Jak wybrać dobry serwis samochodowy

Rynek usług motoryzacyjnych na pozór prezentuje się niezwykle okazale. Jednak jak pokazuje doświadczenie wielu właścicieli aut, wciąż nie jest łatwo znaleźć solidnego mechanika; godny polecenia serwis samochodowy. Pojawia się więc pytanie, na co należy zwrócić uwagę w poszukiwaniu warsztatu zapewniającego i poziom usług, i terminowość.

Po pierwsze profesjonalne podejście

Najważniejszą cechą dla właściciela auta jest fachowość pracowników zatrudnionych w danym serwisie. Profesjonalizm obejmuje przede wszystkim kadrę nie tylko posiadającą doświadczenie i umiejętności, ale też stale korzystającą ze szkoleń. Zwłaszcza w przypadku nowoczesnych aut liczy się coś więcej niż znajomość mechaniki. Serwisant winien też umieć posługiwać się komputerowym sprzętem diagnostycznym, co pozwoli na szybką oraz właściwą diagnozę większych usterek i niedomagań.

Po drugie wyposażenie

Nawet najbardziej utalentowany i skory do pracy mechanik nie poradzi sobie bez odpowiednich narzędzi. Dziś pojęcie to obejmuje nie tylko klucze i wkrętaki, ale także, czy przede wszystkim, urządzenia diagnostyczne. Dlatego właściciele kilkuletnich samochodów poniekąd skazani są na korzystanie z usług nowoczesnych serwisów, także ASO, również po zakończonej gwarancji. Autoryzowany serwis ma zapewniony dostęp do wszelkich danych, między innymi o awaryjności, które przekazywane są przez centralę producenta.

Bogata oferta

Godny rekomendacji serwis samochodowy to miejsce, gdzie można zarówno oddać pojazd na przegląd okresowy, jak również usunąć poważną usterkę bądź awarię. Liczy się też możliwość skorzystania z usług blacharskich. Dodatki, takie jak myjnia czy serwis klimatyzacji albo wulkanizacja, to następne ze wskazówek dla kierowców. Profesjonalny serwis dba też o szeroką paletę części. Sprawdzonych, pochodzących tylko od renomowanych dostawców. Przykładem odpowiedniego podejścia do klienta jest Renault Dyszkiewicz – http://www.renault.dyszkiewicz.pl/mechaniczny.html. Serwisując tutaj nowe czy kilkuletnie auto, korzysta się z części sygnowanych logo producenta. Serwis Renault Dyszkiewicz jest też przyjazny dla właścicieli starszych generacji Renault. Specjalnie z myślą o poprzednich generacjach Megane, Twingo, Espace, Kangoo czy Clio powstała marka Motrio – obejmuje ona części zamienne i eksploatacyjne spełniające najwyższe standardy, dostępne w cenach średniej jakości zamienników.

Rzetelność

Porządny serwis to coś więcej niż narzędzia i kompetentna załoga. O powodzeniu decydują też detale, takie jak terminowość, wsparcie niezależnie od zakresu napraw oraz przejrzyście skonfigurowany cennik.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ