warto skorzystać z zaawansowanych technologii, użytych m.in w filtrach Filtron. Każdy produkt wyposażony jest w powłokę mikrocząstek zatrzymujących drobnoustroje, m.in. alergeny. Zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ