Bezpieczny w sieci

Bezpieczny w sieci

Jeżeli jesteś właścicielem domeny i chcesz być wiarygodny musisz pomyśleć o Certyfikacie SSL. Jest to narzędzie świadczące zarówno o wiarygodności domeny oraz jej właściciela. Potwierdza, że przesył danych pomiędzy użytkownikiem a serwerem jest bezpieczny i realizowany z zachowaniem poufności danych.

Opony zimowe – dlaczego, jakie i gdzie kupować?

Opony zimowe

O tym, że jazda w warunkach zimowych jest specyficzna i – dla niewprawionego kierowca po prostu niebezpieczna – nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Każdy, kto choć raz prowadził samochód porą zimową, miał okazję się o tym przekonać. Warunki atmosferyczne panujące na drodze, temperatura oraz obecność opadów zalegających na powierzchni drogi – to tylko niektóre spośród wielu czynników oddziałujących na nasz komfort jazdy. By uczynić jazdę samochodem zimą bardziej przystępną, korzysta się ze specjalnych opon dedykowanych dla tej właśnie pory roku. Zapraszamy do lektury, w trakcie której przedstawimy – w czym tkwi wyjątkowość opon zimowych, dlaczego należy z nich korzystać zimą oraz gdzie poszukiwać opon zarazem: tanich i dobrej jakości.

Opony zimowe – dla bezpiecznej i przyjemnej jazdy

Dla kierowców nadejście zimy oznacza konieczność przygotowania się i odpowiedniego wyposażenia pojazdu w potrzebne sprzęty. Oprócz płynów, środków chemicznych, skrobaczek, należy także przygotować opony zimowe. Te ostatnie są oczywiście szczególne – o ile poradzimy sobie bez dostępu do specjalnej skrobaczki, to jednak jazda po śniegu bez opon zimowych może być naprawdę ryzykowna.

W czym tkwi wyjątkowość opon zimowych? Kilka elementów ich konstrukcji wpływa na fakt, że są one zalecane do użytkowania właśnie w tym okresie. Przede wszystkim należy wskazać na specjalną formę bieżnika, który znacząco różni się od bieżnika w oponach letnich.

„Bieżnik” bieżnikowi nierówny

Bieżnik to zewnętrzna część opony, pozostająca w bezpośrednim kontakcie z powierzchnią, po której samochód się przemieszcza. Jest odpowiedzialny między innymi za rozkładanie obciążenia pojazdu, wraz ze znajdującymi się w nim pasażerami. By bieżnik pełnił swoją funkcję, powinien być odporny na nagrzewanie, ścieranie, przebicia i inne uszkodzenia mechaniczne. Bieżnik w oponach zimowych jest ponadto sprofilowany w sposób zwiększający jego funkcjonalność – szybciej i łatwiej odprowadza błoto, śnieg i lód spomiędzy opony i powierzchni drogi.

Bieżnik przedstawia określony, powtarzalny wzór. Znajdziemy różne formy bieżników zimowych, do których zaliczają się przede wszystkim: wzór żebrowy, wzór blokowy oraz wzór ciągnący się.

Kolejnym ważnym elementem są ściany boczne opon. Wykonywane są ze specjalnej mieszanki gumowej, w której istotnym składnikiem jest krzemionka. Dzięki niej opony zachowują trwałą konstrukcję i nie ulegają odkształceniom, niezależnie czy poruszamy się w temperaturze +5 stopni, czy -25 stopni C.

Istotne są także warstwy usztywniające (zbrojone przy użyciu cieniutkich kłączy drucików), opasanie, osnowa (szkielet opony), stopka i drutówka.

Gdzie kupować opony zimowe?

Wielu kierowców poszukuje miejsc, w których zaopatrzyć się można w tanie opony zimowe. Ponieważ rynek wulkanizacyjny w naszym kraju ma się bardzo dobrze, oferta dostępnych dostawców jest bardzo szeroka. Zgodnie z opinią specjalistów, opony zimowe najtaniej zakupić można w internecie. Wśród licznych dostawców szczególnie wart polecenia jest sklep internetowy: tireexpert.pl, którego oferta dedykowana jest dla kierowców różnego rodzaju pojazdów, korzystających z najróżniejszych form ogumienia.

Jak wybrać dobry serwis samochodowy

Jak wybrać dobry serwis samochodowy

Rynek usług motoryzacyjnych na pozór prezentuje się niezwykle okazale. Jednak jak pokazuje doświadczenie wielu właścicieli aut, wciąż nie jest łatwo znaleźć solidnego mechanika; godny polecenia serwis samochodowy. Pojawia się więc pytanie, na co należy zwrócić uwagę w poszukiwaniu warsztatu zapewniającego i poziom usług, i terminowość.

Po pierwsze profesjonalne podejście

Najważniejszą cechą dla właściciela auta jest fachowość pracowników zatrudnionych w danym serwisie. Profesjonalizm obejmuje przede wszystkim kadrę nie tylko posiadającą doświadczenie i umiejętności, ale też stale korzystającą ze szkoleń. Zwłaszcza w przypadku nowoczesnych aut liczy się coś więcej niż znajomość mechaniki. Serwisant winien też umieć posługiwać się komputerowym sprzętem diagnostycznym, co pozwoli na szybką oraz właściwą diagnozę większych usterek i niedomagań.

Po drugie wyposażenie

Nawet najbardziej utalentowany i skory do pracy mechanik nie poradzi sobie bez odpowiednich narzędzi. Dziś pojęcie to obejmuje nie tylko klucze i wkrętaki, ale także, czy przede wszystkim, urządzenia diagnostyczne. Dlatego właściciele kilkuletnich samochodów poniekąd skazani są na korzystanie z usług nowoczesnych serwisów, także ASO, również po zakończonej gwarancji. Autoryzowany serwis ma zapewniony dostęp do wszelkich danych, między innymi o awaryjności, które przekazywane są przez centralę producenta.

Bogata oferta

Godny rekomendacji serwis samochodowy to miejsce, gdzie można zarówno oddać pojazd na przegląd okresowy, jak również usunąć poważną usterkę bądź awarię. Liczy się też możliwość skorzystania z usług blacharskich. Dodatki, takie jak myjnia czy serwis klimatyzacji albo wulkanizacja, to następne ze wskazówek dla kierowców. Profesjonalny serwis dba też o szeroką paletę części. Sprawdzonych, pochodzących tylko od renomowanych dostawców. Przykładem odpowiedniego podejścia do klienta jest Renault Dyszkiewicz – http://www.renault.dyszkiewicz.pl/mechaniczny.html. Serwisując tutaj nowe czy kilkuletnie auto, korzysta się z części sygnowanych logo producenta. Serwis Renault Dyszkiewicz jest też przyjazny dla właścicieli starszych generacji Renault. Specjalnie z myślą o poprzednich generacjach Megane, Twingo, Espace, Kangoo czy Clio powstała marka Motrio – obejmuje ona części zamienne i eksploatacyjne spełniające najwyższe standardy, dostępne w cenach średniej jakości zamienników.

Rzetelność

Porządny serwis to coś więcej niż narzędzia i kompetentna załoga. O powodzeniu decydują też detale, takie jak terminowość, wsparcie niezależnie od zakresu napraw oraz przejrzyście skonfigurowany cennik.

Jak czyścić felgi? Fenomen krwawej felgi

Jak czyścić felgi

Każdy kierowca wie, że nawet najbardziej dopieszczone auto wydaje się brudne, jeśli felgi pokrywa brud lub, co gorsze, pył hamulcowy albo smoła. Niestety, czyszczenie alufelg nie należy do najłatwiejszych zadań. Jak to robić? Jakich preparatów użyć? I wreszcie, czym jest krwawa felga? Odpowiadamy.

Powierzchnia felg

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jak czyścić felgi, na początek warto zrozumieć, co właściwie chcemy czyścić. Nie każdy wie bowiem, że felgi są pokryte po prostu lakierem: proszkowym lub natryskowym. Pierwszy jest bardziej trwały, ale pył hamulcowy czy smoła i tak się w niego wbijają. Mówiąc wprost, nie ma takiej formy lakieru, która całkowocie zabezpieczyłaby felgi przed osadzaniem się brudu.

Im lakier starszy i bardziej porowaty, tym brud wbija się w niego bardziej. Proces ten możemy opóźnić, odpowiednio czyszcząc alufelgi i zabezpieczając je.

Jak czyścić felgi?

Łatwe zabrudzenia można usuniemy bez problemu za pomocą myjki i szamponu. Gorzej, jeśli nieco zaniedbaliśmy tę część samochodu i pokryła się ona grubą warstwą brudu. Najgorsze w usuwaniu są zdecydowanie smoła i pył hamulcowy.

No dobrze. To czego użyć, jeśli felgi mają za sobą czasy świetności (i czystości)? W takim przypadku warto sięgnąć po profesjonalne preparaty do czyszczenia felg. Są to środki zwykle na bazie kwasów, które zmywają tlenki metali, czyli ślady korozji. Co jednak ważne, trzeba postępować zgodnie z instrukcją użycia, bo są to preparaty, które niewłaściwie użyte mogą wyrządzić szkodę felgom.

Szczególnie polecane są preparaty o neutralnym pH. Są one bezpieczne zarówno dla samochodu, jak i dla użytkownika. Nie powinny też zaszkodzić zwierzętom domowym. Pamiętaj jednak, aby wybrać najwygodniejszą formę takiego preparatu. Całkowicie płynna szybko spłynie po feldze na oponę, a potem na ziemię. Być może nie zdążysz niczego rozprowadzić. Większość kierowców chwali sobie preparaty do czyszczenia felg w żelu.

Czym jest krwawa felga?

Krwawa felga to zjawisko, które powstaje na skutek użycia preparatu do czyszczenia felg, potocznie zwanego deironizerem. W rzeczywistości jest to środek, który wchodzi w reakcję z metalicznym osadem na felgach. Jego skutkiem ubocznym jest pojawiający się na powierzchni felg krwistoczerwony kolor. Wygląda to tak, jakby ktoś oblał felgę krwią. Niektórzy są zdania, że krwawa barwa przypomina bardziej fiolet niż czerwień.

Zabezpieczenie felg

Pamiętaj, ze po umyciu felg warto też je zabezpieczyć. Dzięki temu brud osadzi się wolniej i bardziej płytko. Możesz w tym celu użyć wosku lub specjalnych środków polimerowych do karoserii. Istnieją też powłoki permamentne do ochrony lakieru.

Laweta niezbędna po kolizji drogowej

lawety z Magdeburga

W dzisiejszym świecie wypadki samochodowe oraz kolizje zdarzają się codziennie. Nie mają znaczenia umiejętności kierowcy, ponieważ sytuacje losowe mogą przydarzyć się każdemu i tak naprawdę nie mamy na to większego wpływu. Jednak warto się zabezpieczyć na takie przypadki i już wcześniej przygotować sobie numer do sprawdzonej firmy transportowej, która posiada lawety.

Kiedy wymienić filtr przeciwpyłkowy w samochodzie?

0
Kiedy wymienić filtr przeciwpyłkowy w samochodzie

Każdy kierowca wie, jak istotne jest dbanie o to, aby wszystkie elementy samochodu działały bez zarzutu. Systematyczna konserwacja oraz serwisowanie mogą zapewnić nam bezusterkowość, a co za tym idzie, oczywiście bezpieczną jazdę. W związku z tym utrzymanie swojego auta w pełni sprawności jest całkowitą podstawą. To między innymi od niej zależy czy bezpiecznie dojedziemy w konkretne miejsce. Wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, jednak pod maską silnika możemy spotkać się z elementami, które na pierwszy rzut oka nie mają żadnego wpływu na jego pracę. Może to być na przykład filtr przeciwpyłkowy, którego renowacja jest bardzo często przez wielu kierowców po prostu bagatelizowana. Jak się okazuje, jest on równie ważny, jak świece czy pasek rozrządu i wymaga od nas regularnej pielęgnacji.

Czym jest filtr przeciwpyłkowy?

Możemy go również nazywać filtrem kabinowym. Jest to element, który oddziałuje na nasz komfort i jakość jazdy. Jego podstawowym zadaniem jest zatrzymywanie szkodliwych dla nas substancji, które dostają się do wentylacji. Może to być kurz, pleśń czy sadza. Jak wszyscy wiemy, ich obecność może powodować bardzo nieprzyjemne zapachy, zwiększone parowanie szyb, a w skrajnych sytuacjach nawet reakcje alergiczne. W związku z tym czysty filtr zapewnia nam czyste, a przede wszystkim wolne od nieporządnych substancji, powietrze. Smog, dym oraz wiele pozostałych substancji, jakie wydostają się z wydechu samochodów, mogą doprowadzać do uszczerbku na naszym zdrowiu. W szczególności, kiedy stoimy w niemałym korku. Właśnie dlatego ważne jest, aby zmieniać filtr przeciwpyłkowy, o którym tak często zapominamy.

Kiedy należy wymienić filtr kabinowy?

Określenie dokładnego momentu, w którym powinniśmy wymienić filtr, jest dość trudne. Dlaczego? Jest to zależne od wielu aspektów, takich jak długość stania w korkach czy częstotliwość korzystania z samochodu. Osoby mieszkające w miastach, powinny znacznie częściej interesować się wymianą tego elementu niż pozostali. Nie powinniśmy wymieniać go rzadziej niż raz na 6 miesięcy. Warto to zrobić w czasie małego przeglądu, czyli wtedy, gdy będziemy wymieniali olej oraz filtr powietrza. Trwałość filtra przeciwpyłkowego jest zależna od materiałów, z jakich został on wyprodukowany. Najlepsze części samochodowe możemy znaleźć na economy-parts.pl. Zapewnią nam one długotrwałe działanie, a w przypadku filtra, przede wszystkim bezpieczeństwo przy zachowaniu bardzo dobrej ceny.

Nie ma co się oszukiwać, im więcej się przemieszczamy, tym bardziej jesteśmy narażeni na różne niebezpieczeństwa. Właśnie dlatego wymiana poszczególnych części samochodowych jest tak ważna. Bardzo często nawet najmniejsze szczegóły mogą wpłynąć na nasze zdrowie, a to przecież ono jest najważniejsze i nie możemy na nim oszczędzać.

Jak przebiega sprzedaż auta w skupie?

0
Jak przebiega sprzedaż auta w skupie

Wyobraź sobie, że w jeden dzień sprzedajesz samochód po bardzo dobrej cenie. Gotówkę otrzymujesz od ręki, bez najmniejszego problemu! Nie martwisz się o przygotowanie umowy – wszystko masz podane praktycznie „na tacy”. Brzmi jak bajka? Wcale nie! Tak właśnie przebiega szybka sprzedaż auta w skupie samochodów!

Amortyzator gazowy w pojazdach i nie tylko

Amortyzator gazowy

Czy zdajesz sobie sprawę, że pozornie ogólnodostępne i proste rozwiązania, są zazwyczaj podzespołami najbardziej zaawansowanych konstrukcji, które uznawane są za innowacyjne projekty zmieniające świat? Nawet komputery, czy roboty działają dzięki prostym półproduktom, bez których ich eksploatacja byłoby niemożliwa. Chcesz się o tym przekonać? Świetnie się składa, ponieważ nie musisz daleko szukać! Wystarczy zobaczyć, ile zastosowań posiada zwykły amortyzator gazowy.

Prowadzisz profesjonalny warsztat mechaniczny, jesteś pasjonatem prac i napraw mechanicznych, czy nawet zajmujesz się konstruowaniem robotycznych narzędzi? Może po prostu jeździsz rowerem? We wszystkich tych kategoriach wykorzystywany jest amortyzator gazowy. Koniecznie trzeba jednak dodać, że są to jedynie propozycje, a w praktyce jest ich o wiele więcej! Przekonaj się o tym na własne oczy z naszym materiałem.

Jakość ma znaczenie dla komfortu

Dlaczego jakość komponentów ma wpływ na komfort? Amortyzator gazowy to idealny przykład. Jeśli wykorzystany zostanie tanie zamiennik, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że nie będzie spełniać on podstawowych oczekiwań. Auta, motocykle i rowery to maszyny pozwalające na komfortowy transport. Zbyt twardy lub zbyt miękki amortyzator będzie negatywnie wpływać na nasze indywidualne odczucia. Do tego koniecznie trzeba dodać fakt, że jest to element eksploatacyjny, dlatego z czasem koniecznie musisz przygotować się na zmiany. Jeśli będzie on jednak sprawdzonym produktem, zmaksymalizujesz ten czas do naprawdę satysfakcjonującego poziomu.

Niezawodność i jakość to gwarancja sukcesu

Nieistotne, czy remontujesz zabytkowy samochód, czy projektujesz rower swoich marzeń. Potrzebujesz do tego celu zaawansowanego asortymentu i przede wszystkim wysokogatunkowych elementów wyposażenia. Amortyzator gazowy jest jednym z nich, dlatego warto, by mieć pewność, że nie rozleci się on po pierwszych kilometrach. Jeśli wkładasz mnóstwo czasu, serca i pieniędzy w renowację lub budowę projektu, na pewno taki zbieg zdarzeń byłby niezwykle przytłaczający. Warto zatem zastanowić się nad tym, jak go uniknąć, ponieważ jest to możliwe dzięki dostępnym wariantom w profesjonalnych sklepach.

Jakość to przede wszystkim sprawdzone materiały. Amortyzator gazowy powinien zostać jednak zaprojektowany zgodnie z obowiązującymi standardami, przy pomocy innowacyjnych narzędzi i zostać stworzony z dbałością o najdrobniejsze detale. Dopiero w takim momencie można w ogóle mówić o niezawodności, żywotności i wytrzymałości.

Program do monitorowania samochodów – przejechane kilometry to nie wszystko

Program do monitorowania samochodów

Gdy powierzasz swoim pracownikom narzędzia służbowe, do których koniecznie należy zaliczyć samochód, musisz zaufać im, że nie będą nadużywać ich do celów prywatnych. Oczywiście ograniczenie zaufania często jest podstawą, gdyż może okazać się, że nie tylko pojazd będzie eksploatowany ponad normę, ale również budżet na paliwo.

Jak poradzić sobie z takimi sytuacjami? Otóż trzeba powiedzieć otwarcie, że rozliczenie fakturowe i dokładne planowanie podróży specjalistów nie jest najlepszym sposobem. Wykorzystajmy zatem dostępną technologię i możliwości, które oferuje między innymi program do monitorowania samochodów. Kiedy go zainstalować i jak używać, by zapewnił maksymalną efektywność i wydajność? Zapraszamy po odpowiedzi.

Kilometry i ilość spalonej benzyny

Wysyłając pracownika do klienta autem, prawdopodobnie zależy Ci na tym, by zrobił jak najmniej kilometrów w najkrótszym czasie. Oczywiście wcale nie jest to tak proste, jak może się wydawać, ponieważ wystarczy dodać do odległości niezależne od kierowcy sytuacje, np. korki wynikające z wypadku na trasie itp. Program do monitorowania samochodów to jedynie narzędzie do planowania budżetu i weryfikacji założeń. Rozmowa z pracownikami wykonującymi swój zawód to główne narzędzie pozwalające utrzymać dyscyplinę.

Raport wygenerowany automatycznie

Ciekawym dodatkiem do systemów jest raportowanie. Zaawansowany program do monitorowania samochód zapewnia możliwość automatycznego generowania raportów, które później będziemy mogli poddać głębszej analizie. Jak to wygląda w praktyce? Cały system czujników przetwarza dane, które trafiają za pomocą systemu GPS i transferu danych do sieci oprogramowania. Na tej podstawie generowany jest szczegółowy raport, którego jakość zależy jedynie od rodzaju systemu i czujników, które zostały wykorzystane przy produkcji aplikacji. Zadaniem użytkowników jest jedynie sprawdzenie, jak porównywalnie wygląda sytuacja z pozostałymi miesiącami.

Wsparcie obsługi klienta

Masz problemy na którymś etapie instalacji lub obsługi? Jeśli wybierzesz renomowaną firmę z doświadczeniem, możesz liczyć na profesjonalne wsparcie specjalistów, którzy dokładnie poprowadzą Cię krok po kroku do realizacji Twojego problemu. Warto mieć do dyspozycji zarówno obsługę telefoniczną na infolinii, zdalną (kiedy to pracownicy online skalibrują konkretne funkcje), jak i mailową. Pamiętaj zatem, by sprawdzić wcześniej wybrany przez siebie program do monitorowania samochodów i firmę, która odpowiedzialna była za produkcję tego systemu.

 

 

Jak dbać o akumulator zimą?

0
Jak dbać o akumulator zimą

Akumulator to bez wątpienia jeden z najważniejszych podzespołów każdego samochodu. Można śmiało stwierdzić, iż jest to zaraz po silniku najważniejszy element auta, bez którego dalsza podróż byłaby niemożliwa. Niestety zima to okres najczęstszych awarii akumulatora. Jest to także czas, kiedy większość kierowców uświadamia sobie w ogóle fakt posiadania takiej części w samochodzie i fakt, iż o część tą należy skrupulatnie dbać, aby mogła służyć jak najdłużej. W jaki sposób należy dbać o akumulator zimą?

Jak dbać o akumulator zimą?

Kiedy temperatura spada poniżej zera, sytuacja przedstawia się nieciekawie. W temperaturze -10 stopni pojemność akumulatora spada aż o 30%. W przypadku pojazdów, które mają nieco większe zapotrzebowanie na energię, wystąpić mogą liczne problemy, a także brak możliwości odpalenia samochodu w tak trudnych warunkach. Aby jak najskuteczniej zadbać o akumulator, należy pamiętać o regularnym sprawdzaniu poziomu jego naładowania. Oprócz tego ważną czynnością jest także regularne czyszczenie obudowy akumulatora oraz biegunów za pomocą ściereczki antystatycznej. Za każdym razem w przypadku oględzin akumulatora warto sprawdzić solidność połączeń elektronicznych, takich jak klemy. W razie potrzeby należy je dokręcić lub docisnąć. Osoby podróżujące samochodem wyłącznie na krótkich dystansach w mieście narażone są na konieczność częstszych wymian baterii, gdyż akumulator ma szansę optymalnego ładowania wyłącznie na długich trasach.

Jak dobrać akumulator do swojego samochodu?

Pierwszą ważną zasadą kupna akumulatora dobranego odpowiednio do rodzaju swojego pojazdu jest znalezienie akumulatora wysokiej jakości. Zakup taniego akumulatora w popularnych marketach może okazać się krótkoterminową inwestycją, gdyż w takich miejscach znajdują się niskiej jakości baterie oferowane przez nieznanych producentów. Economy Parts to gwarancja towarów najwyższej jakości, a także szeregu fachowych rad, które umożliwią dobranie optymalnego rodzaju akumulatora do potrzeb danego samochodu. Oprócz akumulatorów można znaleźć także inne części samochodowe. Należy pamiętać, iż akumulator to jeden z najważniejszych podzespołów samochodu, a jego wybór nie powinien być pochopny. Jak więc dobrać baterię do samochodu? Należy zapoznać się z zaleceniami producenta, stosując akumulator najbardziej zbliżony do tego, jaki umieszczony był w samochodzie fabrycznie. Ważna jest tutaj wielkość akumulatora, pojemność (wyrażana w amperogodzinach) oraz moc (wyrażana w woltach-V). Ze względu na stosunkowo krótkie przewody elektryczne należy także sprawdzić strony umieszczenia biegunów. Akumulatory zasadniczo podzielić można na bezobsługowe, czyli takie, które nie wymagają regularnego sprawdzania poziomu elektrolitu oraz akumulatory obsługowe, które związane są z taką koniecznością.

ZOBACZ TEŻ

W jaki sposób przygotować swoje auto do zimy?

Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę z tego, jednak okres zimowy jest bardzo wymagający dla naszego samochodu. Dzięki jego odpowiedniemu przygotowaniu podczas zimy nasza jazda...