Na co uważać w autokomisach?

Zakupienie samochodu w komisie może być jak rosyjska ruletka – czasami możemy trafić na odpowiadający nam model, innym razem okazuje się, że jego stan techniczny w ogóle nie odpowiada specyfikacji oraz zapewnieniom sprzedającego. Na co powinniśmy w szczególności uważać w autokomisach?

Wielu z nas komisy samochodowe nie kojarzą się zbyt dobrze. Często jest to kwestia związana właśnie z niezbyt rzetelnym podejściem do klientów. Jednak w komisach samochodowych w jednym miejscu możemy znaleźć szeroką gamę samochodów i od razu możemy się z nimi zapoznać bliżej. Nie musimy wtedy dojeżdżać do każdego ze sprzedających, więc oszczędzamy swój czas.

Jeżeli także zainteresował cię autokomis Warszawa ma wiele punktów tego rodzaju, gdzie możemy skorzystać z szerokiego wyboru pojazdów. Podpowiadamy, na co powinniśmy uważać przy poszukiwaniu dobrego auta z komisu.

Umowa in blanco

Nie powinniśmy nigdy podpisywać żadnej umowy, która nie jest do końca wypełniona. Jeżeli okaże się, że z samochodem będzie coś nie tak, wtedy zostaniemy na lodzie, ponieważ sprzedający może po prostu wyprzeć się zawarcia z nami transakcji.

sideview-car-1559136

Samochód nie chce zapalić

Zdarza się, że auto stojące na placu w autokomisie nie chce zapalić. Zimą jest to usprawiedliwione, ponieważ akumulator w wyniku niskich temperatur może się rozładować, ale latem do takich sytuacji w pojeździe w dobrym stanie nie powinno dojść. Wtedy lepiej zrezygnować z transakcji.

Sprzedawca nie chce zaprezentować auta

To także jeden z powodów, dla którego powinniśmy zrezygnować z transakcji. Gdy sprzedawca nie pozwala na otwarcie auta, zobaczenie jego wnętrza, a nawet na przejażdżkę testową, wtedy możemy być pewni, że opis pojazdu nie pokrywa się rzeczywistością

Podsumowując, jeżeli chcemy kupić auto w komisie, pamiętajmy o tym, żeby zawsze dobrze sprawdzić ofertę. Gdy nie znamy się na motoryzacji i nie wiemy, na co patrzeć, powinniśmy zawsze poprosić o pomoc kogoś, kto zna się na rzeczy lepiej. Możemy też wybrać usługi firm, które zajmują się kompleksowym sprawdzaniem stanu aut.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ