4 sprytne i praktyczne zastosowania nadajnika GPS

4 sprytne i praktyczne zastosowania nadajnika GPS

Większość osób, gdy słyszy popularny skrót GPS, myśli od razu o nawigacji samochodowej. Tymczasem lokalizatory GPS mają dużo szersze i ciekawsze zastosowania! Jesteśmy pewni, że nawet nie spodziewasz się jakie! Wyruszmy więc w podróż po funkcjach, które nie są tak oczywiste, jednak nadal niesamowicie praktyczne!

  1. GPS mierzący wysokość nad poziomem morza

Każdy wie, że GPS potrafi wskazać lokalizację na mapie. Ale czy wiesz, że może również określać wysokość nad poziomem morza? Ta funkcja daje masę możliwości w różnych obszarach. Pierwszym będzie monitoring pracowników podczas pracy. Niektóre zawody, jak utrzymywanie czystości na klatkach schodowych, roznoszenie ulotek czy poczty wiąże się z koniecznością wejścia na każde piętro w danym budynku. Dzięki lokalizatorowi GPS możesz sprawdzić nie tylko czy pracownik był w danym budynku, ale też czy wszedł na każde piętro, aby należycie wypełnić swoje obowiązki.

Innym przykładem są wycieczki górskie, gdzie pomiar wysokości jest dosyć istotny. Szybkie zmiany ciśnienia mogą być niebezpieczne dla zdrowia i prowadzić do omdleń. Kontrolując wspinaczkę z nadajnikiem GPS możesz nie tylko uniknąć takiej sytuacji, ale też w razie słabszego samopoczucia nacisnąć dedykowany przycisk, który powiadomi wskazaną osobę, że coś jest nie tak.

  1. Lokalizacja GPS dla dzieci i nastolatków

Każdy rodzic z pewnością docenia fakt, że żyjemy w czasach, w których można dowiedzieć się gdzie jest Twoja pociecha, za pośrednictwem smartphone. Jednak są przypadki, gdy lokalizacja w telefonie może nie wystarczyć – w niektórych szkołach, szczególnie przy młodszych dzieciach, przynoszenie telefonu może być nie mile widziane lub wręcz zabronione. Drugą przeszkodą takiego rozwiązania jest fakt, że młodzi użytkownicy często potrafią obsłużyć technologię lepiej niż starsi, w związku z czym mogą wyłączyć lokalizację, jeśli będą chcieli iść gdzieś bez zgody rodzica.

Natomiast przenośny lokalizator GPS nie tylko nie będzie przeszkadzał podczas zajęć, ale też będzie dużo trudniejszy do oszukania przez młodego użytkownika. Wystarczy ukryć go w plecaku pociechy i co jakiś czas wyjmować do ładowania. Moduł poinformuje rodzica gdzie obecnie przebywa pociecha, ale też czy nie przekracza wyznaczonego obszaru lub czy nie zagraża mu jakieś niebezpieczeństwo – właśnie po to jest wyposażony w przycisk alarmowy.

  1. Uprawiasz sport w plenerze? Daj się zlokalizować!

Sport to zdrowie, jak to mawiają. Aby taki był należy jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa! Tyczy się to zarówno sportów uprawianych w salach i halach, ale też przede wszystkim tych plenerowych. Kajaki, wycieczki rowerowe, żeglarstwo czy wspinaczki górskie są wspaniałymi dyscyplinami, które można uprawiać w pojedynkę. Warto jednak wyposażyć się w lokalizator GPS, aby w razie wypadku dać najbliższym informację o tym gdzie się znajdujecie. Tutaj również przyda się opcja przycisku alarmowego – szybka reakcja osoby otrzymującej powiadomienie może uratować nawet życie!

  1. Ochrona bagażu – miej walizkę na oku z modułem GPS

Kto raz zgubił bagaż na lotnisku w obcym kraju, ten wie jaki to ból. Nie jest źle, gdy wyjazd miał trwać 1 lub 2 dni, ale co jeśli wybierasz się na dwutygodniowe wakacje za granicą? Wtedy brak bagażu może zepsuć całe wakacje, a przecież nie na to każdy z nas pracuje cały rok. Odpowiedzią na tę bolączkę jest przenośny lokalizator GPS, który swoim zasięgiem obejmuje również kraje Unii Europejskiej. Jeśli wspomożesz linię lotnicze podając im lokalizację swojej waliki możliwe, że zgubiony bagaż nie zdąży Ci nawet popsuć humoru, bo tak szybko się odnajdzie!

Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania wypożyczalni samochodów?

0
Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwania wypożyczalni samochodów

Poszukiwanie odpowiedniej wypożyczalni samochodów może być trudne, dlatego istotne jest, aby zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. W poniższym tekście pomożemy Ci wybrać właściwą firmę, która spełni istotne warunki i której oferta odpowiada potrzebom wielu klientów.

Czynniki, które powinny decydować o wyborze wypożyczalni

Przede wszystkim, ważne jest, aby wybrać wypożyczalnię, która posiada dobry stan techniczny swoich samochodów. W przeciwnym razie, istnieje ryzyko, że będziesz musiał zmagać się z awariami podczas podróży, co z pewnością nie jest niczyim marzeniem. Kolejny ważny aspekt to cena. Wypożyczalnie oferują bardzo różne stawki, dlatego warto porównywać ich ceny. Co więcej, ich ceny są konkurencyjne w porównaniu z innymi wypożyczalniami. Warto jednocześnie zwracać uwagę na warunki wynajmu. Niektóre wypożyczalnie mogą mieć ograniczenia dotyczące przebiegu czy też miejsca, w którym można używać wynajmowanego samochodu. Dlatego koniecznym jest, aby dokładnie przeczytać umowę przed podpisaniem. Inną rzeczą, którą powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze wypożyczalni, jest obsługa klienta. W przypadku problemów z samochodem lub jakichkolwiek innych pytań, ważne jest, aby mieć do dyspozycji profesjonalny i pomocny zespół obsługi klienta. Ostatni ważny aspekt to dostępność. Upewnij się, że wypożyczalnia posiada odpowiednią liczbę samochodów i jest w stanie zapewnić Ci pojazd w wymaganym terminie. Pamiętaj także, aby dokładnie przeczytać umowę i upewnić się, że wszystko jest jasne i zrozumiałe. Dodatkowo, warto poszukać opinii na temat wybranej wypożyczalni, aby upewnić się, że oferuje ona dobrą obsługę i jest godna zaufania.

Wypożyczenie we Flex To Go

Jedną z firm, będących dobrą opcją dla osób szukających wypożyczalni samochodów, z pewnością może być Flex To Go. Firma ta oferuje nowe modele samochodów, które są w pełni sprawne. Jednocześnie są one nowe, wysokiej jakości i w konkurencyjnych cenach w stosunku do ofert innych wypożyczalni. Jest to przedsiębiorstwo nieustannie rozwijające się i jego ekspansja sprawia, że ma swoje oddziały zlokalizowane w większości dużych, polskich miast. Swoim klientom umożliwiają wynajem pojazdu w kilku wariantach. Możemy wypożyczyć samochód nawet na kilka dni w charakterze wypożyczenia krótkoterminowego. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zdecydować się na wynajem długoterminowy bądź na opcję pośrednią – wypożyczenie średnioterminowe. To ostatnie przypomina abonament, który umożliwia nam eksploatację pojazdu na podstawie uiszczania jednej stałej opłaty co miesiąc. Jest to szczególnie elastyczne rozwiązanie, gdyż nie wiążemy się długoterminowym zobowiązaniem z wypożyczalnią. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrezygnować z wypożyczenia już nawet po pierwszym miesiącu. Jednocześnie, jeśli zdecydujemy się z niego korzystać, to mamy dostęp do różnego rodzaju dodatkowych usług. Możemy np. wykupić zwiększenie miesięcznego limitu kilometrów w razie potrzeby. Przy tym wszystkim mamy gwarancje, że wszelkie kwestie takie jak przeglądy, serwisowanie pojazdu czy wymiana opon i oleju, leżą po stronie wypożyczalni.

Kontakt z Flex To Go

Jeżeli interesuje nas wynajem abonamentowy, to powinniśmy koniecznie zajrzeć na stronę internetową: www.flexmidrent.pl. To tam wypełnimy formularz, który umożliwi nam wstępną rezerwacją samochodu. Jeżeli jednak zdecydujemy się na wynajem krótkoterminowy albo chcemy uzyskać więcej informacji (warto zajrzeć do interesujących tekstów w zakładce Blog), to powinniśmy wejść na witrynę: www.flextogo.com.

Awaria samochodu – od czego zacząć?

0
Awaria samochodu

Własny samochód to ogromne udogodnienie dla wielu ludzi. Nic w tym dziwnego, ponieważ pojazdy mechaniczne umożliwiają bezproblemowe przewożenie pasażerów, jak również wielu typów towarów na krótkich i dalekich dystansach. Można śmiało stwierdzić, że obecnie własne auto nie stanowi żadnego luksusu tylko jest absolutnie podstawowym elementem wyposażenia prawie każdego człowieka. Można bowiem uniezależnić się od rozkładów jazdy komunikacji miejskiej i międzymiastowej.

W związku z powyższymi atutami, dzisiaj trudno jest znaleźć gospodarstwo domowe bez przynajmniej jednego kierowcy i samochodu. Warto jednak mieć na uwadze, że auta są zwyczajnymi maszynami, które prędzej czy później mogą ulec uszkodzeniu albo jakiejś awarii. W związku z tym istotne jest regularne serwisowanie pojazdu, tak aby zapewnić utrzymanie jego optymalnego stanu technicznego przez długi czasu.

Co zrobić w przypadku awarii?

W wielu przypadkach przed jakąś poważniejszą awarią, można zauważyć różne drobne usterki, które z czasem się pogłębiają. Dodatkowo zapalają się różne istotne kontrolki ostrzegawcze. Warto zwracać na to wszystko uwagę i w porę reagować. Czasami wymiana jakiejś drobnej części może uchronić pojazd przed poważniejszą awarią. Niektóre awarie nie unieruchamiają całkowicie pojazdu, ale dalsza jazda może właśnie doprowadzić do poważniejszych i bardziej kosztownych problemów.

Poważna awaria unieruchamiająca samochód

Jeśli jednak dojdzie do poważniejszej awarii, która uniemożliwia dalszą jazdę, nie należy panikować. W pierwszej kolejności, w miarę możliwości, należy zjechać autem w miejsce, w którym pojazd nie stanowi utrudnienia dla innych uczestników ruchu drogowego. Następną czynnością jest włączenie świateł awaryjnych i ustawienie trójkąta ostrzegawczego za samochodem. Na zwykłych drogach należy go umieścić w odległości 30-50 m za autem lub przed zakrętem, a na autostradzie lub drodze ekspresowej w odległości 100 metrów za pojazdem.

Po odpowiednim zabezpieczeniu samochodu, który uległ nagłej awarii, trzeba wezwać pomoc. Na rynku działalność prowadzi wiele firm specjalizujących się w szeroko pojętej pomocy drogowej. Zajmują się one holowaniem i transportem pojazdów do warsztatów oraz w inne wskazane miejsca. Poza tym pracownicy takich firm udzielają pomocy w przypadku pojawienia się jakichś drobnych awarii w terenie. Po przewiezieniu pojazdu do wskazanego warsztatu, mechanicy przystąpią do efektywnej diagnostyki oraz likwidacji awarii.

Opcją alternatywną jest skorzystanie z usług mobilnych serwisów. Takie firmy oferują szeroki zakres usług mechanicznych, podobnie jak serwisy stacjonarne, z tą różnicą, że zapewniają dojazd do klienta lub bezpośrednio na miejsce awarii wraz z potrzebnymi częściami oraz wyposażeniem przystosowanym do naprawiania samochodów w terenie.

Jak szukać porządnych fachowców?

Porządne firmy zajmujące się pomocą drogową oraz mobilnym i stacjonarnym serwisem pojazdów. Poniżej można znaleźć listę ofert takich firm działających w największych polskich miastach:

Wymiana opon – czemu lepiej skorzystać z profesjonalnego serwisu?

0
Wymiana opon

Wymienić opony można samodzielnie, a także w serwisie. Ta druga opcja wiąże się z koniecznością dokonania opłaty. Pierwsza zaś z zakupem narzędzi, z tym że narzędzia te już na zawsze pozostaną do dyspozycji we własnym garażu. Mimo to poleca się wymianę opon w serwisie. Dlaczego? Kilka słów o tym poniżej.

Dlaczego wymiana opon w serwisie to dobry pomysł?

Weźmy pod uwagę to, jakie mamy doświadczenie w wymianie opon samochodowych. Być może robimy to sezonowo, a może i jeszcze rzadziej. Profesjonalny serwis opon, który zajmuje się głównie tą usługą, wymienia opony sezonowo i zawsze, gdy coś się z nimi dzieje. W dodatku ma znacznie większe doświadczenie. Przede wszystkim zatrudnia serwisantów, którzy doskonale się w tych czynnościach czują, świetnie się w tej pracy odnajdują, mają wiedzę i praktykę. Poza tym, serwis opon ma profesjonalne i nowoczesne narzędzia takie jak https://www.wulmax.pl/pl/c/Prostowarki-Do-Felg/356 . Wytrzymały podnośnik z prawdziwego zdarzenia taki jak te dostępne na https://www.wulmax.pl/pl/c/Podnosniki-Samochodowe/236 , dobrej jakości klucze, kompresor itd. Wymiana opon w tym miejscu przebiega sprawnie i na wysokim poziomie. To z kolei przekłada się na bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Czy każdy ma dostęp do narzędzi, którymi posługują się serwisy?

Profesjonalne serwisy opon we wszystkie narzędzia zaopatrują się w hurtowniach lub sklepach z asortymentem ukierunkowanym na ich potrzeby. Jednym z nich jest https://www.wulmax.pl. Oferuje wszystko, czego mogą potrzebować nowoczesne serwisy opon. Proponuje narzędzia najwyższej jakości, tylko sprawdzonych i cenionych na rynku marek. I takimi właśnie narzędziami serwisy się posługują. Dlatego nie ma wątpliwości, że faktycznie korzystanie z usług serwisu opon ma sens, a nawet jest wskazane. W identyczne narzędzia może zaopatrzyć się każdy, kto tylko chce, ale prawda jest taka, że zakup profesjonalnych narzędzi nie jest opłacalny pod względem finansów.

Nawet najmniejszy błąd popełniony przez osobę, która zmienia oponę, może zminimalizować bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, a także znacznie obniżyć komfort jazdy. Nie mając w tym doświadczenia, lepiej powierzyć zadanie profesjonalistom. I to nie jest też tak, że każdy serwis zajmie się tym lepiej czy dobrze. Należy wybrać taki, który wyróżnia się profesjonalnym podejściem do klienta, a więc ma nowoczesne narzędzia, zatrudnia ludzi z doświadczeniem, dba o jakość usługi, a nie o obsłużenie jak największej liczby klientów. Z usług takiego serwisu, bez względu na cenę, warto skorzystać. A wcześniej poświęcić dłuższą chwilę na znalezienie najlepszego serwisu.

Przygotowanie do wakacyjnego wyjazdu – o czym nie zapomnieć?

0
Przygotowanie do wakacyjnego wyjazdu

Organizacja wakacyjnego wyjazdu to zazwyczaj mieszanina emocji – ekscytacji wynikającej z wyboru miejsc do odwiedzenia i planowania letnich aktywności oraz stresu, bo przecież trzeba zadbać o to, aby bezpiecznie dotrzeć na miejsce i uniknąć rozczarowań czy wydarzeń, które mogłyby zepsuć wyjazd. Jeśli wybierasz się autem, to bez wątpienia sen z powiek spędza Ci jego przygotowanie, poza opłatami za paliwo i wybraniem optymalnej trasy oczywiście. Jak więc przygotować swój samochód do wakacyjnej trasy, aby uniknąć rozczarowań?

Jak przygotować auto do wakacyjnego wyjazdu?

Przygotowując pojazd do kilkusetkilometrowej trasy, należy mieć na uwadze, że będzie to spore wyzwanie dla praktycznie każdego jego elementu i podzespołu. Dlatego przegląd techniczny przed taką trasą powinien być bardziej drobiazgowy i uwzględniać również te elementy, które potencjalnie mogą ulec awarii, choć na ten moment wyglądają jeszcze całkiem przyzwoicie. W końcu nikt nie chciałby zostać „uziemiony” kilkaset kilometrów od domu, a nieznanej okolicy. Zwróć wiec uwagę na nie tylko tak oczywiste elementy, jak stan i poziom oleju silnikowego czy płynu chłodniczego, ale również klocki i tarcze hamulcowe, elementy układu kierowniczego i zawieszenia. Warto przejrzeć również koła i opony, upewnić się, że koło zapasowe jest w odpowiednim stanie, gaśnica ma podbity przegląd, a zestaw narzędzi jest w komplecie i w pełni sprawny. Oczywiście nie możesz zapomnieć o tym, bez czego wakacyjny wyjazd będzie prawdziwą udręką – o klimatyzacji! Porządny przegląd, uzupełnienie gazu i załatanie wykrytych nieszczelności to absolutna podstawa, aby pomimo wysokich temperatur dotrzeć na miejsce w przyjemnych warunkach i naprawdę porządnie wypocząć. Nie zapomnij także o kontroli oświetlenia – szkoda byłoby dostrzec problemy z jego funkcjonowaniem dopiero w nocy, kiedy podróż będzie kłopotliwa i niebezpieczna.

Przygotuj plan podróży!

Do celu podróży zajedziesz najprawdopodobniej bez szczegółowego ustalania każdego odcinka trasy na Twojej drodze. Wystarczy, że skorzystasz z nawigacji w telefonie, aby z dużym prawdopodobieństwem dojechać do celu optymalną drogą. Jednak planując wyjazd samochodem, warto przeanalizować drogę – być może w jej pobliżu znajdują się atrakcje turystyczne, których pominięcie byłoby sporym błędem. Jeśli masz samochód z LPG, to dobrze upewnić się gdzie po drodze znajdują się stacje sprzedające ten rodzaj paliwa (szczególnie poza granicami). Ponadto warto zaplanować miejsca odpoczynku oraz posiłków – tak, aby nie szukać czegoś w ostatniej chwili.

Nie przejmuj się problemami!

Pamiętaj o tym, że nawet jeśli coś się przydarzy podczas jazdy, to najprawdopodobniej jest to przejściowe i da się z tym skutecznie uporać. Jeśli więc Twój samochód z jakiegoś powodu odmówi posłuszeństwa, to niekoniecznie musi oznaczać to końca wyprawy – na rynku nie brakuje firm oferujących holowanie Warszawa czy pomoc na miejscu, dzięki czemu jeszcze tego samego dnia udaje się uruchomić samochód i kontynuować podróż. Nie pozwól zdarzeniom losowym wyprowadzić Cię z równowagi i zepsuć wakacyjny nastrój. Zamiast więc się stresować, lepiej zawczasu zapisać sobie numer do dobrej pomocy drogowej i w razie konieczności bez wahania skorzystać z jej pomocy.

Nie zapomnij o relaksie!

Większość z nas na wakacje wybiera się raz w roku. Dlatego dołóż starań, aby to był wyjątkowy czas, pozwalający na regenerację i nabranie sił przed kolejnymi miesiącami wytężonej pracy. Już w czasie podróży warto na dobre odciąć się od pracy, wiadomości i innych bodźców zewnętrznych i skupić się na „ładowaniu akumulatorów”.

Pomoc drogowa – fachowa pomoc na drodze

0
Pomoc drogowa

Pojęcie pomocy drogowej jest znane wszystkim kierowcom, chociaż nie każdy miał okazję korzystać z oferowanych przez tę instytucję usług. W przypadku niespodziewanych sytuacji na drodze, dawniej większość osób dzwoniło po przyjaciela lub członka rodziny z prośbą o pomoc. Obecnie jednak żyjemy w czasach, w których wszyscy są zajęci, dlatego usługi profesjonalnych firm wspierających kierowców na drodze, cieszą się coraz większym powodzeniem. Jeżeli jeszcze nigdy nie miałeś okazji z nich skorzystać, dowiedz się wiedzy na temat pomocy drogowej.

Pomoc drogowa – kiedy warto skorzystać?

Nieprzewidziane sytuacje na drodze mogą przydarzyć się każdemu, nawet najbardziej przezornym kierowcom. Jeżeli wybrałeś się w daleką trasę i auto nagle odmówiło Ci posłuszeństwa, to najlepszy moment, aby wezwać profesjonalną pomoc. W jakich konkretnych sytuacjach może to być dobre rozwiązanie? Na przykład, jeżeli masz problem ze skrzynią biegów lub spod maski wydobywają się dziwne dźwięki – wtedy zamiast kontynuować jazdę, najlepiej jeżeli staniesz na poboczu i opisz swój problem pracownikowi, który Cię poinstruuje, co powinieneś zrobić. Wszelkiego rodzaju stłuczki, kolizje czy wypadki na drodze to wręcz konieczne sytuacje, aby skorzystać z usług profesjonalistów. Z usług pomocy drogowej można skorzystać także w bardziej błahych sytuacjach – na przykład jeżeli zabrakło Ci paliwa lub z opony zeszło powietrze. Często jest to niezbędne, jeżeli samochód wpadł do rowu lub w zaspę i nie da się samodzielnie nim wyjechać. Jeżeli na Twojej desce rozdzielczej zaświeciła się jakaś kontrolka, to także odpowiedni moment, aby zadzwonić do firm świadczących usługi z zakresu pomocy drogowej.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy drogowej?

Przydarzyła Ci się niespodziewana sytuacja na drodze i zastanawiasz się, czy wezwać pomoc drogową czy może poradzić sobie z nią na własną rękę? Coraz więcej osób przekonuje się, że zwrócenie się do profesjonalistów w takiej sytuacji jest najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Przede wszystkim, pozwala zaoszczędzić sporo czasu – jest to istotne zwłaszcza, gdy spieszysz się na ważne spotkanie czy samolot. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której skończyło Ci się paliwo lub rozładował akumulator, a Ty musisz iść pieszo kilka kilometrów do pobliskiej stacji lub warsztatu mechanicznego. Zamiast tracić kilka cennych godzin, możesz zadzwonić do firmy specjalizującej się w pomocy drogowej, która znajduje się najbliżej miejsca zdarzenia i udzieli Ci stosownej pomocy w zaledwie kilkanaście minut, dzięki czemu będziesz mógł kontynuować trasę. Jakie inne korzyści wynikają z takiego rozwiązania? Często działanie na własną rękę, szczególnie bez odpowiedniego doświadczenia i narzędzi potrafi przynieść więcej szkód niż pożytku.

Pomoc drogowa – co możesz oczekiwać?

Nigdy nie korzystałeś z usług, jakie oferuje pomoc drogowa Warszawa i towarzyszą Ci w związku z tym jakieś obawy? Nie potrzebnie! Tak naprawdę jest to bardzo proste – wystarczy, że zadzwonisz pod odpowiedni numer oraz podasz niezbędne informacje, w tym swoją lokalizację, markę samochodu oraz niepokojące symptomy czy przebieg przykrego zdarzenia. Wtedy doświadczony pracownik będzie mógł zaproponować Ci najlepsze rozwiązanie – nie musisz obawiać się, że zawsze będzie to usługa związana z wezwaniem lawety, która nadwyręży Twój budżet. Holowanie pojazdu to tak naprawdę ostateczność. Wiele usterek da się naprawić jeszcze na miejscu – szczególnie, jeśli chodzi o takie sytuacje takie jak rozładowana bateria, brak paliwa lub przebita opona.

Holowanie auta – co warto wiedzieć przed?

0
Holowanie auta

Wybrałeś się na długo planowane wakacje, a Twój samochód nagle odmówił posłuszeństwa? A może po prostu, jak co dzień wstałeś rano i chciałeś jechać do pracy, aż nagle okazało się, ze silnik nie zapala? Takie sytuacje mogą przydarzyć się każdemu – niezależnie od tego, jak bardzo dbasz o swój pojazd oraz jak przezornym kierowcom jesteś. Niekiedy wymagają tylko drobnej interwencji ze strony mechanika, jednak w innych przypadkach konieczne jest holowanie. Co warto wiedzieć o poprawnym holowaniu samochodu i w jakich sytuacjach jest to niedozwolone?

Holowanie samochodu – o czym musisz pamiętać?

Wbrew pozorom holowanie pojazdu nie jest tak łatwym zadaniem, jak to może się wydawać. Jakie są ograniczenia dotyczące tego procesu? Przede wszystkim należy pamiętać, że holując inny pojazd bierzesz pełną odpowiedzialność nie tylko za swoje auto, ale także drugi pojazd. Wszelkie szkody powstałe podczas holowania zostaną potrącone z Twojego OC. Zgodnie z obowiązującymi normami nie możesz przekraczać 30 km/h w terenie zabudowanym oraz 60 km/h poza nim. Oba pojazdy muszą mają bezwzględny obowiązek włączenia świateł, a dodatkowo pojazd holowany musi być specjalnie oznaczony. Można w tym celu wykorzystać odblaskowy trójkąt ostrzegawczy ulokowany z tyłu pojazdu po jego lewej stronie. W holowanym samochodzie musi znajdować się kierowca z aktualnym prawem jazdy, który jest zdolny do prowadzenia pojazdu. Co ciekawe, polskie przepisy drogowe wyraźnie mówią, że samochód holujący powinien być cięższy od holowanego.

Jaki hol wybrać?

Zdecydować się możesz na jeden z dwóch rodzajów holu – giętki, który przyjmuje formę liny, która ma co najmniej 6 metrów długości oraz sztywny. Co warto o nich wiedzieć? Najczęściej na ulicy można spotkać auta holowane za pomocą linki holowniczej – między innymi dlatego, że zmieści się ona w każdym samochodzie i jest dostępna na większości stacji benzynowych. Powinna posiadać chorągiewkę oraz być oznakowania czerwono-białymi pasami. Można z niej skorzystać tylko w sytuacji, gdy oba pojazdy mają sprawne układy hamulcowe i kierownicze. Natomiast sztywny hol jest rozwiązaniem o wiele bezpieczniejszym – przede wszystkim dlatego, że nie ma prawa się rozerwać. W dodatku można go użyć, jeżeli jeden z układów hamulcowych w holowanym aucie jest niesprawny. Jest to też dozwolone, jeżeli działanie układu hamulcowego jest uzależnione od działania silnika, który został uszkodzony. Sztywny hol z powodzeniem poradzi sobie nawet z holowaniem większych samochodów dostawczych – jego maksymalne obciążenie do 3 tony. On także musi być odpowiednio oznaczony i dobrze widoczny.

Holowanie samochodu – kiedy jest zabronione?

W wielu sytuacjach holowanie Warszawa jest całkowicie zabronione. Ma to miejsca zwłaszcza na autostradzie – w takiej sytuacji  konieczne jest wezwanie specjalnego auta z podnośnikiem, czyli lawetą. Konieczne jest też spełnienie innych wymagań technicznych – holowany samochód nie może mieć uszkodzonego układu kierowniczego ani hamulcowego. Powinien też mieć sprawne światła – oznacza to, że auto po lekkiej stłuczce ale z uszkodzonym reflektorem nie może być holowane. Nie powinno się tego robić również wtedy, jeżeli po wypadku wydobywają się z niego różne płyny, na przykład olej – mogłoby to spowodować niebezpieczeństwo wpadnięcia w poślizg. Najpierw trzeba zastopować wycieki, a jeżeli jest to niemożliwe, należy wezwać lawetę. Holowanie nie wchodzi w grę także w przypadku samochodów z automatyczną skrzynią biegów lub napędem elektrycznym i hybrydowym.

Wydruki – funkcjonalne rozwiązania w zasięgu Twoich rąk

0
Wydruki- funkcjonalne rozwiązania w zasięgu Twoich rąk

Wydruki otaczają nas każdego dnia, a często nie zdajemy sobie nawet sprawy, że znajdują się one na wielu przedmiotach czy powierzchniach naszego codziennego dnia. Korzystają z nich małe, średnie czy duże przedsiębiorstwa, agencję reklamowe czy klienci indywidualni. By jednak mogły one w stu procentach spełniać powierzone im zadania, muszą charakteryzować się precyzją wykonania oraz niezwykłą jakością. Przyjrzyjmy się im z bliska.

Drukarnia- miejsce pełne pasji i profesjonalizmu

Wydruki Warszawa to usługa ciesząca się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona użytkowników. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wydruki wielkoformatowe, które przede wszystkim wykorzystywane są przez przedsiębiorstwa- stanowią doskonały rodzaj reklamy marki, oferowanych produktów czy usług. By jednak poczyniona inwestycja cieszyła nas przez długi czas, wydruki muszą wykonywane być z niezwykłą starannością i precyzją o ich każdy, najmniejszy szczegół i detal. Warto więc powierzyć nasze projekty i zamierzenia w ręce profesjonalistów pełnych pasji i zaangażowania. Wydruki Warszawa oparte są na nowoczesnych, specjalistycznych maszynach, które drukują w technologii UV, latex, solwent rolowe czy eco-solwent. Taki rozwiązanie sprawia, że oferowane produkty zachwycają swoją najwyższą jakością nawet najbardziej wymagających klientów. Do tego ogromna precyzja i dbałość o każdy element powierzonego projektu, wieloletnie doświadczenie, jak również serce włożone w wykonywaną pracę sprawiają, że otrzymywane wydruki są produktami klasy premium.

Wydruki wielkoformatowe i ich zastosowanie

Wydruki wielkoformatowe zazwyczaj wykonywane są techniką lateksową bądź solwentową. Tak wykonane projekty, dzięki zastosowaniu specjalistycznych laminatów, odporne są na różnego rodzaju warunki atmosferyczne, długo zachowując swoje kolory. Druk lateksowy jest droższy, jednak cechuje się bardzo dużą ostrością. Co warto podkreślić, jest bezwonny, dzięki czemu z pełnym powodzeniem można stosować go również wewnątrz pomieszczeń.

Wydruki dla firm wykorzystywane są w bilbordach, banerach reklamowych, plandekach aut czy plakatach. Powszechnie znajdują zastosowanie także na szyldach czy tablicach mieszczących się bezpośrednio na fasadach budynków. Konkurencja panującą na rynku jest ogromna. Każdy realnie stąpający po ziemi przedsiębiorca doskonale zdaję sobie sprawę, że jedynie rozpoznawalność i renoma marki to klucz do osiągnięcia zamierzonego sukcesu. Co ważne, wydruki wielkoformatowe sprawiają, że przy użyciu niewielkich nakładów finansowych możemy trafić do bardzo szerokiej grupy odbiorców, która zdecyduje się na zakup oferowanych przez nas produktów czy skorzystanie z naszych usług. Jeśli nasz plakat czy baner zawiśnie w odpowiednim miejscu, każdego dnia setki tysięcy osób zetknie się z nazwą naszej marki, logiem naszego przedsiębiorstwa czy charakterystycznym dla nas sloganem reklamowym.

Doskonała personalizacja

Wydruki oparte są na indywidualnych projektach. Takie rozwiązanie sprawia, że nasze wyobrażenia możemy zamienić w rzeczywistość. Są to więc produkty wyjątkowe i niepowtarzalne- ich ostateczny wygląd zależy przede wszystkim od indywidualnych upodobań i preferencji ich twórców. Tylko od pomysłodawcy zależy kolorystyka, zawarta treść czy grafika. Drukarnia i jej profesjonalna kadra zajmuje się jedynie aspektem technicznym, służąc dobrymi radami, które niejednokrotnie uatrakcyjniają efekty końcowe.

Pragniesz zareklamować własną market, stworzyć unikatowy prezent czy zrealizować inne prywatne zamówienie? Wydruki są usługą skrojoną na miarę Twoich potrzeb.

Dlaczego warto zdecydować się na oklejanie samochodów

0
Dlaczego warto zdecydować się na oklejanie samochodów

Forma skutecznej reklamy, jaką bez wątpienia jest oklejanie samochodów staje się coraz bardziej popularna. Wiele osób wykorzystuje tę formę zdobienia auta nie tylko w celach marketingowych, ale także jako wizualny upgrade samochodu i jego wyglądu. Jakie są najważniejsze powody, dla których oklejanie samochodów jest zabiegiem wartym uwagi?

Oklejanie samochodów Warszawa – nie tylko dla firm

Oklejanie samochodów, jest usługą z której korzysta wiele firm. Jest to jeden z ważnych kanałów reklamy. Co ważniejsze, oklejanie samochodów jest ważną częścią identyfikacji wizualnej firmy. W ostatnim czaje obserwuje się wzrost klientów indywidualnych, którzy decydują się na oklejanie samochodów Warszawa jest idealnym przykładem miasta, w którym oklejanie samochodów jest częstą formą reklamy.

Można powiedzieć, że stało się alternatywą dla wizyt u lakiernika. Prostszym i tańszym sposobem zmiany koloru i wyglądu auta jest oklejenie go. Klienci biznesowi i indywidualni zauważają jak wiele zalet ma oklejanie samochodów Warszawa jest miastem, w którym ciężko znaleźć sposób, aby samochód wyróżniał się w tłumie. Osoby, które chcą aby ich samochód został zauważony, szukają różnych metod. Oklejenie samochodu pozwala szybko i niedrogo zmienić wygląd auta. Dodatkowo, jest to rozwiązanie bezpieczne i odwracalne. Zawsze można wrócić do poprzedniego koloru – takiej możliwości nie daje lakierowanie.

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na oklejenie samochodów służbowych

Oklejanie pojazdów służbowych sprawia, że stają się one wizytówką firmy, a zarazem są formą mobilnej reklamy. Jak wskazuje popularność tej formy identyfikacji wizualnej firmy, jest to zabieg skuteczny. Niemal każdy właściciel firmy wie, że warto zainwestować w oklejanie samochodów Warszawa jako ogromny ośrodek miejski jest szczególnym przypadkiem. W dużym mieście jeszcze ważniejsze jest to aby pozytywnie odróżnić się od konkurencji.

Każdy doświadczony przedsiębiorca dobrze wie, że auta firmowe to nie tylko środek transportu, ale także wizytówka firmy. Klient nawet jeśli niekoniecznie świadomie, zwraca uwagę na wygląd firmowego samochodu kontrahenta, czy dostawcy. Oklejanie samochodów ma ogromne znaczenie i niesie ze sobą pozytywną zmianę wizerunku firmy.

Reklama dźwignią handlu – oklejanie samochodów Warszawa

Reklama jest konieczna zarówno dla firm, które zdobywają pozycję na rynku, jak i dla tych, którzy swoją pozycję chcą utrzymać. Jednym z elementów reklamy jest identyfikacja wizualna, która ma za zadanie między innymi rozpowszechnienie świadomości istnienia danej firmy, ale także kojarzenie danej marki z konkretną grafiką czy kolorystyką. Aby osiągnąć ten cel warto zainwestować w oklejenie samochodów Warszawa jest rynkiem, który daje wiele możliwości, ale też stawia przed przedsiębiorcom duże wyzwania. Konkurencja nie śpi i dobrze jest świadomie budować jakość i rozpoznawalność marki. Naklejki na samochody i grafika na autach są na to doskonałym sposobem.

Najczęściej na oklejanie samochodów decydują się osoby prowadzące firmę. Dzięki wyróżnieniu aut firmowej floty odróżniają się one od innych samochodów. Oklejanie samochodów znajduje uznanie także u klientów indywidualnych, którzy chcą zmienić zewnętrzny wygląd swojego auta i sprawić, by było wyjątkowe. Niezależnie od tego w jakim celu decydujemy się na oklejanie samochodów, ważne aby powierzyć tę usługę specjalistom. Pomogą oni zarówno w wyborze grafiki, jak i w montażu naklejek. Dzięki temu efekt będzie bardziej niż zadowalający, a samochód będzie rzucał się w oczy reklamując firmę lub pokazując indywidualny styl właściciela.

Czym się wyróżnia dobry warsztat samochodowy?

0
dobry warsztat samochodowy

Z pewnością chcesz jak najlepiej dbać o swój samochód. Mimo regularnej pielęgnacji, nie unikniesz okresowych wizyt w warsztacie. Czy wiesz, po czym rozpoznać najlepszych mechaników? Przeczytaj, dlaczego to takie ważne i jakie są cechy dobrego warsztatu samochodowego.

Dlaczego szukać najlepszego warsztatu?

To bardzo ważne, aby na okresowe przeglądy (duże lub małe) oraz na czas wykonywania napraw, oddawać auto w dobre ręce. Pod względem doboru fachowców trzeba być wybrednym. Niektóre warsztaty budzą sporo wątpliwości, ponieważ zawyżają ceny świadczonych usług lub wykonują je niedbale. Zdarza się, że po wizycie w kiepskim punkcie, na karoserii pojawiają się rysy, których nigdy wcześniej nie było albo wymieniony podzespół po nadspodziewanie krótkim czasie przestaje działać. Takie zachowania nie są mile widziane i pokazują, że w branży motoryzacyjnej niezbędna jest ostrożność. Jest jednak dobra wiadomość – na rynku funkcjonuje wiele godnych zaufania warsztatów. Wyjaśniamy, jak je rozpoznać.

Jakie cechy ma dobry warsztat samochodowy?

Dobry warsztat samochodowy, taki jak autoserwis.katowice.pl, ma kilka charakterystycznych cech. Oczywiście musi wychodzić naprzeciw oczekiwaniom kierowców i być w pobliżu, jednak to nie wszystko. Poniżej omawiamy trzy czynniki, które pozwalają uznać warsztat lub mechanika za godnego zaufania.

Pozytywne rekomendacje

Opinie innych klientów są niezwykle cenne. W dzisiejszych czasach wystarczy po prostu sprawdzić rekomendacje lub komentarze kierowców na temat danego punktu w internecie. Zawsze zdarzy się niezadowolony klient, ale sprawdź, jakie głosy dominują. Jeśli zdecydowana większość to pozytywne opinie, warto skorzystać z usług tego serwisu.

Szeroki zakres usług

Dobre warsztaty samochodowe to miejsca w których pracuje nie tylko mechanik, ale również elektryk i inni specjaliści. Ekipa fachowców jest w stanie rozwiązać każdy problem, niezależnie od marki czy modelu auta. Jeśli wybrany punkt zajmuje się naprawą różnych układów, dla kierowcy oznacza to oszczędność czasu i pieniędzy. Załatwisz wiele spraw w czasie jednej wizyty. Co więcej, korzystając z rozbudowanej oferty warsztatu, być może otrzymasz jakąś zniżkę. Najlepsze punkty przewidują rabaty dla stałych klientów. Informacja o dostępnych usługach pokazuje również, jakie wyposażenie ma dany warsztat. Niektóre specjalistyczne naprawy wymagają drogiego sprzętu diagnostycznego i wysokiej klasy urządzeń, w które inwestują wyłącznie najlepsi.

Dobra komunikacja

Dobry serwis samochodowy rozpoznasz już przy pierwszym kontakcie. Zwróć uwagę na to, jak zachowują się mechanik lub elektromechanik. Jeśli w jasny, otwarty i dokładny sposób opisują zakres niezbędnych prac i podają orientacyjną cenę, wzbudzają zaufanie. Ustalone wcześniej (najlepiej w ramach pisemnej umowy) zasady pozwalają uniknąć wielu nieporozumień. Pamiętaj, że właśnie spisana umowa otwiera drogę do dochodzenia swoich praw, jeśli serwisant wykona usługę niedbale lub nieprawidłowo.

Gdzie znaleźć profesjonalny serwis?

Powyżej omówiliśmy najważniejsze cechy, którymi wyróżniają się dobre serwisy samochodowe. Żeby znaleźć taki warsztat, być może będziesz musiał poszukać nieco dłużej. Niekiedy lepiej jest cierpliwie poczekać, pojechać nieco dalej, a nawet zapłacić więcej, ale zlecić wykonanie usługi najlepszym fachowcom. Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości wykonanych prac i przeglądach, rozwiązaniem jest profesjonalny Auto Serwis Katowice. Atrakcyjne ceny łączą się tam z dbałością o każdy detal wykonywanych napraw. Przekonaj się o tym i zadbaj o swoje auto.

ZOBACZ TEŻ