Kiedy oraz jaką linką holować nasze auto?

Z pewnością każdy kierowca choć raz w życiu spotkał się z przypadkiem, gdy jego auto nagle odmówiło mu posłuszeństwa. Jest to zjawisko dosyć powszechne, które dotyczy nie tylko pojazdów używanych, ale także nowych. Wówczas jeżeli nasze auto jest do tego przystosowane, powinniśmy je holować. Jednak jak to zrobić?

Zdecydowanie linka do holowania jest znacznie tańszym rozwiązaniem, niż przykładowo wynajęcie holownika. Jednak powinniśmy pamiętać o tym, iż jazda holowanym pojazdem wymaga od nas dużej rozwagi oraz ostrożności. Należy mieć świadomość, iż niestety nie wszystkie samochody nadają się do holowania. Przykładowo wiele aut hybrydowych nie może być holowanych, a także modele z automatyczną skrzynią biegów. Zatem jeżeli już możemy holować nasz pojazd, to czym to powinniśmy robić?

Warto wiedzieć, iż istnieje kilka rodzajów linek, za pomocą których możemy holować nasz pojazd. Jej długość powinna być nie mniejsza niż 4 metry oraz nie większa niż 6 metrów. Warto także sprawdzić, jaki dokładnie ma uciąg. W ostatnim czasie bardzo popularne są linki holownicze dynamiczne, które charakteryzują się bardzo dużą elastycznością. Jednak należy pamiętać, iż tego typu produkty nadają się tylko i wyłącznie do samochodów osobowych. Jeżeli chcemy holować auta dostawcze lub też auta ciężarowe, powinniśmy wziąć do tego inną linkę. W tym przypadku stosowany jest tak zwany sztywny hol. Dzięki temu pojazdy mają większą możliwość manewrów. Podczas samego holowania należy jechać bardzo ostrożnie, ponadto każdy pojazd holowany powinien być wyposażony w trójkąt ostrzegawczy. Jest to ważne zarówno dla naszego bezpieczeństwa, jak i również dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.

Na rynku możemy znaleźć bardzo wiele linek do holowania. Jednak należy pamiętać, iż zanim przystąpimy do holowania powinniśmy upewnić się, czy nasze auto może być holowane. Ważne jest także bezpieczne holowanie, ponieważ możemy stwarzać zagrożenie na drodze. Więcej informacji zawierają różnego rodzaju artukuły, które możemy znaleźć w internecie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ