Dlaczego warto kupić używaną Toyotę

W momencie, kiedy auto tuż po zakupie opuszcza salon samochodowy, traci już 20% swojej wartości. Z tego względu nabywanie nowych pojazdów ma sens jedynie w przypadku firm, które wliczają sobie tego typu transakcje w koszty, najczęściej i tak na zasadach leasingu. Dla przeciętnego Kowalskiego jest to przedsięwzięcie bardzo nieopłacalne.

Używany samochód, to pojęcie rozległe. Tym mianem określimy zarówno wóz półroczny, jak i trzydziestoletni. Taki, który przejechał ledwie 20 tys. km i ten, który ma już na liczniku ponad 400 tys. km.

Sens ma jedynie kupowanie aut możliwie jak najnowszych, maksymalnie do 15 lat i przebiegu najwyżej nieznacznie przekraczającym 200 tys. km. Oczywiście szukać należy egzemplarzy bezwypadkowych, zadbanych, serwisowanych na bieżąco. Takich, które posiadają pełną dokumentację dotyczącą poprzednich właścicieli, wszelkich usterek i napraw. Stan techniczny wypada gruntownie sprawdzić, aby uniknąć dodatkowych kosztów i innych kłopotów.

Wiele osób zastanawia się, jaką markę wybrać. Często kierują się oni zasłyszanymi gdzieś ogólnymi opiniami, że auta niemieckie są solidne, we francuskich sypie się elektronika, japońskie rdzewieją, włoskie ciągle się psują, amerykańskie dużo palą. Więcej bywa w tym często subiektywnego sentymentu, niż rzetelnej, sprawdzonej opinii, opartej o suche fakty.

Nieraz wystarczy przejechać się taksówką i porozmawiać z szoferem na temat określonego modelu auta. Na takich osądach warto polegać. Kierowca ten będzie wiedział, o czym mówi, skoro intensywnie eksploatuje swoje auto. Pojazd jest dla niego źródłem utrzymania, musi więc być jak najmniej awaryjny. Każdy przestój wiąże się bowiem z mniejszym utargiem. Powinien też cechować się jak najmniejszym spalaniem i apetytem na olej. To przecież zwiększa koszty własne, a co za tym idzie negatywnie odbija się na dochodach.

Do zakupu auta, a przede wszystkim wyboru jego marki należy podejść metodycznie i rzeczowo. Opierać się na potwierdzonych informacjach. Wymiernych danych. Tylko i wyłącznie sprawdzonych osądach. Wszelkie sympatie, ładne brzmienie nazwy, plotki, pogadanki wujka Tadka nad kieliszkiem piwa należy odłożyć między bajki. W ten sposób osiągniemy konkluzję, że auta oznaczone logo w kształcie elipsy zasługują na wyjątkową uwagę.

Gdyby chcieć wyliczyć wszystkie zalety zakupu używanego samochodu Toyoty można by napisać epopeję. W skrócie da się ująć to tak, że są to maszyny w najwyższym stopniu niezawodne. Wynika to bezpośrednio z japońskiej filozofii „kaizen”. Termin ten oznacza nieustanną i wręcz chorobliwą dbałość o polepszanie jakości. Proces ten nigdy się nie kończy. Obejmuje wszystkie szczeble, od kadry zarządzającej po szeregowych pracowników. Takie podejście do produkcji jest do tego stopnia kultywowane w Japonii, że stanowi to ewenement na skalę światową.

Dlatego właśnie samochody używane marki Toyota Cygan postrzegane są jako bezawaryjne, funkcjonalne i bezpieczne. Przy tym odznaczają się nad wyraz korzystnym stosunkiem jakości do ceny. Japończycy szukają oszczędności wszędzie tam, gdzie nie odbija się to negatywnie na jakości.

Dobrym przykładem jest Yaris, okrzyknięty najlepszym autem miejskim. Jest skonstruowany tak, że praktycznie nie ma w nim się co popsuć, jak mawia wielu mechaników. Odpowiednio konserwowany wciąż jeździ i nie sprawia żadnych problemów. Avensis natomiast z powodzeniem konkuruje o miano najlepszego auta rodzinnego, nawet z tak uwielbianym przez Polaków VW Passatem.

Ważne jest nie tylko to, jaki samochód kupujemy, ale także, gdzie dokonujemy zakupu. Łatwo wejść na minę, nabywając auto od nieuczciwego handlarza. Niestety na rynku często można się natknąć na sprzedawców, którzy stosują różne podstępne praktyki. Wszystko po to, żeby zamaskować usterki i sprzedać dany, często faktycznie kompletnie zdezelowany egzemplarz za wygórowaną cenę.
Jeżeli chcemy mieć pewność, że wejdziemy w posiadanie samochodu odznaczającego się bardzo dobrym stanem technicznym. Jeśli przy tym zależy nam na otrzymaniu gwarancji od sprzedawcy, na wysokim poziomie obsługi oraz dostępności szeregu udogodnień, koniecznie przejrzyjmy używane samochody Toyoty na uzywanegrupacygan.pl. Bez problemu, dzięki wygodnym i funkcjonalnym narzędziom wyszukiwania w obrębie witryny, znajdziemy co najmniej kilka modeli, którymi będziemy wstępnie zainteresowani. Dostępne są auta zarówno osobowe, jak i dostawcze. Do wyboru w różnych typach i kolorach nadwozia. Benzynowe, diesle, LPG, elektryczne i hybrydy. Prawie nowe i nieco starsze. Z mniejszym i większym przebiegiem.

O szczegóły zawsze możemy dopytać doradców, odznaczających się profesjonalizmem, cierpliwością oraz wysokim poziomem kultury osobistej. Co ciekawe, oględzin każdego auta, możemy dokonać bez wychodzenia z domu, dzięki możliwości prezentacji podczas rozmowy wideo. To się nazywa naprawdę proklienckie nastawienie. Bez wątpienia Grupa Cygan czynnie praktykuje filozofię „kaizen”. To kolejny powód, dla którego warto kupić używaną Toyotę, bez względu na to, czy będzie to Corolla, RAV4, Aygo, Camry czy inna. Kult najwyższej jakości, którym emanuje ta marka przepaja również w tym wypadku jej autoryzowanego sprzedawcę.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ