Zanim wypożyczysz samochód przygotuj się

0
2331

Wypożyczalnie samochodów przygotowują dużą propozycję dla własnych klientów. Zwykle można zdecydować się na wynajem krótko, średnio oraz długoterminowy. To, jaki zostanie dobrany finalnie, zależy przede wszystkim od potrzeb użytkownika. Na wynajem krótkoterminowy decydują się zwykle osoby indywidualne, np. potrzebujące pojazdu na okres pobytu służbowego w mieście. Jednak zwykle również długookresowy najem to w większości wypadków propozycja dla spółek.

Co jest konieczne do wynajęcia pojazdu?

W większości wypożyczalni wymagane jest posiadanie dwóch dowodów tożsamości, przy czym jednym spośród nich musi być prawo jazdy. W wypadku, jeśli pojazdem ma kierować również inna osoba, niezbędne jest przedstawienie także jej dokumentów. Potrzebne jest również okazanie karty kredytowej, na jakiej zajmowana jest kaucja. Wynajęcie pojazdu wymaga zatwierdzenia umowy, w jakiej muszą być opisane wszelkie koszty i sprawy odpowiedzialności klienta w razie zaistnienia straty lub grabieży samochodu.

Odbieramy auto – co jest istotne?

Najistotniejsze to zobaczyć określone miejsce odbioru oraz oddania auta, dlatego, iż mnóstwo wypożyczalni ma własne działy w paru punktach miasta: na lotnisku, w centrum, jak również w pozostałych strefach. Zawsze odbierajmy pojazd o określonej porze. To istotne, ponieważ pewne spółki mogą po prostu wycofać naszą rezerwację, jeśli nie pojawimy się w miejscu odbioru o ustalonej godzinie. Pamiętajmy, żeby przy odbiorze auta mieć wszelkie najważniejsze dokumenty, więc ważne prawo jazdy oraz dokument tożsamości.

Brak paliwa

Bez znaczenia jest to, czy samochód pożyczy ci wypożyczalnia samochodów Toruń, Bydgoszcz, czy gdańsk. W tego typu punktach obowiązuje reguła, iż klient winien zwrócić samochód w takim stanie jak go wynajął. Wiąże się to nie jedynie z tym, iż auto winno wrócić bez uszkodzeń. Jednym spośród punktów, jakie można podpiąć pod ową zasadę jest pełen bak. Auto zabierane z wypożyczalni jest zatankowane do pełna. Klient zwracający samochód winien wcześniej go zatankować. Jeżeli owego nie zrobi wypożyczalnia naliczy kolejną sumę na zakup paliwa. Należałoby wiedzieć, iż cena jest zryczałtowana oraz zwykle trochę większa niż na stacji benzynowej. Z owego względu nie opłaca się oddawać samochodu bez wcześniejszego tankowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ