Mechanik a elektryk samochodowy – jakie są między nimi różnice?

0
941

Być może nieraz zastanawiałeś się, który fachowiec może pomóc w naprawie usterki – mechanik czy elektryk samochodowy. Ze względu na rozwój technologii w pojazdach osobowych, coraz częściej poszukiwani są przecież specjaliści w swojej dziedzinie. Przyglądamy się temu, jakie są różnice pomiędzy mechanikami a elektrykami samochodowymi. Przeczytaj i dowiedz się więcej.

Czym się zajmuje mechanik samochodowy?

Mechanik to zwykle pierwsza osoba do pomocy, gdy zaistnieje potrzeba naprawy samochodu. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to dość ogólna profesja, ponieważ dobry mechanik zajmuje się różnymi przypadkami i usterkami. Powinien mieć wiedzę i odpowiednie narzędzia, aby poradzić sobie ze zleceniami o rozmaitej skali trudności. Samochody, które trafiają do mechanika, mają wymieniany olej (co należy do czynności podstawowych), a niekiedy wymagają nawet rozległych napraw silnika.

Mechanicy samochodowy świadczą szeroki zakres usług. Przygotowując pojazd do kolejnego sezonu, zajedź do dobrego warsztatu, aby wymienić opony czy nabić klimatyzację. Mechanik to także osoba, która pomoże w przypadku uszkodzenia szyby lub problemów z zawieszeniem. Istnieją jednak sytuacje, w których standardowe usługi mechanika to za mało.

Czym zajmuje się elektryk samochodowy?

Elektryk samochodowy to fachowiec o węższej specjalizacji. Zajmuje się on głównie zagadnieniami związanymi z układem elektrycznym w aucie. Takich specjalistów określa się też mianem elektromechaników. Mogą wykonywać skomplikowane prace, ponieważ dysponują odpowiednim sprzętem. W tym celu muszą mieć sporą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie elektryki samochodowej. Do elektryka nie jedziesz się po to by wymienić olej czy opony, ale raczej wtedy, gdy trzeba szczegółowej diagnostyki któregoś z układów elektrycznych.

Dziedziną, w której działają elektrycy samochodowi są także naprawy zapłonu i świateł – systemów, które potrafią sprawić wiele kłopotów. Jeśli popsuje się sterownik klimatyzacji lub sprzęt muzyczny, zapewne właśnie elektryk samochodowy będzie osobą, która potrafi pomóc. Aby świadczyć wysokiej jakości usługi jako elektryk dla pojazdów osobowych lub ciężarowych, potrzebne są odpowiednie kwalifikacje i najlepszy sprzęt diagnostyczny. Trzeba przyznać, że naprawa układów elektrycznych nie należy do najłatwiejszych, dlatego dobrze jest poszukać doświadczonego fachowcy.

Mechanik czy elektryk – do kogo pojechać?

Niektórzy kierowcy zastanawiają się, do kogo udać się w celu naprawy auta – do mechanika czy elektryka? Okazuje się, że wcale nie trzeba podejmować takich decyzji. Korzystając z usług renomowanego warsztatu samochodowego w Katowicach, wszyscy specjaliści są dostępni na miejscu. Właśnie taki jest autoserwisquickkatowice.pl. Zależnie od potrzeb, wykonują prace związane z układami mechanicznymi lub elektrycznymi. Dzięki temu  jako kierowca oszczędzasz czas i pieniądze – wszystko udaje się załatwić za jednym razem.

Dobry warsztat samochodowy to firma, która zatrudnia doświadczonych specjalistów. Dokładna diagnostyka komputerowa, serwis i naprawa różnych elementów samochodu to najlepszy sposób na zadbanie o swoje auto. Co ciekawe, warsztat, w którym pracują zarówno mechanicy, jak i elektrycy, pomoże w przygotowaniu pojazdu do kolejnego sezonu. Duży lub mały przegląd auta obejmuje wymianę filtrów, oleju i opon, a także sprawdzenie najważniejszych układów – hamulcowego, kierowniczego, zawieszenia oraz chłodniczego. Nie musisz wybierać między mechanikiem a elektrykiem – po prostu znajdź dobry warsztat, w którym pracują obaj fachowcy i zostaw tam swój samochód.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ