Maszyna powstała z czystej pasji do samochodów sportowych. Łączy w sobie wszystko, co powinno posiadać dynamiczne auto: temperamentną sylwetkę, sprytne rozwiązania techniczne, lekkie nadwozie i energiczne systemy prowadzenia. 4C to jednak znacznie więcej. Prawdziwi pasjonaci dynamicznych samochodów z pewnością docenią możliwości tego żywiołowego pojazdu z włoskiej stajni Alfy Romeo.

Najlepsze osiągi dzięki lekkości

Model 4C to jeden z młodszych braci Alfy Romeo, który od razu zachwycił kierowców pożądających dynamicznej i szybkiej jazdy. Swoją wyjątkowość zawdzięcza przede wszystkim stylowemu i lekkiemu nadwoziu. Do jego produkcji wykorzystano aluminium oraz włókno węglowe, materiały umożliwiające zdobywanie jeszcze lepszych osiągów. Zresztą, odchudzanie zastosowano również wewnątrz pojazdu.

Aluminium wykorzystano do budowy jednostki napędowej znanej z modelu Giulietta QV, ze zbiornikiem o pojemności 1750 cm3 z turbodoładowaniem. Dla jeszcze lepszych osiągów silnik został ułożony centralnie, a układ zawieszenia złożono z podwójnych wahaczy i kolumny McPhersona. Dzięki temu samochód stał się nie tylko wydajniejszy i lżejszy, ale także agresywniejszy, a sama jazda znacznie bardziej dynamiczna. Wystarczy pokonać kilka zakrętów, by bez pamięci oddać się urokowi modelu supersportowego auta 4C.

W hołdzie 33 Stradale

Jednak nie sposób mówić o 4C bez nawiązania do historii. Niezwykle imponująca sylwetka auta jest hołdem dla legendarnego modelu 33 Stradale, produkowanego przez Alfę Romeo w latach 1967-1971. Oprócz silnika V8 o pojemności dwóch litrów i wtrysk wielopunktowego wyróżniał się ze względu na swoją opływową, sportową sylwetkę. Wyprodukowano zaledwie 18 egzemplarzy, natomiast rok po premierze stał się jednym z najdroższych samochodów dostępnych na rynku.

Szkoda nie korzystać z tak imponującej historii. 4C bezpośrednio nawiązuje do 33  Stradale, o czym świadczą agresywne linie nadwozia oraz ekstremalne rozwiązania techniczne.  Model ten łączy w sobie dwie tradycje: technologię Alfy Romeo oraz konstrukcję Maserati. Co tu dużo mówić: 4C to po prostu imponujące kształty, ostre linie i atletyczne wykończenie. Nie pozostaje nic innego, jak wsiąść do tego 2-miejscowego wozu i zdobywać nawet najostrzejsze zakręty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ