Jak wybrać porządny i niezawodny kask integralny na motocykl?

0
2280

Oferta sklepów motocyklowych, które oferują wiele akcesoriów i gadżetów jest bardzo szeroka, stąd też zakup chociażby takiego dodatku jak kask nie jest zawsze łatwą sprawą. Szczególnie dzieje się tak w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z motocyklami, a więc ich poziom wiedzy i znajomości branży jest jeszcze średni. Jednocześnie wiadomo, że kask motocyklowy to niezbędny element każdego motocyklisty, a jego właściwości powinny być jak najlepsze. Przyjrzyjmy się zatem poniżej produktom, które oferuje aktualnie rynek motocyklowy.

Rodzaje kasków motocyklowych

Wśród kasków motocyklowych oferowanych przez znanych producentów można znaleźć rożne modele wyróżniające się szczególnymi cechami. Przykładem mogą być kaski:

  • integralne
  • szczękowe
  • otwarte
  • crossowe

Każdy rodzaj kasku posiada swoje zalety i jest przeznaczony do konkretnego stylu jazdy jak też okoliczności.

Kask integralny – świetne rozwiązanie

Jednym z najczęściej wybieranych modeli kasków są kaski integralne, które posiadają znakomite właściwości. Nie bez powodu są one nazywane najbezpieczniejszymi, gdyż to właśnie dzięki strukturze i budowie zapewniają one skuteczną i najwyższą ochronę. Skorupa kasku integralnego jest sztywna, a całość jest zamknięta, dlatego takie kaski są szczególnie polecane dla motocyklistów rozpoczynających jazdę na motorze. Przykładem takiego rozwiązania może być kask integralny Schuberth SR2 czyli model pochodzący od znanego producenta. Stanowi on bardzo ciekawy wariant kasku integralnego, gdyż łączy w sobie wiele pozytywnych cech. Otóż kask ten jest niezwykle wygodny w użytkowaniu, a jednocześnie zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa. Na uwagę zasługują szczególnie takie właściwości jak świetna aerodynamika, doskonała akustyka oraz idealne dopasowanie. Dzięki specjalnej wyściółce wewnątrz kasku możliwe jest pranie i odświeżanie, a to wpływa na doskonałe samopoczucie podczas jazdy. Co ważne zewnętrzna skorupa kasku jest bardzo twarda, a jednocześnie elastyczna co ma wielkie znaczenie podczas ewentualnego upadku.

Na co zwracać uwagę wybierając kask?

Kupując kask motocyklowy zawsze należy brać pod uwagę takie aspekty jak styl jazdy, a także okoliczności. Inne modele są zalecane w przypadku długich podróży czy też trudnych warunków jazdy, a inne, gdy w grę wchodzi spokojna, wolna jazda po mieście. Często wybór pada na takie modele jak kask integralny Schuberth SR2, gdyż bezpieczeństwo i komfort w jednym to połączenie nie tylko idealne, ale bardzo pożądane przez motocyklistów.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.schuberth-kaski.pl/pol_m_SR2-70836.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ