Czyszczenie układu wtryskowego

Układ wtryskowy to bardzo ważny element każdego auta. Od jego prawidłowego działania zależy bowiem bezproblemowy rozruch naszego pojazdu. Na czym więc polega czyszczenie układu wtryskowego?

Układ wtryskowy – dlaczego warto dbać o jego dobra kondycję?

Rozwiązanie to jest stosowane zarówno w silnikach benzynowych, jak i wysokoprężnych. Współcześnie używany układ Common Rail umożliwia precyzyjny i wielokrotny wtrysk paliwa w jednym suwie pracy silnika. Dzięki temu auto przy wyższych osiągach zużywa mniej paliwa. Nic więc dziwnego, że układ wtryskowy jest tak wrażliwy na jakość benzyny czy oleju napędowego. Zanieczyszczenia zawarte w paliwie, które przedostały się przez filtr, mogą go uszkodzić. Dlatego powinniśmy regularnie wymieniać filtr paliwa, by ograniczyć to zjawisko. Także układ wtryskowy warto poddawać czyszczeniu. Pozwoli nam to uniknąć kosztownych napraw. Pomocne mogą okazać się sygnały, jakie daje nam samochód. Dlatego nie powinniśmy ich ignorować i nie odkładać wizyty w warsztacie na później.

Czyszczenie układu wtryskowego – gdzie możemy oddać auto?

Symptomy problemów z układem wtryskowym jest kilka. Objawiają się one poprzez nierówną pracę silnika, większe dymienie i zużycie paliwa, a także spadek mocy silnika. Wynika to ze zmiennej jakości stosowanego przez nas paliwa. Nie bez znaczenia są także dodatki biopaliw oraz obciążenia wynikające z warunków atmosferycznych. Wszystkie wspomniane tutaj przyczyny prowadzą do pojawienia się na wtryskiwaczach osadów i nagarów. Ważne jest ich regularne czyszczenie. W tym celu powinniśmy się udać do specjalistów. Takich znajdziemy bez problemu w internecie. Jeden z nich jest dostępny pod tym linkiem https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/czyszczenie-ukladu-wtryskowego. Czyszczenie układu wtryskowego odbywa się z wykorzystaniem specjalnych środków chemicznych. Ich użycie pozwala zredukować skutki powstawania złogów i nagarów. Czyszczenie układu wtryskowego w profesjonalnym serwisie pozwoli zwiększyć jego żywotność oraz poprawić pracę silnika. Warto więc pamiętać o tym, aby uniknąć w przyszłości problemów z rozruchem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ