środa, Październik 28, 2020

Dlaczego warto regularnie wymieniać filtry powietrza w samochodzie?

0
filtry powietrza w samochodzie

Filtry powietrza to jeden z niezliczonych elementów mechanizmów samochodowych, które dbają o sprawność i bezpieczeństwo jazdy. Bardzo istotna jest jego systematyczna wymiana. Jednymi z najczęściej polecanych przez mechaników filtrów są filtry Filtron, które spełniają standardy jakości kontrolowanej laboratoryjnie. Nowoczesne linie produkcyjne i zaawansowane technologie wspierają zakład w osiąganiu certyfikatów i zapewniania gwarancji. W razie wad produktu firma pokrywa również koszty napraw i wymiany uszkodzonych części.

Filtr kabinowy – przed czym chroni pasażerów?

Regularna wymiana filtra kabinowego powinna przebiegać raz w roku lub co 15 000 kilometrów. Pozwala to uchronić kierowcę i pasażerów przed niepozornymi zagrożeniami. Są one jednak na tyle niebezpieczne, że systematyczne podróżowanie mogłoby wyrządzać duże szkody. Filtry Filtron zabezpieczają przed wdychaniem zanieczyszczeń, które podczas jazdy samochodem zbierane są na filtrze. Chodzi o kurz, pyłki roślin, cząstki asfaltu, drobnoustroje. Częste pobieranie do płuc tak gęsto zanieczyszczonego powietrza mogłoby skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Podobnie wygląda kwestia alergii. Nawet jeśli pasażer nie jest alergikiem, w wyniku kontaktu z natężonymi nieczystościami, mogą pojawić się podrażnienia błony śluzowej oczu i nosa. Dlatego tak ważne jest regularne wymienianie filtrów Filtron. Zapobiega to również nadmiernemu zmęczeniu spowodowanemu toksynami, więc utrzymuje kierowcę w lepszej koncentracji i ułatwia bezpieczną jazdę. Jeśli filtr jest zużyty, zmniejsza się też widoczność, ponieważ wilgoć osadza się na nim i szyby parują. W takiej sytuacji działanie klimatyzacji jest również dużo mniej wydajne.

Filtry Filtron mogą uratować życie

Dzięki filtrom powietrza pasażerowie mogą ustrzec się pożaru, na przykład w sytuacji, gdy niedopałek papierosa zostanie wciągnięty do układu doprowadzania powietrza. Medium filtracyjne jest impregnowane uszlachetnioną żywicą, która skutkuje samogaśnięciem w przypadku podpalenia filtra. Skutki ewentualnego pożaru są stosunkowo niewielkie – ogień nie rozprzestrzenia się i szybko gaśnie.

Jaki filtr wybrać?

Podczas wyboru filtra, warto zdecydować się na ten z węglem aktywnym zamiast standardowego. Węgiel wchłania zapachy i szkodliwe substancje, przez co jest jeszcze bardziej skuteczny niż zwykły. Ponadto warto skorzystać z zaawansowanych technologii, użytych m.in w filtrach Filtron. Każdy produkt wyposażony jest w powłokę mikrocząstek zatrzymujących drobnoustroje, m.in. alergeny. Zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów.

Dlaczego warto kupić używaną Toyotę

0
Dlaczego warto kupić używaną Toyotę

W momencie, kiedy auto tuż po zakupie opuszcza salon samochodowy, traci już 20% swojej wartości. Z tego względu nabywanie nowych pojazdów ma sens jedynie w przypadku firm, które wliczają sobie tego typu transakcje w koszty, najczęściej i tak na zasadach leasingu. Dla przeciętnego Kowalskiego jest to przedsięwzięcie bardzo nieopłacalne.

Na co zwrócić uwagę, gdy jesteśmy zdecydowani na zakup radia samochodowego z androidem?

0
radio

Obecnie coraz więcej użytkowników czterech kółek docenia możliwość, jaką jest korzystanie z radia samochodowego opartego na androidzie. Jest to już standard, co nie zmienia faktu, że opcja ta niezarezerwowana jest tylko i wyłącznie dla posiadaczy zupełnie nowych samochodów. Połączenie systemu mobilnego od Google z radiem samochodowy, niesie z sobą, znaczą gamę korzyści. Posiadacze starszych aut mogą więc w przystępny i całkiem niedrogi sposób dokonać wymiany swojego starszego modelu radia na te, umożliwiające obsługę smartfonu.

Planujesz kupić auto? Te trzy ważne kwestie często są pomijane podczas zakupów

0
kupić auto

Poszukiwanie nowego samochodu może być fascynującą przygodą, zwłaszcza dla zapalonych fanów motoryzacji. Podczas wizyty w salonie warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na wygląd i obecny stan auta. Zamiast kupować pod wpływem chwili, warto poszukać kilku istotnych informacji dotyczących danej marki i modelu. Sprawdź, o czym należy pamiętać podczas zakupu auta.

Niezawodność samochodu

Jedną z najważniejszych i jednocześnie najczęściej pomijanych kwestii jest niezawodność wybranego samochodu. Zakup droższego auta, które jednak znajduje się wysoko w rankingach bezawaryjności, może być znacznie lepszą inwestycją niż wybranie tańszego modelu znanego z częstych usterek. Samochód, któremu nie można zaufać, może skutecznie zepsuć wakacje lub uprzykrzyć codzienność.

Od lat w rankingach niezawodności dominują samochody japońskie, w czołówce są również auta niemieckie. Wbrew pozorom na drogach dość dobrze spisują się także marki z Francji, czyli Peugeot, Renault oraz Citroen. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na konkretny model. Choć samochody firmy Peugeot nie należą do ścisłej czołówki rankingów marek, to model Peugeot 3008 znajduje się wysoko w wielu zestawieniach dla SUV-ów.

Dostępność i koszt części zamiennych

Nawet teoretycznie niezawodny samochód może kiedyś się popsuć, co może zdarzyć się zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji. Warto zatem przed zakupem sprawdzić rynek części zamiennych. Osoby planujące nabycie francuskiego auta mogą zajrzeć na stronę franceauto.pl, która należy do doświadczonej firmy zajmującej się sprzedażą online nowych i używanych części do popularnych peugeotów, renówek i citroenów.

Najlepszym wyjściem jest oczywiście zakup oryginalnych części. Te mogą jednak kosztować całkiem sporo, dlatego wiele osób decyduje się na zamienniki w niższej cenie. Z tego powodu warto sprawdzić nie tylko dostępność oryginalnych elementów, ale także co najczęściej psuje się w danym modelu i ile kosztują nowe lub używane części. Dzięki temu można uniknąć w przyszłości sporych wydatków lub konieczności pójścia na kompromis i zakupu podróbek.

Koszt naprawy

Kolejną ważną kwestią jest koszt naprawy, na który ma wpływ nie tylko cena części zamiennych. W przypadku nowych aut dość duże znaczenie może mieć obecność autoryzowanego serwisu samochodowego – naprawa usterki w takim miejscu pozwala na zachowanie gwarancji. Warto zatem dowiedzieć się, czy serwis danej marki jest dostępny w najbliższej okolicy. Inaczej nawet drobna awaria może oznaczać kosztowną wyprawę lub rezygnację z gwarancji.

Nietypowe modele kuszą swoją oryginalnością, mogą jednak przysporzyć niemałych problemów, jeśli dojdzie do wypadku, awarii czy też zużycia określonych części. Wymiana silnika lub klocków hamulcowych zamówionych na stronie France Auto nie powinna być dużym wydatkiem. Inaczej może wyglądać sytuacja w przypadku bardziej skomplikowanych napraw czy też lakierowania – tu ceny za usługę mogą różnić się w zależności od modelu nawet o kilkaset złotych.

Bezpieczny w sieci

Bezpieczny w sieci

Jeżeli jesteś właścicielem domeny i chcesz być wiarygodny musisz pomyśleć o Certyfikacie SSL. Jest to narzędzie świadczące zarówno o wiarygodności domeny oraz jej właściciela. Potwierdza, że przesył danych pomiędzy użytkownikiem a serwerem jest bezpieczny i realizowany z zachowaniem poufności danych.

Opony zimowe – dlaczego, jakie i gdzie kupować?

Opony zimowe

O tym, że jazda w warunkach zimowych jest specyficzna i – dla niewprawionego kierowca po prostu niebezpieczna – nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Każdy, kto choć raz prowadził samochód porą zimową, miał okazję się o tym przekonać. Warunki atmosferyczne panujące na drodze, temperatura oraz obecność opadów zalegających na powierzchni drogi – to tylko niektóre spośród wielu czynników oddziałujących na nasz komfort jazdy. By uczynić jazdę samochodem zimą bardziej przystępną, korzysta się ze specjalnych opon dedykowanych dla tej właśnie pory roku. Zapraszamy do lektury, w trakcie której przedstawimy – w czym tkwi wyjątkowość opon zimowych, dlaczego należy z nich korzystać zimą oraz gdzie poszukiwać opon zarazem: tanich i dobrej jakości.

Opony zimowe – dla bezpiecznej i przyjemnej jazdy

Dla kierowców nadejście zimy oznacza konieczność przygotowania się i odpowiedniego wyposażenia pojazdu w potrzebne sprzęty. Oprócz płynów, środków chemicznych, skrobaczek, należy także przygotować opony zimowe. Te ostatnie są oczywiście szczególne – o ile poradzimy sobie bez dostępu do specjalnej skrobaczki, to jednak jazda po śniegu bez opon zimowych może być naprawdę ryzykowna.

W czym tkwi wyjątkowość opon zimowych? Kilka elementów ich konstrukcji wpływa na fakt, że są one zalecane do użytkowania właśnie w tym okresie. Przede wszystkim należy wskazać na specjalną formę bieżnika, który znacząco różni się od bieżnika w oponach letnich.

„Bieżnik” bieżnikowi nierówny

Bieżnik to zewnętrzna część opony, pozostająca w bezpośrednim kontakcie z powierzchnią, po której samochód się przemieszcza. Jest odpowiedzialny między innymi za rozkładanie obciążenia pojazdu, wraz ze znajdującymi się w nim pasażerami. By bieżnik pełnił swoją funkcję, powinien być odporny na nagrzewanie, ścieranie, przebicia i inne uszkodzenia mechaniczne. Bieżnik w oponach zimowych jest ponadto sprofilowany w sposób zwiększający jego funkcjonalność – szybciej i łatwiej odprowadza błoto, śnieg i lód spomiędzy opony i powierzchni drogi.

Bieżnik przedstawia określony, powtarzalny wzór. Znajdziemy różne formy bieżników zimowych, do których zaliczają się przede wszystkim: wzór żebrowy, wzór blokowy oraz wzór ciągnący się.

Kolejnym ważnym elementem są ściany boczne opon. Wykonywane są ze specjalnej mieszanki gumowej, w której istotnym składnikiem jest krzemionka. Dzięki niej opony zachowują trwałą konstrukcję i nie ulegają odkształceniom, niezależnie czy poruszamy się w temperaturze +5 stopni, czy -25 stopni C.

Istotne są także warstwy usztywniające (zbrojone przy użyciu cieniutkich kłączy drucików), opasanie, osnowa (szkielet opony), stopka i drutówka.

Gdzie kupować opony zimowe?

Wielu kierowców poszukuje miejsc, w których zaopatrzyć się można w tanie opony zimowe. Ponieważ rynek wulkanizacyjny w naszym kraju ma się bardzo dobrze, oferta dostępnych dostawców jest bardzo szeroka. Zgodnie z opinią specjalistów, opony zimowe najtaniej zakupić można w internecie. Wśród licznych dostawców szczególnie wart polecenia jest sklep internetowy: tireexpert.pl, którego oferta dedykowana jest dla kierowców różnego rodzaju pojazdów, korzystających z najróżniejszych form ogumienia.

Jak wybrać dobry serwis samochodowy

Jak wybrać dobry serwis samochodowy

Rynek usług motoryzacyjnych na pozór prezentuje się niezwykle okazale. Jednak jak pokazuje doświadczenie wielu właścicieli aut, wciąż nie jest łatwo znaleźć solidnego mechanika; godny polecenia serwis samochodowy. Pojawia się więc pytanie, na co należy zwrócić uwagę w poszukiwaniu warsztatu zapewniającego i poziom usług, i terminowość.

Po pierwsze profesjonalne podejście

Najważniejszą cechą dla właściciela auta jest fachowość pracowników zatrudnionych w danym serwisie. Profesjonalizm obejmuje przede wszystkim kadrę nie tylko posiadającą doświadczenie i umiejętności, ale też stale korzystającą ze szkoleń. Zwłaszcza w przypadku nowoczesnych aut liczy się coś więcej niż znajomość mechaniki. Serwisant winien też umieć posługiwać się komputerowym sprzętem diagnostycznym, co pozwoli na szybką oraz właściwą diagnozę większych usterek i niedomagań.

Po drugie wyposażenie

Nawet najbardziej utalentowany i skory do pracy mechanik nie poradzi sobie bez odpowiednich narzędzi. Dziś pojęcie to obejmuje nie tylko klucze i wkrętaki, ale także, czy przede wszystkim, urządzenia diagnostyczne. Dlatego właściciele kilkuletnich samochodów poniekąd skazani są na korzystanie z usług nowoczesnych serwisów, także ASO, również po zakończonej gwarancji. Autoryzowany serwis ma zapewniony dostęp do wszelkich danych, między innymi o awaryjności, które przekazywane są przez centralę producenta.

Bogata oferta

Godny rekomendacji serwis samochodowy to miejsce, gdzie można zarówno oddać pojazd na przegląd okresowy, jak również usunąć poważną usterkę bądź awarię. Liczy się też możliwość skorzystania z usług blacharskich. Dodatki, takie jak myjnia czy serwis klimatyzacji albo wulkanizacja, to następne ze wskazówek dla kierowców. Profesjonalny serwis dba też o szeroką paletę części. Sprawdzonych, pochodzących tylko od renomowanych dostawców. Przykładem odpowiedniego podejścia do klienta jest Renault Dyszkiewicz – http://www.renault.dyszkiewicz.pl/mechaniczny.html. Serwisując tutaj nowe czy kilkuletnie auto, korzysta się z części sygnowanych logo producenta. Serwis Renault Dyszkiewicz jest też przyjazny dla właścicieli starszych generacji Renault. Specjalnie z myślą o poprzednich generacjach Megane, Twingo, Espace, Kangoo czy Clio powstała marka Motrio – obejmuje ona części zamienne i eksploatacyjne spełniające najwyższe standardy, dostępne w cenach średniej jakości zamienników.

Rzetelność

Porządny serwis to coś więcej niż narzędzia i kompetentna załoga. O powodzeniu decydują też detale, takie jak terminowość, wsparcie niezależnie od zakresu napraw oraz przejrzyście skonfigurowany cennik.

Jak czyścić felgi? Fenomen krwawej felgi

Jak czyścić felgi

Każdy kierowca wie, że nawet najbardziej dopieszczone auto wydaje się brudne, jeśli felgi pokrywa brud lub, co gorsze, pył hamulcowy albo smoła. Niestety, czyszczenie alufelg nie należy do najłatwiejszych zadań. Jak to robić? Jakich preparatów użyć? I wreszcie, czym jest krwawa felga? Odpowiadamy.

Powierzchnia felg

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jak czyścić felgi, na początek warto zrozumieć, co właściwie chcemy czyścić. Nie każdy wie bowiem, że felgi są pokryte po prostu lakierem: proszkowym lub natryskowym. Pierwszy jest bardziej trwały, ale pył hamulcowy czy smoła i tak się w niego wbijają. Mówiąc wprost, nie ma takiej formy lakieru, która całkowocie zabezpieczyłaby felgi przed osadzaniem się brudu.

Im lakier starszy i bardziej porowaty, tym brud wbija się w niego bardziej. Proces ten możemy opóźnić, odpowiednio czyszcząc alufelgi i zabezpieczając je.

Jak czyścić felgi?

Łatwe zabrudzenia można usuniemy bez problemu za pomocą myjki i szamponu. Gorzej, jeśli nieco zaniedbaliśmy tę część samochodu i pokryła się ona grubą warstwą brudu. Najgorsze w usuwaniu są zdecydowanie smoła i pył hamulcowy.

No dobrze. To czego użyć, jeśli felgi mają za sobą czasy świetności (i czystości)? W takim przypadku warto sięgnąć po profesjonalne preparaty do czyszczenia felg. Są to środki zwykle na bazie kwasów, które zmywają tlenki metali, czyli ślady korozji. Co jednak ważne, trzeba postępować zgodnie z instrukcją użycia, bo są to preparaty, które niewłaściwie użyte mogą wyrządzić szkodę felgom.

Szczególnie polecane są preparaty o neutralnym pH. Są one bezpieczne zarówno dla samochodu, jak i dla użytkownika. Nie powinny też zaszkodzić zwierzętom domowym. Pamiętaj jednak, aby wybrać najwygodniejszą formę takiego preparatu. Całkowicie płynna szybko spłynie po feldze na oponę, a potem na ziemię. Być może nie zdążysz niczego rozprowadzić. Większość kierowców chwali sobie preparaty do czyszczenia felg w żelu.

Czym jest krwawa felga?

Krwawa felga to zjawisko, które powstaje na skutek użycia preparatu do czyszczenia felg, potocznie zwanego deironizerem. W rzeczywistości jest to środek, który wchodzi w reakcję z metalicznym osadem na felgach. Jego skutkiem ubocznym jest pojawiający się na powierzchni felg krwistoczerwony kolor. Wygląda to tak, jakby ktoś oblał felgę krwią. Niektórzy są zdania, że krwawa barwa przypomina bardziej fiolet niż czerwień.

Zabezpieczenie felg

Pamiętaj, ze po umyciu felg warto też je zabezpieczyć. Dzięki temu brud osadzi się wolniej i bardziej płytko. Możesz w tym celu użyć wosku lub specjalnych środków polimerowych do karoserii. Istnieją też powłoki permamentne do ochrony lakieru.

Laweta niezbędna po kolizji drogowej

lawety z Magdeburga

W dzisiejszym świecie wypadki samochodowe oraz kolizje zdarzają się codziennie. Nie mają znaczenia umiejętności kierowcy, ponieważ sytuacje losowe mogą przydarzyć się każdemu i tak naprawdę nie mamy na to większego wpływu. Jednak warto się zabezpieczyć na takie przypadki i już wcześniej przygotować sobie numer do sprawdzonej firmy transportowej, która posiada lawety.

Kiedy wymienić filtr przeciwpyłkowy w samochodzie?

0
Kiedy wymienić filtr przeciwpyłkowy w samochodzie

Każdy kierowca wie, jak istotne jest dbanie o to, aby wszystkie elementy samochodu działały bez zarzutu. Systematyczna konserwacja oraz serwisowanie mogą zapewnić nam bezusterkowość, a co za tym idzie, oczywiście bezpieczną jazdę. W związku z tym utrzymanie swojego auta w pełni sprawności jest całkowitą podstawą. To między innymi od niej zależy czy bezpiecznie dojedziemy w konkretne miejsce. Wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, jednak pod maską silnika możemy spotkać się z elementami, które na pierwszy rzut oka nie mają żadnego wpływu na jego pracę. Może to być na przykład filtr przeciwpyłkowy, którego renowacja jest bardzo często przez wielu kierowców po prostu bagatelizowana. Jak się okazuje, jest on równie ważny, jak świece czy pasek rozrządu i wymaga od nas regularnej pielęgnacji.

Czym jest filtr przeciwpyłkowy?

Możemy go również nazywać filtrem kabinowym. Jest to element, który oddziałuje na nasz komfort i jakość jazdy. Jego podstawowym zadaniem jest zatrzymywanie szkodliwych dla nas substancji, które dostają się do wentylacji. Może to być kurz, pleśń czy sadza. Jak wszyscy wiemy, ich obecność może powodować bardzo nieprzyjemne zapachy, zwiększone parowanie szyb, a w skrajnych sytuacjach nawet reakcje alergiczne. W związku z tym czysty filtr zapewnia nam czyste, a przede wszystkim wolne od nieporządnych substancji, powietrze. Smog, dym oraz wiele pozostałych substancji, jakie wydostają się z wydechu samochodów, mogą doprowadzać do uszczerbku na naszym zdrowiu. W szczególności, kiedy stoimy w niemałym korku. Właśnie dlatego ważne jest, aby zmieniać filtr przeciwpyłkowy, o którym tak często zapominamy.

Kiedy należy wymienić filtr kabinowy?

Określenie dokładnego momentu, w którym powinniśmy wymienić filtr, jest dość trudne. Dlaczego? Jest to zależne od wielu aspektów, takich jak długość stania w korkach czy częstotliwość korzystania z samochodu. Osoby mieszkające w miastach, powinny znacznie częściej interesować się wymianą tego elementu niż pozostali. Nie powinniśmy wymieniać go rzadziej niż raz na 6 miesięcy. Warto to zrobić w czasie małego przeglądu, czyli wtedy, gdy będziemy wymieniali olej oraz filtr powietrza. Trwałość filtra przeciwpyłkowego jest zależna od materiałów, z jakich został on wyprodukowany. Najlepsze części samochodowe możemy znaleźć na economy-parts.pl. Zapewnią nam one długotrwałe działanie, a w przypadku filtra, przede wszystkim bezpieczeństwo przy zachowaniu bardzo dobrej ceny.

Nie ma co się oszukiwać, im więcej się przemieszczamy, tym bardziej jesteśmy narażeni na różne niebezpieczeństwa. Właśnie dlatego wymiana poszczególnych części samochodowych jest tak ważna. Bardzo często nawet najmniejsze szczegóły mogą wpłynąć na nasze zdrowie, a to przecież ono jest najważniejsze i nie możemy na nim oszczędzać.

ZOBACZ TEŻ

Jakie opony wybrać zjeżdżając z asfaltu?

Częste pytanie jakie pojawia się wśród motocyklistów chcących zjechać z teren to jakie opony powinienem kupić? Idealnie byłoby, gdyby istniały opony sprawdzające się w każdych...