wtorek, Październik 4, 2022

Przygotowanie do wakacyjnego wyjazdu – o czym nie zapomnieć?

0
Przygotowanie do wakacyjnego wyjazdu

Organizacja wakacyjnego wyjazdu to zazwyczaj mieszanina emocji – ekscytacji wynikającej z wyboru miejsc do odwiedzenia i planowania letnich aktywności oraz stresu, bo przecież trzeba zadbać o to, aby bezpiecznie dotrzeć na miejsce i uniknąć rozczarowań czy wydarzeń, które mogłyby zepsuć wyjazd. Jeśli wybierasz się autem, to bez wątpienia sen z powiek spędza Ci jego przygotowanie, poza opłatami za paliwo i wybraniem optymalnej trasy oczywiście. Jak więc przygotować swój samochód do wakacyjnej trasy, aby uniknąć rozczarowań?

Jak przygotować auto do wakacyjnego wyjazdu?

Przygotowując pojazd do kilkusetkilometrowej trasy, należy mieć na uwadze, że będzie to spore wyzwanie dla praktycznie każdego jego elementu i podzespołu. Dlatego przegląd techniczny przed taką trasą powinien być bardziej drobiazgowy i uwzględniać również te elementy, które potencjalnie mogą ulec awarii, choć na ten moment wyglądają jeszcze całkiem przyzwoicie. W końcu nikt nie chciałby zostać „uziemiony” kilkaset kilometrów od domu, a nieznanej okolicy. Zwróć wiec uwagę na nie tylko tak oczywiste elementy, jak stan i poziom oleju silnikowego czy płynu chłodniczego, ale również klocki i tarcze hamulcowe, elementy układu kierowniczego i zawieszenia. Warto przejrzeć również koła i opony, upewnić się, że koło zapasowe jest w odpowiednim stanie, gaśnica ma podbity przegląd, a zestaw narzędzi jest w komplecie i w pełni sprawny. Oczywiście nie możesz zapomnieć o tym, bez czego wakacyjny wyjazd będzie prawdziwą udręką – o klimatyzacji! Porządny przegląd, uzupełnienie gazu i załatanie wykrytych nieszczelności to absolutna podstawa, aby pomimo wysokich temperatur dotrzeć na miejsce w przyjemnych warunkach i naprawdę porządnie wypocząć. Nie zapomnij także o kontroli oświetlenia – szkoda byłoby dostrzec problemy z jego funkcjonowaniem dopiero w nocy, kiedy podróż będzie kłopotliwa i niebezpieczna.

Przygotuj plan podróży!

Do celu podróży zajedziesz najprawdopodobniej bez szczegółowego ustalania każdego odcinka trasy na Twojej drodze. Wystarczy, że skorzystasz z nawigacji w telefonie, aby z dużym prawdopodobieństwem dojechać do celu optymalną drogą. Jednak planując wyjazd samochodem, warto przeanalizować drogę – być może w jej pobliżu znajdują się atrakcje turystyczne, których pominięcie byłoby sporym błędem. Jeśli masz samochód z LPG, to dobrze upewnić się gdzie po drodze znajdują się stacje sprzedające ten rodzaj paliwa (szczególnie poza granicami). Ponadto warto zaplanować miejsca odpoczynku oraz posiłków – tak, aby nie szukać czegoś w ostatniej chwili.

Nie przejmuj się problemami!

Pamiętaj o tym, że nawet jeśli coś się przydarzy podczas jazdy, to najprawdopodobniej jest to przejściowe i da się z tym skutecznie uporać. Jeśli więc Twój samochód z jakiegoś powodu odmówi posłuszeństwa, to niekoniecznie musi oznaczać to końca wyprawy – na rynku nie brakuje firm oferujących holowanie Warszawa czy pomoc na miejscu, dzięki czemu jeszcze tego samego dnia udaje się uruchomić samochód i kontynuować podróż. Nie pozwól zdarzeniom losowym wyprowadzić Cię z równowagi i zepsuć wakacyjny nastrój. Zamiast więc się stresować, lepiej zawczasu zapisać sobie numer do dobrej pomocy drogowej i w razie konieczności bez wahania skorzystać z jej pomocy.

Nie zapomnij o relaksie!

Większość z nas na wakacje wybiera się raz w roku. Dlatego dołóż starań, aby to był wyjątkowy czas, pozwalający na regenerację i nabranie sił przed kolejnymi miesiącami wytężonej pracy. Już w czasie podróży warto na dobre odciąć się od pracy, wiadomości i innych bodźców zewnętrznych i skupić się na „ładowaniu akumulatorów”.

Pomoc drogowa – fachowa pomoc na drodze

0
Pomoc drogowa

Pojęcie pomocy drogowej jest znane wszystkim kierowcom, chociaż nie każdy miał okazję korzystać z oferowanych przez tę instytucję usług. W przypadku niespodziewanych sytuacji na drodze, dawniej większość osób dzwoniło po przyjaciela lub członka rodziny z prośbą o pomoc. Obecnie jednak żyjemy w czasach, w których wszyscy są zajęci, dlatego usługi profesjonalnych firm wspierających kierowców na drodze, cieszą się coraz większym powodzeniem. Jeżeli jeszcze nigdy nie miałeś okazji z nich skorzystać, dowiedz się wiedzy na temat pomocy drogowej.

Pomoc drogowa – kiedy warto skorzystać?

Nieprzewidziane sytuacje na drodze mogą przydarzyć się każdemu, nawet najbardziej przezornym kierowcom. Jeżeli wybrałeś się w daleką trasę i auto nagle odmówiło Ci posłuszeństwa, to najlepszy moment, aby wezwać profesjonalną pomoc. W jakich konkretnych sytuacjach może to być dobre rozwiązanie? Na przykład, jeżeli masz problem ze skrzynią biegów lub spod maski wydobywają się dziwne dźwięki – wtedy zamiast kontynuować jazdę, najlepiej jeżeli staniesz na poboczu i opisz swój problem pracownikowi, który Cię poinstruuje, co powinieneś zrobić. Wszelkiego rodzaju stłuczki, kolizje czy wypadki na drodze to wręcz konieczne sytuacje, aby skorzystać z usług profesjonalistów. Z usług pomocy drogowej można skorzystać także w bardziej błahych sytuacjach – na przykład jeżeli zabrakło Ci paliwa lub z opony zeszło powietrze. Często jest to niezbędne, jeżeli samochód wpadł do rowu lub w zaspę i nie da się samodzielnie nim wyjechać. Jeżeli na Twojej desce rozdzielczej zaświeciła się jakaś kontrolka, to także odpowiedni moment, aby zadzwonić do firm świadczących usługi z zakresu pomocy drogowej.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy drogowej?

Przydarzyła Ci się niespodziewana sytuacja na drodze i zastanawiasz się, czy wezwać pomoc drogową czy może poradzić sobie z nią na własną rękę? Coraz więcej osób przekonuje się, że zwrócenie się do profesjonalistów w takiej sytuacji jest najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Przede wszystkim, pozwala zaoszczędzić sporo czasu – jest to istotne zwłaszcza, gdy spieszysz się na ważne spotkanie czy samolot. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której skończyło Ci się paliwo lub rozładował akumulator, a Ty musisz iść pieszo kilka kilometrów do pobliskiej stacji lub warsztatu mechanicznego. Zamiast tracić kilka cennych godzin, możesz zadzwonić do firmy specjalizującej się w pomocy drogowej, która znajduje się najbliżej miejsca zdarzenia i udzieli Ci stosownej pomocy w zaledwie kilkanaście minut, dzięki czemu będziesz mógł kontynuować trasę. Jakie inne korzyści wynikają z takiego rozwiązania? Często działanie na własną rękę, szczególnie bez odpowiedniego doświadczenia i narzędzi potrafi przynieść więcej szkód niż pożytku.

Pomoc drogowa – co możesz oczekiwać?

Nigdy nie korzystałeś z usług, jakie oferuje pomoc drogowa Warszawa i towarzyszą Ci w związku z tym jakieś obawy? Nie potrzebnie! Tak naprawdę jest to bardzo proste – wystarczy, że zadzwonisz pod odpowiedni numer oraz podasz niezbędne informacje, w tym swoją lokalizację, markę samochodu oraz niepokojące symptomy czy przebieg przykrego zdarzenia. Wtedy doświadczony pracownik będzie mógł zaproponować Ci najlepsze rozwiązanie – nie musisz obawiać się, że zawsze będzie to usługa związana z wezwaniem lawety, która nadwyręży Twój budżet. Holowanie pojazdu to tak naprawdę ostateczność. Wiele usterek da się naprawić jeszcze na miejscu – szczególnie, jeśli chodzi o takie sytuacje takie jak rozładowana bateria, brak paliwa lub przebita opona.

Holowanie auta – co warto wiedzieć przed?

0
Holowanie auta

Wybrałeś się na długo planowane wakacje, a Twój samochód nagle odmówił posłuszeństwa? A może po prostu, jak co dzień wstałeś rano i chciałeś jechać do pracy, aż nagle okazało się, ze silnik nie zapala? Takie sytuacje mogą przydarzyć się każdemu – niezależnie od tego, jak bardzo dbasz o swój pojazd oraz jak przezornym kierowcom jesteś. Niekiedy wymagają tylko drobnej interwencji ze strony mechanika, jednak w innych przypadkach konieczne jest holowanie. Co warto wiedzieć o poprawnym holowaniu samochodu i w jakich sytuacjach jest to niedozwolone?

Holowanie samochodu – o czym musisz pamiętać?

Wbrew pozorom holowanie pojazdu nie jest tak łatwym zadaniem, jak to może się wydawać. Jakie są ograniczenia dotyczące tego procesu? Przede wszystkim należy pamiętać, że holując inny pojazd bierzesz pełną odpowiedzialność nie tylko za swoje auto, ale także drugi pojazd. Wszelkie szkody powstałe podczas holowania zostaną potrącone z Twojego OC. Zgodnie z obowiązującymi normami nie możesz przekraczać 30 km/h w terenie zabudowanym oraz 60 km/h poza nim. Oba pojazdy muszą mają bezwzględny obowiązek włączenia świateł, a dodatkowo pojazd holowany musi być specjalnie oznaczony. Można w tym celu wykorzystać odblaskowy trójkąt ostrzegawczy ulokowany z tyłu pojazdu po jego lewej stronie. W holowanym samochodzie musi znajdować się kierowca z aktualnym prawem jazdy, który jest zdolny do prowadzenia pojazdu. Co ciekawe, polskie przepisy drogowe wyraźnie mówią, że samochód holujący powinien być cięższy od holowanego.

Jaki hol wybrać?

Zdecydować się możesz na jeden z dwóch rodzajów holu – giętki, który przyjmuje formę liny, która ma co najmniej 6 metrów długości oraz sztywny. Co warto o nich wiedzieć? Najczęściej na ulicy można spotkać auta holowane za pomocą linki holowniczej – między innymi dlatego, że zmieści się ona w każdym samochodzie i jest dostępna na większości stacji benzynowych. Powinna posiadać chorągiewkę oraz być oznakowania czerwono-białymi pasami. Można z niej skorzystać tylko w sytuacji, gdy oba pojazdy mają sprawne układy hamulcowe i kierownicze. Natomiast sztywny hol jest rozwiązaniem o wiele bezpieczniejszym – przede wszystkim dlatego, że nie ma prawa się rozerwać. W dodatku można go użyć, jeżeli jeden z układów hamulcowych w holowanym aucie jest niesprawny. Jest to też dozwolone, jeżeli działanie układu hamulcowego jest uzależnione od działania silnika, który został uszkodzony. Sztywny hol z powodzeniem poradzi sobie nawet z holowaniem większych samochodów dostawczych – jego maksymalne obciążenie do 3 tony. On także musi być odpowiednio oznaczony i dobrze widoczny.

Holowanie samochodu – kiedy jest zabronione?

W wielu sytuacjach holowanie Warszawa jest całkowicie zabronione. Ma to miejsca zwłaszcza na autostradzie – w takiej sytuacji  konieczne jest wezwanie specjalnego auta z podnośnikiem, czyli lawetą. Konieczne jest też spełnienie innych wymagań technicznych – holowany samochód nie może mieć uszkodzonego układu kierowniczego ani hamulcowego. Powinien też mieć sprawne światła – oznacza to, że auto po lekkiej stłuczce ale z uszkodzonym reflektorem nie może być holowane. Nie powinno się tego robić również wtedy, jeżeli po wypadku wydobywają się z niego różne płyny, na przykład olej – mogłoby to spowodować niebezpieczeństwo wpadnięcia w poślizg. Najpierw trzeba zastopować wycieki, a jeżeli jest to niemożliwe, należy wezwać lawetę. Holowanie nie wchodzi w grę także w przypadku samochodów z automatyczną skrzynią biegów lub napędem elektrycznym i hybrydowym.

Wydruki – funkcjonalne rozwiązania w zasięgu Twoich rąk

0
Wydruki- funkcjonalne rozwiązania w zasięgu Twoich rąk

Wydruki otaczają nas każdego dnia, a często nie zdajemy sobie nawet sprawy, że znajdują się one na wielu przedmiotach czy powierzchniach naszego codziennego dnia. Korzystają z nich małe, średnie czy duże przedsiębiorstwa, agencję reklamowe czy klienci indywidualni. By jednak mogły one w stu procentach spełniać powierzone im zadania, muszą charakteryzować się precyzją wykonania oraz niezwykłą jakością. Przyjrzyjmy się im z bliska.

Drukarnia- miejsce pełne pasji i profesjonalizmu

Wydruki Warszawa to usługa ciesząca się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona użytkowników. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wydruki wielkoformatowe, które przede wszystkim wykorzystywane są przez przedsiębiorstwa- stanowią doskonały rodzaj reklamy marki, oferowanych produktów czy usług. By jednak poczyniona inwestycja cieszyła nas przez długi czas, wydruki muszą wykonywane być z niezwykłą starannością i precyzją o ich każdy, najmniejszy szczegół i detal. Warto więc powierzyć nasze projekty i zamierzenia w ręce profesjonalistów pełnych pasji i zaangażowania. Wydruki Warszawa oparte są na nowoczesnych, specjalistycznych maszynach, które drukują w technologii UV, latex, solwent rolowe czy eco-solwent. Taki rozwiązanie sprawia, że oferowane produkty zachwycają swoją najwyższą jakością nawet najbardziej wymagających klientów. Do tego ogromna precyzja i dbałość o każdy element powierzonego projektu, wieloletnie doświadczenie, jak również serce włożone w wykonywaną pracę sprawiają, że otrzymywane wydruki są produktami klasy premium.

Wydruki wielkoformatowe i ich zastosowanie

Wydruki wielkoformatowe zazwyczaj wykonywane są techniką lateksową bądź solwentową. Tak wykonane projekty, dzięki zastosowaniu specjalistycznych laminatów, odporne są na różnego rodzaju warunki atmosferyczne, długo zachowując swoje kolory. Druk lateksowy jest droższy, jednak cechuje się bardzo dużą ostrością. Co warto podkreślić, jest bezwonny, dzięki czemu z pełnym powodzeniem można stosować go również wewnątrz pomieszczeń.

Wydruki dla firm wykorzystywane są w bilbordach, banerach reklamowych, plandekach aut czy plakatach. Powszechnie znajdują zastosowanie także na szyldach czy tablicach mieszczących się bezpośrednio na fasadach budynków. Konkurencja panującą na rynku jest ogromna. Każdy realnie stąpający po ziemi przedsiębiorca doskonale zdaję sobie sprawę, że jedynie rozpoznawalność i renoma marki to klucz do osiągnięcia zamierzonego sukcesu. Co ważne, wydruki wielkoformatowe sprawiają, że przy użyciu niewielkich nakładów finansowych możemy trafić do bardzo szerokiej grupy odbiorców, która zdecyduje się na zakup oferowanych przez nas produktów czy skorzystanie z naszych usług. Jeśli nasz plakat czy baner zawiśnie w odpowiednim miejscu, każdego dnia setki tysięcy osób zetknie się z nazwą naszej marki, logiem naszego przedsiębiorstwa czy charakterystycznym dla nas sloganem reklamowym.

Doskonała personalizacja

Wydruki oparte są na indywidualnych projektach. Takie rozwiązanie sprawia, że nasze wyobrażenia możemy zamienić w rzeczywistość. Są to więc produkty wyjątkowe i niepowtarzalne- ich ostateczny wygląd zależy przede wszystkim od indywidualnych upodobań i preferencji ich twórców. Tylko od pomysłodawcy zależy kolorystyka, zawarta treść czy grafika. Drukarnia i jej profesjonalna kadra zajmuje się jedynie aspektem technicznym, służąc dobrymi radami, które niejednokrotnie uatrakcyjniają efekty końcowe.

Pragniesz zareklamować własną market, stworzyć unikatowy prezent czy zrealizować inne prywatne zamówienie? Wydruki są usługą skrojoną na miarę Twoich potrzeb.

Dlaczego warto zdecydować się na oklejanie samochodów

0
Dlaczego warto zdecydować się na oklejanie samochodów

Forma skutecznej reklamy, jaką bez wątpienia jest oklejanie samochodów staje się coraz bardziej popularna. Wiele osób wykorzystuje tę formę zdobienia auta nie tylko w celach marketingowych, ale także jako wizualny upgrade samochodu i jego wyglądu. Jakie są najważniejsze powody, dla których oklejanie samochodów jest zabiegiem wartym uwagi?

Oklejanie samochodów Warszawa – nie tylko dla firm

Oklejanie samochodów, jest usługą z której korzysta wiele firm. Jest to jeden z ważnych kanałów reklamy. Co ważniejsze, oklejanie samochodów jest ważną częścią identyfikacji wizualnej firmy. W ostatnim czaje obserwuje się wzrost klientów indywidualnych, którzy decydują się na oklejanie samochodów Warszawa jest idealnym przykładem miasta, w którym oklejanie samochodów jest częstą formą reklamy.

Można powiedzieć, że stało się alternatywą dla wizyt u lakiernika. Prostszym i tańszym sposobem zmiany koloru i wyglądu auta jest oklejenie go. Klienci biznesowi i indywidualni zauważają jak wiele zalet ma oklejanie samochodów Warszawa jest miastem, w którym ciężko znaleźć sposób, aby samochód wyróżniał się w tłumie. Osoby, które chcą aby ich samochód został zauważony, szukają różnych metod. Oklejenie samochodu pozwala szybko i niedrogo zmienić wygląd auta. Dodatkowo, jest to rozwiązanie bezpieczne i odwracalne. Zawsze można wrócić do poprzedniego koloru – takiej możliwości nie daje lakierowanie.

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na oklejenie samochodów służbowych

Oklejanie pojazdów służbowych sprawia, że stają się one wizytówką firmy, a zarazem są formą mobilnej reklamy. Jak wskazuje popularność tej formy identyfikacji wizualnej firmy, jest to zabieg skuteczny. Niemal każdy właściciel firmy wie, że warto zainwestować w oklejanie samochodów Warszawa jako ogromny ośrodek miejski jest szczególnym przypadkiem. W dużym mieście jeszcze ważniejsze jest to aby pozytywnie odróżnić się od konkurencji.

Każdy doświadczony przedsiębiorca dobrze wie, że auta firmowe to nie tylko środek transportu, ale także wizytówka firmy. Klient nawet jeśli niekoniecznie świadomie, zwraca uwagę na wygląd firmowego samochodu kontrahenta, czy dostawcy. Oklejanie samochodów ma ogromne znaczenie i niesie ze sobą pozytywną zmianę wizerunku firmy.

Reklama dźwignią handlu – oklejanie samochodów Warszawa

Reklama jest konieczna zarówno dla firm, które zdobywają pozycję na rynku, jak i dla tych, którzy swoją pozycję chcą utrzymać. Jednym z elementów reklamy jest identyfikacja wizualna, która ma za zadanie między innymi rozpowszechnienie świadomości istnienia danej firmy, ale także kojarzenie danej marki z konkretną grafiką czy kolorystyką. Aby osiągnąć ten cel warto zainwestować w oklejenie samochodów Warszawa jest rynkiem, który daje wiele możliwości, ale też stawia przed przedsiębiorcom duże wyzwania. Konkurencja nie śpi i dobrze jest świadomie budować jakość i rozpoznawalność marki. Naklejki na samochody i grafika na autach są na to doskonałym sposobem.

Najczęściej na oklejanie samochodów decydują się osoby prowadzące firmę. Dzięki wyróżnieniu aut firmowej floty odróżniają się one od innych samochodów. Oklejanie samochodów znajduje uznanie także u klientów indywidualnych, którzy chcą zmienić zewnętrzny wygląd swojego auta i sprawić, by było wyjątkowe. Niezależnie od tego w jakim celu decydujemy się na oklejanie samochodów, ważne aby powierzyć tę usługę specjalistom. Pomogą oni zarówno w wyborze grafiki, jak i w montażu naklejek. Dzięki temu efekt będzie bardziej niż zadowalający, a samochód będzie rzucał się w oczy reklamując firmę lub pokazując indywidualny styl właściciela.

Czym się wyróżnia dobry warsztat samochodowy?

0
dobry warsztat samochodowy

Z pewnością chcesz jak najlepiej dbać o swój samochód. Mimo regularnej pielęgnacji, nie unikniesz okresowych wizyt w warsztacie. Czy wiesz, po czym rozpoznać najlepszych mechaników? Przeczytaj, dlaczego to takie ważne i jakie są cechy dobrego warsztatu samochodowego.

Dlaczego szukać najlepszego warsztatu?

To bardzo ważne, aby na okresowe przeglądy (duże lub małe) oraz na czas wykonywania napraw, oddawać auto w dobre ręce. Pod względem doboru fachowców trzeba być wybrednym. Niektóre warsztaty budzą sporo wątpliwości, ponieważ zawyżają ceny świadczonych usług lub wykonują je niedbale. Zdarza się, że po wizycie w kiepskim punkcie, na karoserii pojawiają się rysy, których nigdy wcześniej nie było albo wymieniony podzespół po nadspodziewanie krótkim czasie przestaje działać. Takie zachowania nie są mile widziane i pokazują, że w branży motoryzacyjnej niezbędna jest ostrożność. Jest jednak dobra wiadomość – na rynku funkcjonuje wiele godnych zaufania warsztatów. Wyjaśniamy, jak je rozpoznać.

Jakie cechy ma dobry warsztat samochodowy?

Dobry warsztat samochodowy, taki jak autoserwis.katowice.pl, ma kilka charakterystycznych cech. Oczywiście musi wychodzić naprzeciw oczekiwaniom kierowców i być w pobliżu, jednak to nie wszystko. Poniżej omawiamy trzy czynniki, które pozwalają uznać warsztat lub mechanika za godnego zaufania.

Pozytywne rekomendacje

Opinie innych klientów są niezwykle cenne. W dzisiejszych czasach wystarczy po prostu sprawdzić rekomendacje lub komentarze kierowców na temat danego punktu w internecie. Zawsze zdarzy się niezadowolony klient, ale sprawdź, jakie głosy dominują. Jeśli zdecydowana większość to pozytywne opinie, warto skorzystać z usług tego serwisu.

Szeroki zakres usług

Dobre warsztaty samochodowe to miejsca w których pracuje nie tylko mechanik, ale również elektryk i inni specjaliści. Ekipa fachowców jest w stanie rozwiązać każdy problem, niezależnie od marki czy modelu auta. Jeśli wybrany punkt zajmuje się naprawą różnych układów, dla kierowcy oznacza to oszczędność czasu i pieniędzy. Załatwisz wiele spraw w czasie jednej wizyty. Co więcej, korzystając z rozbudowanej oferty warsztatu, być może otrzymasz jakąś zniżkę. Najlepsze punkty przewidują rabaty dla stałych klientów. Informacja o dostępnych usługach pokazuje również, jakie wyposażenie ma dany warsztat. Niektóre specjalistyczne naprawy wymagają drogiego sprzętu diagnostycznego i wysokiej klasy urządzeń, w które inwestują wyłącznie najlepsi.

Dobra komunikacja

Dobry serwis samochodowy rozpoznasz już przy pierwszym kontakcie. Zwróć uwagę na to, jak zachowują się mechanik lub elektromechanik. Jeśli w jasny, otwarty i dokładny sposób opisują zakres niezbędnych prac i podają orientacyjną cenę, wzbudzają zaufanie. Ustalone wcześniej (najlepiej w ramach pisemnej umowy) zasady pozwalają uniknąć wielu nieporozumień. Pamiętaj, że właśnie spisana umowa otwiera drogę do dochodzenia swoich praw, jeśli serwisant wykona usługę niedbale lub nieprawidłowo.

Gdzie znaleźć profesjonalny serwis?

Powyżej omówiliśmy najważniejsze cechy, którymi wyróżniają się dobre serwisy samochodowe. Żeby znaleźć taki warsztat, być może będziesz musiał poszukać nieco dłużej. Niekiedy lepiej jest cierpliwie poczekać, pojechać nieco dalej, a nawet zapłacić więcej, ale zlecić wykonanie usługi najlepszym fachowcom. Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości wykonanych prac i przeglądach, rozwiązaniem jest profesjonalny Auto Serwis Katowice. Atrakcyjne ceny łączą się tam z dbałością o każdy detal wykonywanych napraw. Przekonaj się o tym i zadbaj o swoje auto.

Mechanik a elektryk samochodowy – jakie są między nimi różnice?

0
Mechanik a elektryk samochodowy - jakie są między nimi różnice

Być może nieraz zastanawiałeś się, który fachowiec może pomóc w naprawie usterki – mechanik czy elektryk samochodowy. Ze względu na rozwój technologii w pojazdach osobowych, coraz częściej poszukiwani są przecież specjaliści w swojej dziedzinie. Przyglądamy się temu, jakie są różnice pomiędzy mechanikami a elektrykami samochodowymi. Przeczytaj i dowiedz się więcej.

Czym się zajmuje mechanik samochodowy?

Mechanik to zwykle pierwsza osoba do pomocy, gdy zaistnieje potrzeba naprawy samochodu. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to dość ogólna profesja, ponieważ dobry mechanik zajmuje się różnymi przypadkami i usterkami. Powinien mieć wiedzę i odpowiednie narzędzia, aby poradzić sobie ze zleceniami o rozmaitej skali trudności. Samochody, które trafiają do mechanika, mają wymieniany olej (co należy do czynności podstawowych), a niekiedy wymagają nawet rozległych napraw silnika.

Mechanicy samochodowy świadczą szeroki zakres usług. Przygotowując pojazd do kolejnego sezonu, zajedź do dobrego warsztatu, aby wymienić opony czy nabić klimatyzację. Mechanik to także osoba, która pomoże w przypadku uszkodzenia szyby lub problemów z zawieszeniem. Istnieją jednak sytuacje, w których standardowe usługi mechanika to za mało.

Czym zajmuje się elektryk samochodowy?

Elektryk samochodowy to fachowiec o węższej specjalizacji. Zajmuje się on głównie zagadnieniami związanymi z układem elektrycznym w aucie. Takich specjalistów określa się też mianem elektromechaników. Mogą wykonywać skomplikowane prace, ponieważ dysponują odpowiednim sprzętem. W tym celu muszą mieć sporą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie elektryki samochodowej. Do elektryka nie jedziesz się po to by wymienić olej czy opony, ale raczej wtedy, gdy trzeba szczegółowej diagnostyki któregoś z układów elektrycznych.

Dziedziną, w której działają elektrycy samochodowi są także naprawy zapłonu i świateł – systemów, które potrafią sprawić wiele kłopotów. Jeśli popsuje się sterownik klimatyzacji lub sprzęt muzyczny, zapewne właśnie elektryk samochodowy będzie osobą, która potrafi pomóc. Aby świadczyć wysokiej jakości usługi jako elektryk dla pojazdów osobowych lub ciężarowych, potrzebne są odpowiednie kwalifikacje i najlepszy sprzęt diagnostyczny. Trzeba przyznać, że naprawa układów elektrycznych nie należy do najłatwiejszych, dlatego dobrze jest poszukać doświadczonego fachowcy.

Mechanik czy elektryk – do kogo pojechać?

Niektórzy kierowcy zastanawiają się, do kogo udać się w celu naprawy auta – do mechanika czy elektryka? Okazuje się, że wcale nie trzeba podejmować takich decyzji. Korzystając z usług renomowanego warsztatu samochodowego w Katowicach, wszyscy specjaliści są dostępni na miejscu. Właśnie taki jest autoserwisquickkatowice.pl. Zależnie od potrzeb, wykonują prace związane z układami mechanicznymi lub elektrycznymi. Dzięki temu  jako kierowca oszczędzasz czas i pieniądze – wszystko udaje się załatwić za jednym razem.

Dobry warsztat samochodowy to firma, która zatrudnia doświadczonych specjalistów. Dokładna diagnostyka komputerowa, serwis i naprawa różnych elementów samochodu to najlepszy sposób na zadbanie o swoje auto. Co ciekawe, warsztat, w którym pracują zarówno mechanicy, jak i elektrycy, pomoże w przygotowaniu pojazdu do kolejnego sezonu. Duży lub mały przegląd auta obejmuje wymianę filtrów, oleju i opon, a także sprawdzenie najważniejszych układów – hamulcowego, kierowniczego, zawieszenia oraz chłodniczego. Nie musisz wybierać między mechanikiem a elektrykiem – po prostu znajdź dobry warsztat, w którym pracują obaj fachowcy i zostaw tam swój samochód.

Jak zadbać o swoje auto latem?

0
Jak zadbać o swoje auto latem

Każde auto wymaga doglądania i dbałości ze strony właściciela, szczególnie wtedy, gdy słupek rtęci idzie do góry. Chociaż nie wszyscy mogą garażować samochód, każdy kierowca powinien dbać o swój pojazd latem. Wyjaśniamy, na co uważać w ciepłych miesiącach i jakie czynności wykonywać regularnie.

Chroń auto przed przegrzaniem

Obecnie produkowane samochody mają kokpit, deskę rozdzielczą i fotele wykonane z wysokiej jakości materiałów. Mimo wszystko warto chronić te elementy przed nadmierną ekspozycją na palące słońce. Ma to tym większe znaczenie, gdy samochód jest trzymany pod chmurką, a nie w garażu. Wielu kierowców decyduje się na zakup specjalnej maty ochronnej, którą zakłada się od środka na przednią szybę pojazdu. Odbija ona światło słoneczne i chroni wnętrze.

Przed nagrzewaniem warto chronić przede wszystkim kierownicę. Gdyby nagrzewała się zbyt intensywnie, jej materiał mógłby ulec uszkodzeniu. Nie mówiąc już o dyskomforcie, który odczuwa kierowca auta z gorącym „kółkiem”. Oprócz dedykowanych mat lub specjalnych plandek, warto zadbać o to, by parkować samochód w cieniu. W ten sposób zadbasz o auto w czasie gorących dni.

Regularne mycie i woskowanie

Gorące miesiące to nie tylko lejący się z nieba skwar, ale też rzęsiste deszcze od czasu do czasu, błoto i piach, które mogą niszczyć karoserię. Doświadczeni kierowcy dbają o swoje auto, regularnie je myjąc. To najlepszy sposób na usunięcie zabrudzeń, które mogą zniszczyć lakier samochodu. Przed rozpoczęciem sezonu letniego warto zadbać o dokładne umycie podwozia, na którym po zimie mogła zebrać się sól lub inne zanieczyszczenia.

Samo mycie to oczywiście za mało. Prawidłowe dbanie o auto latem obejmuje również woskowanie. Odpowiednio naniesiony preparat chroni lakier przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych UV. Co więcej, zmniejsza przyczepność brudu. Specjaliści w zakresie pielęgnacji samochodów zalecają, aby dokładne mycie i woskowanie planować co najmniej raz w miesiącu.

Przegląd auta przed sezonem

Zanim jeszcze rozpoczniesz jazdę w promieniach letniego słońca sprawdź, czy po zimie auto jest w pełni sprawne. Być może pojawiła się konieczność dokonania kilku napraw lub prostych prac blacharsko-lakierniczych.

Jednym z najważniejszych układów, którego przegląd powinieneś zlecić, jest system chłodniczy. Dobrze jest – jeszcze przed falą upałów – sprawdzić, czy chłodnica nie koroduje i czy jest wypełniona odpowiednią ilością płynu chłodniczego. Jeśli chodzi o klimatyzację, koniecznie zadbaj o jej sprawność. Powinna być odgrzybiona i „nabita” – zadbaj o napełnienie czynnikiem chłodniczym. Dzięki temu czas spędzony za kierownicą latem będzie znacznie przyjemniejszy i unikniesz awarii chłodnicy, gdyby przyszło Ci stać w korku.

Duże znaczenie ma również ogumienie pojazdu. Mieszanka stosowana do produkcji opon letnich jest dostosowana do pracy w wysokich temperaturach, dlatego zawczasu zadbaj o wymianę opon. Pomyśl też o zmianie oleju na taki, który ma lepkość dostosowaną do pracy w gorących miesiącach.

Przegląd auta – samodzielnie czy w warsztacie?

Przygotowanie auta do sezonu letniego jest bardzo ważne, podobnie jak odpowiednie dbanie o karoserię w ciepłe dni. Samodzielnie trudno jest zdiagnozować ewentualne usterki oraz wyregulować system chłodzenia. Wymianę oleju, filtrów, opon oraz nabicie klimatyzacji najlepiej wykona doświadczony mechanik z autoserwistychy.pl. Ten warsztat samochodowy oferuje różnego rodzaju przeglądy, które są dostosowane do potrzeb i aktualnego stanu auta. Współpraca z takimi fachowcami to najlepszy sposób na przygotowanie się do jazdy latem.

Jakie możliwości mają lokalizatory do samochodu?

Jakie możliwości mają lokalizatory do samochodu

System monitoringu pojazdów staje się standardem w zastosowaniach firmowych i prywatnych – niestety, standardem nie staje się wykorzystywanie pełnych możliwości tych urządzeń. Lokalizatory kojarzą się przede wszystkim z możliwością sprawdzenia aktualnej pozycji na mapie, a jest to przecież mały wycinek dostępnych zastosowań systemu GPS. Nadajniki GPS oferują dużo więcej – dzięki nim możemy generować realne oszczędności i ułatwić sobie codzienne życie.

Monitoring GPS odkryje schematy w użytkowaniu pojazdu

Lokalizatory do samochodu pozwalają spojrzeć z szerszej perspektywy na sposób korzystania z pojazdu – zarówno firmowego, jak i prywatnego. Informacje zbierane przez system GPS pozwalają na lepsze zrozumienie codziennych tras przejazdów, łącznie z takimi informacjami jak zużycie paliwa, średnie spalanie, prędkość, obroty silnika lub wykroczenia kierowcy. Dzięki precyzyjnemu śledzeniu tych parametrów łatwo wyłapać przyczyny niepotrzebnie wysokiego zużycia paliwa lub części eksploatacyjnych, a także utraty czasu. Bez systemu monitoringu dostrzeżenie tych prawidłowości byłoby bardzo trudne lub nawet niemożliwe.

Lokalizator GPS jako wsparcie w zarządzaniu firmą

Zamontowanie lokalizatorów GPS w samochodach służbowych otwiera drogę do lepszego zarządzania wizytami u klientów lub partnerów biznesowych. Dzięki systemowi monitoringu możliwe jest sprawdzenie, jak na przestrzeni czasu kształtuje się liczba i czas trwania wizyt w poszczególnych punktach. Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie na przykład, czy których z klientów nie został zaniedbany lub, czy istnieje możliwość bardziej efektywnego rozplanowania przejazdów.

Ponadto, lokalizator samochodowy znacznie ułatwia rozdział kosztów eksploatacji pojazdu między pracodawcą a pracownikiem. W systemie monitoringu IKOL pracownik ma możliwość przełączania się między przejazdami służbowymi i prywatnymi za pomocą przycisku w aplikacji mobilnej lub przez zamontowany w pojeździe przełącznik. Dzięki temu rozwiązaniu użytkowanie pojazdu jest dużo bardziej transparentne dla właściciela floty.

Lokalizator połączony z systemem radiowym – sposób na złodziei samochodów

Lokalizatory do samochodów posiadają wiele zastosowań biznesowych i prywatnych, niestety rzadko bywają skutecznym zabezpieczeniem przeciwkradzieżowym – poza jednym wyjątkiem! System IKOL SVR Sky, czyli rozwiązanie antykradzieżowe połączone z monitoringiem GPS to propozycja od firmy IKOL. Dzięki połączeniu niezagłuszalnego i niewykrywalnego systemu radiowego z zaawansowanym systemem GPS uzyskujemy wszystko, co najlepsze w nowoczesnym lokalizowaniu pojazdów. SVR Sky w codziennym użytkowaniu świetnie sprawdza się jako system monitoringu GPS, służący do poprawy komfortu użytkowania pojazdu. Jeśli jednak dojdzie do kradzieży auta, uruchomiony zostanie system radiowy, którego zaletami są pełna odporność na zagłuszenie i siła sygnału pozwalająca na precyzyjne odnalezienie nawet świetnie ukrytego auta. Po zgłoszeniu kradzieży pojazd zostaje odszukany przez ekipę poszukiwawczą i lokalną policję – co ważne, system SVR działa na terenie całej Europy.

Lokalizatory GPS – także do motocykli

System GPS tak samo dobrze sprawdza się w przypadku jednośladów – zarówno skuterów, jak i motocykli. Moduł IKOL MOTO to przykład niewielkiego nadajnika GPS stworzonego dla tych maszyn. Tak samo jak w przypadku samochodów, umożliwia on znaczną poprawę zarówno wygody i efektywności wykorzystania maszyny, jak i jego bezpieczeństwa.

System monitoringu GPS na stałe zagościł już w firmach posiadających większe floty pojazdów – korzyści płynące z tego rozwiązania mogą jednak paść udziałem każdego, kto zdecyduje się na lokalizator w swojej maszynie. IKOL to przykład dostawcy GPS, który oferuje pełną personalizację usług pod potrzeby użytkownika – możemy więc korzystać z tych usług, które interesują nas najbardziej, bez przepłacania.

Innowacyjne preparaty ochronne z serpentynitem – skutecznie ochroń podzespoły w swoim samochodzie

0
Serpentynit do silnika

W ofercie sklepu Mihel ze środkami smarnymi znajdziesz oryginalne dodatki do różnych podzespołów pojazdu w postaci serpentynitów EP500 Mihel. Jeżeli jeszcze nie słyszałeś o tych innowacyjnych preparatach, to dowiedź się, co stanowi o ich skuteczności, a przekonasz się, że pozytywne opinie nie są stawiane na wyrost. Poznaj siłę nanotechnologii i zapewnij maksymalną ochronę swojemu pojazdowi.

Serpentynit EP500 – trwała i solidna warstwa ochronna

W naszej ofercie ze środkami smarnymi znajdziesz oryginalne dodatki do różnych podzespołów pojazdu w postaci serpentynitów EP500 Mihel. O skuteczności naszych preparatów decyduje przede wszystkim najnowsza technologia w postaci nanocząsteczek wykazujących się niezwykle trwałymi właściwościami powierzchniowo czynnymi. Te preparaty przeznaczone są do silników, skrzyń biegów i układów wspomagania – zapewniają maksymalną ochronę i doskonałą rewitalizację wszystkich metalowych powierzchni. Doskonałe właściwości smarne wykorzystywane są w miejscach, w których dochodzi do najmocniejszych obciążeń i elementach, które są najbardziej narażone na uszkodzenia.

Tworząc naszą ofertę, braliśmy pod uwagę specyfikę i różne zadania stawiane przed poszczególnymi układami napędowymi w samochodzie. W skrzyni biegów występują na przykład inne obciążenia niż w silniku, dlatego zestaw aktywnych  dodatków różni się w zależności od danego mechanizmu. Jedna cecha jest jednak wspólna – każdy serpentynit EP500 zapewnić maksymalną ochronę powierzchniom w newralgicznych punktach, w których występuje tarcie. Pozwala to na zniwelowanie procesu zużycia i przedłużenie żywotności pojazdu. 

Serpentynity EP500 w ofercie sklepu internetowego Mihel

W ofercie naszego sklepu znajdziesz następujące serpentynity EP 500:

  • Mihel serpentynit EP500 AT – dodatek do automatycznej skrzyni biegów,
  • serpentynit Mihel EP500 DE – dodatek do oleju z silnikiem Diesla, 
  • Mihel EP500 – dodatek do silników benzynowych do standardowych samochodów,
  • serpentynit Mihel EP500 regeneracja – dodatek do układów wspomagania, 
  • Mihel serpentynit EP 500 MOTO SPORT – dodatek do silników Diesla do samochodów sportowych, 
  • Mihel EP500 MT. – dodatek do manualnej skrzyni biegów, 
  • Mihel serpentynit EP500 PE – dodatek do oleju z silnikiem benzynowym.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu dostępną na stronie internetowej https://mihel.pl/. Posiadamy szeroką ofertę ceramicznych olejów silnikowych innowacyjne dodatki do różnych ważnych układów w samochodzie. Przekonaj się sam o skuteczności naszych produktów i poczuj różnicę na własnej skórze. 

ZOBACZ TEŻ

Czym się wyróżnia dobry warsztat samochodowy?

Z pewnością chcesz jak najlepiej dbać o swój samochód. Mimo regularnej pielęgnacji, nie unikniesz okresowych wizyt w warsztacie. Czy wiesz, po czym rozpoznać najlepszych...