O czym powinniśmy pamiętać podczas wymiany amortyzatorów?

Głównym elementem zawieszenia naszego pojazdu jest amortyzator. To właśnie dzięki niemu nasz pojazd nie odbija się podczas najechania na różnego rodzaju nierówności na drodze. Jednak należy pamiętać, iż tego typu elementy wyposażenia naszego samochodu nie są wieczne. Po przejechaniu pewnej ilości kilometrów jak każda część, również nasze amortyzatory się zużywają. Zatem w jaki sposób możemy sprawdzić, czy amortyzator uległ awarii oraz jak go wymienić?

Część zawieszenia samochodu, która jest odpowiedzialna za przechwycenie, a przede wszystkim rozproszenie się energii to amortyzator. Dzięki temu nasze koło jeżdżąc po nierównej drodze nie odbija się od podłoża. Warto pamiętać, iż amortyzator wpływa nie tylko na komfort podczas jazdy. Jest on także odpowiedzialny za nasze bezpieczeństwo. Zatem w jaki sposób możemy rozpoznać, czy nasz amortyzator nadaje się już do wymiany?

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy na ich powierzchni pojawia się delikatne zapocenie oraz czy nie wycieka z nich olej. Jeżeli tak się dzieje, możemy przypuszczać, iż są to pierwsze objawy uszkodzenia się naszego amortyzatora. Wielu producentów zaleca, aby tego typu elementy w samochodach wymieniać po przejechaniu od 60 do 80 tysięcy kilometrów. Jednak zanim zdecydujemy się na ostateczny zakup amortyzatora, powinniśmy wcześniej zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Ważna jest przede wszystkim marka danego modelu, a także kompatybilność danej części z naszym pojazdem. Nie możemy zapominać także o sposobie ich wymiany. Powinniśmy je wymieniać tak jak opony, to znaczy parami.

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia naszego pojazdu są amortyzatory. To właśnie dzięki nimi jadąc po nierównej powierzchni nie odczuwamy tego zbytnio w środku auta. Jednak należy pamiętać, iż tego typu elementy również się zużywają. Warto poczytać liczne artukuły, z których dowiemy się, jakie są pierwsze objawy zużycia się tego typu części. Dzięki temu dokładnie dowiemy się, kiedy powinniśmy ją wymienić oraz w jaki sposób to zrobić.

[Głosów:4    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ