Jak przebiega sprzedaż auta w skupie

Wyobraź sobie, że w jeden dzień sprzedajesz samochód po bardzo dobrej cenie. Gotówkę otrzymujesz od ręki, bez najmniejszego problemu! Nie martwisz się o przygotowanie umowy – wszystko masz podane praktycznie „na tacy”. Brzmi jak bajka? Wcale nie! Tak właśnie przebiega szybka sprzedaż auta w skupie samochodów!

Jak sprzedać samochód w skupie?

Skup aut jest idealnym rozwiązaniem jeśli chcemy szybko pozbyć się niechcianego samochodu. Pierwsze, co musimy zrobić, to skontaktować się z godnym zaufania skupem pojazdów. Najlepiej jest zadzwonić lub wypełnić formularz kontaktowy na stronie internetowej – teraz wiele firm skupujących samochody posiada takie rozwiązanie, co jest bardzo wygodne. Wówczas po krótkim opisaniu auta otrzymamy wstępną ofertę. Możemy ją negocjować lub od razu zaakceptować. Następnie umawiamy się na spotkanie z pracownikiem firmy skupu aut w celu doprecyzowania wyceny. W przypadku dobrych skupów to spotkanie jest zawsze bezpłatne, a jego miejsce wyznacza klient.

Wystarczy jeden telefon, aby poznać wycenę swojego starego auta. Skup Auto Forum zaznacza, że rzetelne skupy działają szybko i w ciągu jednego dnia odpowiadają na zgłoszenie i kontakt ze strony klienta.

Od czego zależy wycena samochodu?

Do skupu można oddać praktycznie każdy samochód używany. Chętnie przyjmują samochody dostawcze, osobowe, uszkodzone w wypadku czy auta, których stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Właściciele samochodów po-leasingowych i zabytkowych również mogą liczyć na dobrą wycenę.

Jak ustalana jest cena samochodów przez skup pojazdów? Czynniki wpływające na cenę przy sprzedaży samochodu w skupach to:

  • model, marka i rocznik samochodu,
  • stan techniczny pojazdu – skup interesuje, czy samochód czekają liczne naprawy lub wymiana części, gdyż te czynności pokrywa już z własnej kieszeni po zakupie auta,
  • przebieg, czyli im więcej kilometrów samochód przejechał, tym można przypuszczać, że jest bardziej wyeksploatowany,
  • historia pojazdu i ilość poprzednich właścicieli,
  • dodatkowe wyposażenie i wygląd auta – jeśli nasz samochód jest zadbany, nie ma ubytków w lakieru, mamy lśniącą tapicerkę lub komplet wyposażenia, to możemy liczyć na lepszą cenę.

Auto Forum na swojej stronie internetowej jasno zaznacza, że proponuje 60%-80% ceny pojazdu na rynku. Dokładna kwota ustalana jest po bezpośrednim zapoznaniu się ze stanem technicznym pojazdu na spotkaniu.

Niezbędne formalności

Po zaakceptowaniu oferty następuje podpisanie umowy kupna-sprzedaży. Przygotowanie umowy zgodnej z polskim prawem to zadanie skupu. Warto zwrócić uwagę, czy w umowie jest zapis, że to auto skup pokrywa podatek od czynności cywilnoprawnych. Do podpisania umowy potrzebne będą następujące dokumenty: dowód lub inny dokument potwierdzający tożsamość, dowód rejestracyjny i OC/AC auta i opcjonalnie karta pojazdu. Jeżeli istnieje drugi właściciel samochodu, to powinien być on obecny przy podczas transakcji lub powinien przekazać pisemne upoważnienie. Czas, potrzebny na sfinalizowanie sprzedaży to niecałe 30 minut! Gotówkę dostaje się od ręki, a auto na swój koszt zabiera skup.

Warto pamiętać, że sprzedaż auta nakłada na nas obowiązek zgłoszenia tego faktu w urzędzie komunikacji. Należy także powiadomić o tym ubezpieczyciela – wówczas możemy dostać zwrot pieniędzy za niewykorzystane OC/AC.

Zalety skupów aut

Jeśli interesuje Cię płynna sprzedaż auta to skup pojazdów osobowych jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Nie musisz tracić czasu na szukanie kupca w internecie. Warto powierzyć swój pojazd w ręce firmy, która ma doświadczenie w skupowaniu aut i maksymalnie odciąży Cię ze zbędnych formalności, tak jak robi to np. skup Auto Forum, który bezpłatnie dojedzie na spotkanie z Tobą na terenie całego województwa zachodniopomorskiego i wyceni pojazd. Pieniądze otrzymasz natychmiast, co jest istotne jeśli zależy Ci na szybkim zastrzyku gotówki.

W Auto Forum możesz oddać samochód po wypadku, mocno uszkodzony, który tylko zajmuje miejsce na Twoim podjeździe. Pamiętaj, że polskie prawo nakazuje, aby każdy pojazd zezłomować w legalnie działającej Stacji Demontażu Pojazdów, takiej jak Auto Forum w Szczecinie.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ