Jakie opony do BMW

Ten artykuł będzie przeznaczony dla miłośników i posiadaczy samochodów znanej na całym świecie marki BMW. Niemieckiej firmy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, ponieważ już jakiś czas temu stała się ona wyznacznikiem jakości w branży auto-moto. Oddając hołd legendzie, wspólnie zastanowimy się jad tym, jakie opony do BMW wybrać najlepiej oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów.

Jeśli chodzi o wybieranie opon do samochodu, to wiele w tym przypadku zależy oczywiście od typu pojazdu. Innych opon będziemy potrzebować do autobusu, innych do ciężarówki, a innych do samochodu osobowego. W tym artykule zostaniemy jednak przy tym ostatnim przykładzie. Samochody osobowe od BMW to zdecydowanie flagowa kategoria, jeśli chodzi o niemiecką markę, a na zliczenie wszystkich modeli aut, które opuściły fabryki, trzeba by z pewnością poświęcić dłuższą chwilę. Wracając jednak do tematu opon, świadomość tego, że będą to opony do BMW z serii osobówek, nie jest jeszcze wystarczająca.  Jeśli chodzi o oryginalne opony do BMW, które znajdziemy w samochodzie kupionym w salonie, to będą to najczęściej topowi producenci na rynku. Przykładowo w modelach z serii 3 i 4, SUVach X5 i X6 zastosowano opony marki Continental, które to od lat sprawdzają ęie na drogach całego świata, nawet w przypadku bardzo ciężkich warunków pogodowych: https://www.continental-opony.pl/samochod/dlaczego-continental/pierwsze-wyposazenie/oryginalne-wyposa%C5%BCenie—bmw

Jeśli jesteśmy przy temacie opon, warto poświęcić osobny akapit na tzw. Run Flat. To specjalna technologia wytwarzania ogumienia do samochodów, której początki sięgają już II wojny Światowej. Na przestrzeni lat jednak bardzo mocno ewoluowała, dlatego dzisiaj możemy cieszyć się nowoczesnego ogumienia, które nie tylko ułatwia codzienne życie kierowców, ale również dba o ich bezpieczeństwo. Główną zaletą opon Run Flat, jest to, iż po ich przebiciu nie ma konieczności natychmiastowej wymiany. Specjalna technologia zastosowana w tego typu gumach sprawia, że nawet w razie uszkodzenia, samochód może przebyć jeszcze ok. 80 km. Jedynym obostrzeniem jest fakt, że kierowca nie powinien w takiej sytuacji przekraczać prędkości 80 km/h. To również duża zaleta w przypadku, gdy opona pęka przy dużej prędkości. Samochód nie traci wtedy przyczepności, dlatego szansa na jego bezpieczne wyprowadzenie jest dużo większa. Wiele zalet opon Run Flat wiąże się z ich pękaniem, jednak nie należy zapominać, że jest to ogumienie z podwyższonym standardem wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Opona nie zostaje uszkodzona np. po wjechaniu w dziurę czy uderzeniu o krawężnik.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ