Auto dostawcze z upustami na koniec roku

0
1969

Zbliża się koniec roku, w związku z czym dealerzy samochodów dostawczych prześcigają się w dostarczaniu ciekawych promocji. Dla wielu przedsiębiorców, jedną z najbardziej korzystnych form finansowania takiej inwestycji był do tej pory leasing. Sytuacja ta może się jednak zmienić, ze względu na zmiany zapowiedziane przez Resort Finansów. Na jakie upusty można obecnie liczyć i dlaczego warto jak najszybciej zdecydować się na leasing samochodu dostawczego?

Wyprzedaż samochodów dostawczych

Końcówka roku to zawsze dobra okazja na zakup modelu z mijającego rocznika. Producenci udzielają wówczas bardzo dużych rabatów. Redukcja cen dotyczy nie tylko mniej popularnych aut, ale również tych najchętniej wybieranych przez kierowców. W zależności od wersji oraz wyposażenia, część pojazdów oferowana jest ze sporym upustem. Wielu dealerów udostępnia też gratisowy VAT, w przypadku którego oferta obniżana jest o 23 proc. ceny katalogowej. Warto rozglądać się także za ofertą dożywotniej gwarancji silnika. Ma ona postać imiennego, wykupionego ubezpieczenia, a zatem traci ważność w momencie zbycia pojazdu – chyba, że sprzedaż odbywa się przez dealera. Na koniec roku atrakcyjne upusty czekają także na tych, którzy kupują dostawcze IVECO, Renaulta czy Fiata na firmę. Dotyczy to nie tylko samych pojazdów, ale również tańszych cen części zamiennych czy usług naprawczych. Ciekawą formą promocji jest np. pakiet serwisowy, który obejmuje zarówno zwykłą wymianę świateł czy klocków hamulcowych, jak i kompleksowy remont silnika.

Leasing a zmiany przepisów

Resort Finansów przygotowuje zmiany, które znacząco wpłyną na opłacalność leasingu. Dotyczy to m.in. podwyższenia limitu amortyzacji auta do 150 tys. zł, ograniczenia kwestii odliczania wydatków na wykorzystanie prywatne i służbowe czy likwidacji kilometrówki. Ma to szczególne znaczenie w czasach, gdy leasing cieszy się ogromną popularnością. W segmencie samochodów dostawczych, blisko 45 proc. pojazdów finansowanych jest właśnie w taki sposób. Przedsiębiorcy cenią sobie leasing przede wszystkim ze względu na spore korzyści podatkowe. Całość raty wliczyć można w koszty uzyskania przychodu, przez co taka forma finansowania inwestycji była do tej pory bardziej opłacalna od tradycyjnego zakupu. W 2019 roku limit odpisów amortyzacyjnych zrównany zostanie jednak z kosztami leasingu. Wartość rat stanie się wówczas kosztem podatkowym jedynie dla maksymalnego limitu, czyli 150 tys. złotych. Ograniczona zostanie także możliwość odliczania wydatków w przypadku stosowania auta w celach mieszanych – do zaledwie 50 proc.

Opłacalność leasingu aut dostawczych w 2019 roku

Przedsiębiorcy, którzy planują jeszcze inwestycję w firmowy samochód dostawczy nie powinni zwlekać z decyzją o sięgnięciu po leasing – warto zrobić to jak najszybciej. Zakupując auto w promocji na koniec rok, zarówno w przypadku tańszych, jak i droższych modeli wciąż utrzymać można możliwość pomniejszenia podatku o wydatki stricte leasingowe.

Aby zachować wszystkie obowiązujące jeszcze prawa, umowę leasingową zawrzeć trzeba przed końcem 2018 roku. To termin wcześniejszy, niż planowano – pierwotnie nowe przepisy miały zostać wprowadzone dopiero pod koniec 2020 roku. Na pociechę pozostaje fakt, że zmiany dotyczące leasingu operacyjnego nie będą tak rozległe, jak zapowiadano jeszcze kilka miesięcy temu.

Po więcej informacji zapraszamy do dealera i serwisu samochodów dostawczych Iveco ON ROAD w Poznaniu i Niepruszewie – https://onroad.iveco.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ