Leasing samochodowy. Korzyści i wady

Obecnie leasing samochodu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, ale należy pamiętać o tym, że oprócz wielu zalet posiada on także kilka wad.

Leasing samochodowy to aktualnie najprostsza i najtańsza forma finansowania nowego auta, a dokładniej mówiąc użytkowania samochodu w firmie. Warto jednak wspomnieć o tym, że z leasingu mogą skorzystać także osoby prywatne, chociaż w ich konkretnym przypadku lepszym wyborem jest tradycyjny kredyt bankowy albo leasing konsumencki. Pomimo tego, że całe auto jest własnością leasingodawcy, to wszystkie faktury za obsługę auta wystawiane są już na leasingobiorcę. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że wszelkie wydatki można bez żadnego większego problemu odliczyć od przychodu i obniżyć podatek dochodowy.

Olbrzymią zaletą leasingu są także uproszczone procedury zawierania umowy i możliwość zdobycia nawet kilkunastu procent zniżki za wybrane modele samochodów. W wielu sytuacjach olbrzymią korzyścią będzie także błyskawiczne wydanie auta, które jest już zarejestrowane.

Wady leasingu

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że właścicielem samochodu jest zawsze leasingodawca i to właśnie on może dyktować warunki użytkowania danego auta. Bardzo często leasingodawcy żądają serwisowania jedynie w ASO i wykupienia stosownego ubezpieczenie w wybranej przez siebie firmie. W takiej sytuacji trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze będzie można skorzystać z najtańszej oferty, która dostępna jest na rynku. Leasingobiorca na każdym kroku musi pamiętać o tym, że samochód nie należy do niego. Jeżeli interesuje nas wyjazd zagraniczny albo chcemy zmodyfikować auto (np. założyć instalację gazową), to oczywiście niezbędna jest odpowiednia zgoda. Przy wielu umowach nie można nawet pożyczyć auta osobie, która nie jest blisko z nami spokrewniona.

Mazda leasing dla wymagających

Bardzo ciekawą ofertę leasingową dla swoich klientów przygotował koncern Mazda, który w Polsce od lat zdobywa coraz większą popularność. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo wygodny okres finansowania leasingu, który wynosi 24, 36 lub 48 miesięcy (szczegóły na stronie https://www.mazda.pl). Dzięki wyższym wartościom końcowym istnieje możliwość dopasowania raty miesięcznej do swoich indywidualnych potrzeb. Godna uwagi jest także wpłata własna od 0%, dzięki której można zasiąść za kółkiem swojego wymarzonego auta bez większej kwoty na start.

Czy warto skorzystać z leasingu

W dzisiejszych czasach z leasingu korzystają głównie te firmy, które są w dobrej sytuacji finansowej. Jest to najlepszy wybór przede wszystkim dla tych osób, którym auto jest niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej. Jeżeli samochód zarabiać będzie na naszą firmę, to warto jak najbardziej rozważyć leasing. Szybka decyzja leasingowa, proste i wygodne dla klienta procedury oraz elastyczny okres finansowania, to najważniejsze powody dla których warto postawić na leasing samochodu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ