Niewidzialna wycieraczka i środek przeciw parowaniu szyb – idealny duet na jesień

Za oknami mamy jesień, czyli trudny czas dla kierowców. Nie tylko z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne, ale i niższe temperatury. Na szczęście można się na to przygotować. W jaki sposób? Odpowiedzią jest niewidzialna wycieraczka oraz środek przeciw parowaniu szyb.

Jesień – zły czas dla kierowców

Mamy październik, co oznacza, że właśnie wchodzimy w najgorszy okres dla wszystkich zmotoryzowanych. Potrwa on aż do marca/kwietnia przyszłego roku, gdy pogoda znów zacznie sprzyjać. Dlaczego jesień jest taka straszna? Powodów jest kilka. Przede wszystkim zmieniająca się aura, która nie sprzyja dalekim podróżom. Wychodziłeś rano z domu i świeciło słońce? Wieczorem może przyjść ulewa. Jesienią szybciej robi się ciemno, a jak wszyscy dobrze wiemy, po zmroku trudniej prowadzi się auto. Z kolei o poranku mogą nas zaskoczyć zaparowane szyby, które o kilka minut opóźnią naszą podróż.  Właśnie dlatego dobry kierowca powinien być zawsze gotowy na każdą ewentualność i zabezpieczyć się odpowiednio wcześnie. Choć nie da się w 100% ustrzec przed problemami, można je zminimalizować. W jaki sposób? Tutaj pomocne będą niewidzialna wycieraczka oraz środek przeciw parowaniu szyb.

Czym jest niewidzialna wycieraczka?

Zacznijmy od wycieraczek. To bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego auta. Bez sprawnych wycieraczek nie jest możliwa bezpieczna jazda. Wyobrażasz sobie, by w trakcie ulewy nagle odmówiły one posłuszeństwa? Gdyby tak się stało, to wtedy jedyne, co możesz zrobić, to zatrzymać się gdzieś na poboczu i przeczekanie ulewy. Jazda z niesprawnymi wycieraczkami grozi bowiem poważnym wypadkiem. Choć zdarzają się deszcze, gdy nawet sprawne wycieraczki okazują się nieskuteczne. Wtedy z pomocą przychodzi niewidzialna wycieraczka. – Tworzy ona niewidzialną powłokę odpychającą krople deszczu, które są zdmuchiwane przez siłę wiatru wytwarzaną podczas jazdy – tłumaczy ekspert z Autochemia.pl. Niewidzialna wycieraczka to świetne uzupełnienie normalnych wycieraczek, które pozwala w znacznym stopniu ograniczyć korzystanie z nich. Przekłada się to na mniejsze ich zużycie, a co za tym idzie – dłuższą żywotność.

Środek przeciw parowaniu szyb – na lepszy poranek

Być może tej jesieni już spotkałeś się z tym problemem. Zaparowane szyby to nic przyjemnego, zwłaszcza, gdy już jesteśmy spóźnieni. W takim wypadku niezbędny będzie środek przeciw parowaniu szyb. Jego działanie jest niezwykle proste. Środek przeciw parowaniu szyb tworzy niewidzialną powlokę, która zapobiega ich roszeniu. Możemy również wyposażyć się w pochłaniacz wilgoci, który usuwa jej nadmiar z aua, dzięki czemu woda nie skrapla się na szybach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ