Jak dbać o akumulator zimą

Akumulator to bez wątpienia jeden z najważniejszych podzespołów każdego samochodu. Można śmiało stwierdzić, iż jest to zaraz po silniku najważniejszy element auta, bez którego dalsza podróż byłaby niemożliwa. Niestety zima to okres najczęstszych awarii akumulatora. Jest to także czas, kiedy większość kierowców uświadamia sobie w ogóle fakt posiadania takiej części w samochodzie i fakt, iż o część tą należy skrupulatnie dbać, aby mogła służyć jak najdłużej. W jaki sposób należy dbać o akumulator zimą?

Jak dbać o akumulator zimą?

Kiedy temperatura spada poniżej zera, sytuacja przedstawia się nieciekawie. W temperaturze -10 stopni pojemność akumulatora spada aż o 30%. W przypadku pojazdów, które mają nieco większe zapotrzebowanie na energię, wystąpić mogą liczne problemy, a także brak możliwości odpalenia samochodu w tak trudnych warunkach. Aby jak najskuteczniej zadbać o akumulator, należy pamiętać o regularnym sprawdzaniu poziomu jego naładowania. Oprócz tego ważną czynnością jest także regularne czyszczenie obudowy akumulatora oraz biegunów za pomocą ściereczki antystatycznej. Za każdym razem w przypadku oględzin akumulatora warto sprawdzić solidność połączeń elektronicznych, takich jak klemy. W razie potrzeby należy je dokręcić lub docisnąć. Osoby podróżujące samochodem wyłącznie na krótkich dystansach w mieście narażone są na konieczność częstszych wymian baterii, gdyż akumulator ma szansę optymalnego ładowania wyłącznie na długich trasach.

Jak dobrać akumulator do swojego samochodu?

Pierwszą ważną zasadą kupna akumulatora dobranego odpowiednio do rodzaju swojego pojazdu jest znalezienie akumulatora wysokiej jakości. Zakup taniego akumulatora w popularnych marketach może okazać się krótkoterminową inwestycją, gdyż w takich miejscach znajdują się niskiej jakości baterie oferowane przez nieznanych producentów. Economy Parts to gwarancja towarów najwyższej jakości, a także szeregu fachowych rad, które umożliwią dobranie optymalnego rodzaju akumulatora do potrzeb danego samochodu. Oprócz akumulatorów można znaleźć także inne części samochodowe. Należy pamiętać, iż akumulator to jeden z najważniejszych podzespołów samochodu, a jego wybór nie powinien być pochopny. Jak więc dobrać baterię do samochodu? Należy zapoznać się z zaleceniami producenta, stosując akumulator najbardziej zbliżony do tego, jaki umieszczony był w samochodzie fabrycznie. Ważna jest tutaj wielkość akumulatora, pojemność (wyrażana w amperogodzinach) oraz moc (wyrażana w woltach-V). Ze względu na stosunkowo krótkie przewody elektryczne należy także sprawdzić strony umieszczenia biegunów. Akumulatory zasadniczo podzielić można na bezobsługowe, czyli takie, które nie wymagają regularnego sprawdzania poziomu elektrolitu oraz akumulatory obsługowe, które związane są z taką koniecznością.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ