Wymiana opon

Ogumienie naszego auta to bardzo często element, który w dużym stopniu warunkuje komfort jazdy oraz bezpieczeństwo na drodze. Bardzo ważna jest na przykład wymiana opon z letnich na zimowe lub na odwrót, która pozwala przystosować koła do nawierzchni i zapewnić dobrą przyczepność na oblodzonych lub nagrzanych drogach. Jednak nie tylko zmiana pory roku powinna motywować nas, abyśmy pytali mechanika o usługi związane z kołami naszego pojazdu. Jakie jeszcze kwestie warto poruszyć, kiedy już udajemy się do warsztatu? Poniżej kilka sugestii.

Wymiana opon – usługi naprawcze

Nie w każdym przypadku, kiedy zauważymy uszkodzenie, konieczna jest wymiana opon. Może się okazać, że jesteśmy w stanie oddać koło do naprawy i oszczędzić pieniądze. Kiedy nam się to opłaca? Na przykład, gdy opona została przebita, a wgłębienie nie sięga dalej niż 5mm lub kiedy nastąpi przycięcie ścianki bocznej. Takie usterki można dość łatwo naprawić. Warto jednak pamiętać, że czasem z usług naprawczych należy zrezygnować, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo podczas jazdy. Dobry mechanik odradzi naprawę, kiedy opona jest starsza niż 10 lat lub gdy została przebita lecz posiada wysoki indeks prędkości. Wybrzuszenie na naszej oponie również nie wróży dobrze, a nawet grozi tym, że koło eksploduje na drodze. W takich wypadkach decydujmy się na wymianę opon.

Wymiana opon – czym jest optymalizacja?

W profesjonalnym warsztacie możemy liczyć na różnego rodzaju usługi, które sprawią, że komfort jazdy zdecydowanie się podniesie. Jednym z takich pożytecznych zabiegów jest optymalizacja kół, która polega na tym, że nieznacznie zmienia się sposób ułożenia opony na feldze. Dzięki temu siły odśrodkowe podczas kręcenia się kół pozwalają na jak najbardziej prawidłową pracę. Więcej na ten temat można dowiedzieć się pytając o wymianę opon w warsztacie w Tarnowie, którego stronę odwiedzimy tutaj https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/serwis-opon. Zdecydowanie warto zainteresować się sposobami na ulepszenie ogumienia jeszcze zanim zaczniemy inwestować w auto detailing i podobne usługi usprawniające.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ