Koszt ubezpieczenia to jeden z najważniejszych – obok zakupu samochodu – wydatków dla każdego kierowcy. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, bez niego nie możemy nawet jeździć autem. Pozostałe ubezpieczenia, na przykład autocasco są dobrowolne, choć wiele banków wymaga od swoich kredytobiorców, by przy zakupie nowego samochodu zostały wykupione większe pakiety ubezpieczeń. Wielu sprzedawców zaoferuje nam wykupienie tzw. pakietu dealerskiego od razu w salonie. Jakie są plusy tego rozwiązania i czy warto z niego skorzystać?

Oszczędność czasu i wygoda

To najważniejszy plus pakietu dealerskiego – możemy zdecydować się na jego wykupienie w tym samym salonie, w którym nabywamy nasze auto i oszczędzić czas potrzebny na zrealizowanie wszystkich formalności, które normalnie musielibyśmy załatwiać w biurze ubezpieczyciela. Wszystkie kwestie formalne zostaną w naszym imieniu dopełnione przez pracowników salonu samochodowego.

Zaufani ubezpieczyciele

Mimo, że sami nie dopełniamy formalności związanych z ubezpieczeniem, przy zakupie pakietu dealerskiego mamy pewność w której firmie ubezpieczeniowej i na jakich warunkach zostaniemy ubezpieczeni. Salony samochodowe współpracują bowiem tylko z konkretnymi firmami z branży, nie ma możliwości, byśmy zapłacili za ubezpieczenie w innej firmie, niż to było ustalone. Dla przykładu salon samochodowy ADF Auto oferuje swoim klientom pakiety ubezpieczeń takich firm jak PZU, Warta, Proama czy Allianz.

Niższe ceny

To kolejna zaleta pakietów dealerskich, szczególnie istotna dla kierowców młodych, którym ze względu na ich krótki staż za kółkiem nie przysługują żadne zniżki za ubezpieczenie. Koszt ubezpieczenia auta w salonie samochodowym równy jest około 3% wartości pojazdu, choć zdarzają się również oferty jeszcze bardziej pod tym względem przystępne. Mamy również możliwość negocjacji i ustalenie, że opłata za ubezpieczenie zostanie pobrana z ceny całego auta, a zatem nie musimy za nie w ogóle dopłacać. Jak zostało wcześniej powiedziane przy obliczaniu kosztów pakietu dealerskiego nie jest uwzględniany staż kierowcy ani jego historia szkód.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ