Na co szczególnie zwrócić uwagę podczas mycia samochodu zimą?

Zadbane auto podczas sezonu zimowego może zaoszczędzić nam wiele czasu oraz nerwów. Dzięki temu dbamy również o swoje bezpieczeństwo, ponieważ odpowiednia konserwacja pozwoli nam uniknąć różnego rodzaju awarii. Zatem w jaki sposób zadbać o swój pojazd podczas zimy?

Bardzo wielu kierowców sądzi, iż podczas zimy nie powinniśmy myć swojego pojazdu, ponieważ zamarzną uszczelki, a także zamki. Jest to mit, ponieważ również w sezonie zimowych powinniśmy konserwować nasz pojazd. Należy zdać sobie sprawę z tego, że sól, która jest rozrzucana na naszych ulicach, jak i również żwir oraz piasek negatywnie wpływają na naszą karoserię. Z tego powodu powinniśmy o nią szczególnie zadbać w sezonie zimowym. Jednak jak to zrobić?

Auto możemy umyć praktycznie wszędzie. Obecnie bardzo popularne są różnego rodzaju myjnie, do których możemy zaliczyć między innymi myjnię gąbkową oraz myjnię samoobsługową, jak i również myjnię tunelową. Pojazd także możemy umyć ręcznie we własnym zakresie. Jednak podczas zimy najlepiej umyć swój pojazd w obiekcie, gdzie jest ciepło. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na nadkola w naszym pojeździe, ponieważ to właśnie tam zbiera się najwięcej soli oraz innych zanieczyszczeń. Warto po umyciu auta zadbać o uszczelki, jak i również zamki. Powinny po umyciu zostać wytarte do sucha i zakonserwowane odpowiednim środkiem. Z pewnością podczas zimy powinniśmy szczególnie zadbać o nasz pojazd z zewnątrz. Jednak także należy zadbać o jego wnętrze, przykładowo wlewając do baku paliwa różnego rodzaju dodatki.

Jeżeli zależy nam na tym, aby na naszym aucie nie zapoczątkował się proces korozji, jak i również chcemy, aby lakier lśnił tak jak wtedy, gdy odbieraliśmy nasz pojazd z salonu, o jego konserwację powinniśmy dbać także w zimę. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki dokładnemu myciu usuniemy z karoserii resztki soli oraz żwiru, jak i również piasku. Więcej informacji na ten temat możemy znaleźć w internecie. Znajdziemy tam artukuły, które dokładnie opiszą nam, w jaki sposób konserwować w zimę swoje auto.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ