Na co szczególnie zwrócić uwagę podczas wyboru rejestratora jazdy?

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością w różnego rodzaju serwisach internetowych cieszą się zabawne filmy, na których możemy zobaczyć największe absurdy, jakie spotkamy na drodze. Często są to zachowania kierowców niezgodne z prawem, jednak niewiele osób wie, w jaki sposób zostały one nagrane. To wszystko jest możliwe dzięki rejestratorom jazdy.

Rejestrator jazdy to doskonałe urządzenie, dzięki któremu nagramy absurdy drogowe. Jednak to również dzięki niemu często mamy jedyny dowód, przemawiający na naszą niewinność przykładowo podczas udziału w kolizji. Zatem jeżeli chcemy zakupić tego typu sprzęt, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Dobry rejestrator drogowy charakteryzuje się przede wszystkim doskonałymi parametrami. Urządzenie powinno posiadać przede wszystkim wysoką rozdzielczość, ponieważ to właśnie dzięki niej możemy uzyskać obraz dobrej jakości. Również podczas zakupu należy zwrócić szczególną uwagę na pamięć. Często zdarza się, iż do takich rejestratorów drogowych możemy dołączyć kartę SD, dzięki temu mamy jeszcze więcej wolnej pamięci. Ważny jest również kąt nagrywania, ponieważ im będzie on szerszy, tym więcej rzeczy nam się nagra. Nie możemy zapominać także o wyświetlaczu, jak i również o funkcji nagrywania dźwięku. Należy zwrócić także uwagę na akumulator. Często zdarza się, iż urządzenia mają wbudowany własny akumulator. Jednak także możemy zakupić rejestratory, które muszą być podłączone do źródła zasilania w naszym pojeździe. Ważna jest także prędkość zapisu, jak i również funkcje dodatkowe, jakie nasz rejestrator może posiadać. Należą do nich między innymi aparat oraz tryb parkingowy, a także datownik. Więcej niezbędnych informacji dostarczą nam liczne artukuły, jakie możemy znaleźć w internecie.

Rejestrator jazdy może pełnić w naszym samochodzie rolę tak zwanej czarnej skrzynki. Często nagranie, jakie dzięki temu urządzeniu zostało zarejestrowane podczas jazdy może być naszym jedynym dowodem w sytuacjach spornych, przykładowo gdy ktoś spowodował wypadek, a my jesteśmy jego uczestnikami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ