Wygodny i bezpieczny sposób na zwiedzanie Krakowa

0
Wygodny i bezpieczny sposób na zwiedzanie Krakowa

W tym roku szczególnie doceniamy rodzime atrakcje turystyczne i od wielu miesięcy masowo nadrabiamy zaległości w podróżach po naszym pięknym kraju. Wielu z nas na nowo odkryło uroki polskich atrakcji turystycznych, malowniczo położone ośrodki wypoczynkowe, nowoczesne aqua parki, ale też zabytkowe miasta, pełne historycznych budowli i spektakularnych pamiątek po poprzednich pokoleniach. Miejscem, które łączy w sobie niesamowity historyczny klimat z duchem nowoczesności jest wspaniały Kraków. Od lat numer jeden wśród turystów zagranicznych, dziś na nowo odkrywany także przez naszych rodaków. Niemal każdy z nas był w Krakowie choć raz, ale wielu po raz ostatni na szkolnej wycieczce. Tymczasem miasto to rozwija się w niebywałym tempie i prócz najbardziej znanych, związanych z naszą historią zabytków, ma też do zaoferowania całą masę atrakcji turystycznych, zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób szukających zabawy, oderwania się od codziennego życia i rozrywki na dobrym poziomie.

Wygodny i bezpieczny sposób na zwiedzenie wszystkich punktów wyjazdu

Wybierając się w podróż do Krakowa warto zastanowić się wcześniej nad sposobem, w jaki będziemy podróżować. Choć dojazd do miasta królów jest bardzo wygodny, to miejsca do parkowania samochodu już nie zawsze są łatwe do znalezienia, a nie każdy hostel i miejsce noclegowe posiada swój parking. Bardzo wygodnym sposobem jest zatem wypożyczenia auta już na miejscu, w Krakowie. Możesz tu bardzo łatwo i względnie szybko z całej Polski przylecieć lub dojechać pociągiem, a dzięki komfortowej i elastycznej ofercie Express Car Rental wypożyczony samochód będzie czekał na Ciebie dokładnie tam, gdzie będzie Ci najwygodniej. Wynajem aut Kraków razem z Express Car Rental to świetny sposób na bezpieczne i spokojne zwiedzanie Krakowa i okolicy, gdyż wartych zobaczenia jest tu o wiele więcej miejsc, niż tylko Stare Miasto. Dzięki 20 letniemu doświadczeniu firma stworzyła ofertę, w której każdy klient znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla swoich potrzeb. Wielotysięczny park pojazdów i zróżnicowane opcje wypożyczania aut sprawiają, że zadowoleni z usług na wynajem aut w Krakowie są zarówno klienci biznesowi, jak i turyści spragnieni zapierających dech w piersiach atrakcji wycieczkowych.

wynajem aut

Godna polecenia i rzetelna wypożyczalnia

Szeroka i elastyczna oferta zapewnia Ci wygodę w podróżowaniu bez żadnego dodatkowego stresu i ryzyka. Cała flota jest odpowiednio ubezpieczona, żadna sytuacja drogowa nie naraża Cię zatem na dodatkowy stres. Kierowca umówi się z Tobą na odbiór pojazdu tam, gdzie będzie Ci najwygodniej. W zależności od swoich potrzeb możesz wybierać spośród tysięcy różnych modeli o różnej wielkości bagażnika i z różnymi dodatkowymi opcjami. Samo wypełnienie formularza wynajmu jest banalnie proste, możesz to zrobić niemal w ostatniej chwili, skorzystasz zatem z oferty Express Car Rental nawet, gdy musiałeś zaplanować podróż w ostatniej chwili. Z wypożyczonym samochodem z łatwością dojedziesz na miejsce spotkania biznesowego, konferencję, ale także będziesz mógł bezproblemowo i dogodnie dla siebie zwiedzić interesujące miejsca na obrzeżach lub okolicach Krakowa, a tych nie brakuje i szkoda byłoby je pominąć.

Partnerem merytorycznym materiału jest Express.pl wynajem aut Kraków.

Koniec sezonu? Zadbaj o swoją maszynę. Trzy sprzęty dla motocyklisty

0
motor

Końcówka sezonu to czas, w którym powinniśmy zadbać o swój motocykl, niezależnie od tego, czy planujemy korzystać z niego także w chłodniejszym okresie. Intensywna letnia eksploatacja oraz niekorzystne zimowe warunki atmosferyczne mogą negatywnie oddziaływać na jego poszczególne podzespoły, ograniczając komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Aby kompleksowo zatroszczyć się o swój pojazd, powinniśmy wyposażyć się przynajmniej w podstawowe akcesoria. Jakie sprzęty warto posiadać?

Zima to czas, w którym powinniśmy poświęcić odpowiednią ilość uwagi naszemu motocyklowi. Aby jego pielęgnacja była łatwiejsza i bardziej efektywna, warto wyposażyć się w niezbędne sprzęty – prostownik, pompkę z manometrem czy szczotkę do czyszczenia. Pomogą one w utrzymaniu optymalnej kondycji wszystkich podzespołów sprawiając, że każdy jednoślad będzie zawsze gotowy do jazdy – czy to w sezonie zimowym, czy też dopiero na wiosnę.

Prostownik do ładowania akumulatora

Spora część motocykli przez cały rok jest zaparkowana pod gołym niebem. W konsekwencji są one narażone na działanie niskich temperatur, które szczególnie negatywnie wpływają na stan akumulatora. Jeżeli jednoślad nie będzie używany zimą, warto wyjąć z niego zasobnik energii oraz umieścić go w ogrzewanym pomieszczeniu. Co dwa tygodnie wskazane jest także podpięcie akumulatora pod prostownik. Zapobiegnie to utracie jego mocy, a zarazem sprawi, że na wiosnę bez trudu odpalimy nasz pojazd. Jeżeli do tej pory nie zakupiliśmy takiego urządzenia – najwyższy czas, aby się w nie zaopatrzyć. Dobry sklep z narzędziami będzie posiadał w swojej ofercie prostowniki renomowanych producentów, które ułatwią zachowanie dobrej kondycji akumulatora w zimowym sezonie.

Pompka z manometrem

Jeżeli nasz motocykl nie jest przechowywany na specjalnym stojaku, raz na kilka tygodni wskazane będzie przekręcenie jego kół. Zapobiegnie to ich odkształceniu się w miejscu styku z podłożem, ułatwiając zachowanie idealnego kształtu oraz maksymalnego bezpieczeństwa w czasie jazdy. Dbałość o koła powinna obejmować również kontrolę i uzupełnianie ciśnienia w oponach. Do tego celu przydatna będzie pompka z manometrem, zasilana elektrycznie bądź siłą mięśni rąk lub nóg. Prawidłowe ciśnienie w połączeniu z regularnym obracaniem kół to skuteczny sposób zapobiegania ich zniekształceniu w czasie zimowego postoju.

Szczotka i smary do konserwacji

Przed zimą warto zadbać o staranne wyczyszczenie całego motocykla. Prócz umycia jego ramy i zakamarków silnika, należy dopilnować skrupulatnej pielęgnacji łańcucha, łożysk i cięgien – linek gazu, sprzęgła, dźwigni hamulca i zmiany biegów. W tym celu warto wyposażyć się w odpowiednie preparaty chemiczne oraz specjalną szczotkę, która oczyści powyższe elementy z wielu stron jednocześnie. Zastosowanie właściwych sprzętów i produktów do konserwacji pomoże w skuteczny sposób pozbyć się zanieczyszczeń, wydłużyć trwałość poszczególnych podzespołów oraz zapewnić ich prawidłową pracę. Po zakończonym czyszczeniu wskazane jest także staranne nasmarowanie łańcucha i innych elementów wymagających takiego zabezpieczenia.

Dlaczego warto regularnie wymieniać filtry powietrza w samochodzie?

0
filtry powietrza w samochodzie

Filtry powietrza to jeden z niezliczonych elementów mechanizmów samochodowych, które dbają o sprawność i bezpieczeństwo jazdy. Bardzo istotna jest jego systematyczna wymiana. Jednymi z najczęściej polecanych przez mechaników filtrów są filtry Filtron, które spełniają standardy jakości kontrolowanej laboratoryjnie. Nowoczesne linie produkcyjne i zaawansowane technologie wspierają zakład w osiąganiu certyfikatów i zapewniania gwarancji. W razie wad produktu firma pokrywa również koszty napraw i wymiany uszkodzonych części.

Filtr kabinowy – przed czym chroni pasażerów?

Regularna wymiana filtra kabinowego powinna przebiegać raz w roku lub co 15 000 kilometrów. Pozwala to uchronić kierowcę i pasażerów przed niepozornymi zagrożeniami. Są one jednak na tyle niebezpieczne, że systematyczne podróżowanie mogłoby wyrządzać duże szkody. Filtry Filtron zabezpieczają przed wdychaniem zanieczyszczeń, które podczas jazdy samochodem zbierane są na filtrze. Chodzi o kurz, pyłki roślin, cząstki asfaltu, drobnoustroje. Częste pobieranie do płuc tak gęsto zanieczyszczonego powietrza mogłoby skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Podobnie wygląda kwestia alergii. Nawet jeśli pasażer nie jest alergikiem, w wyniku kontaktu z natężonymi nieczystościami, mogą pojawić się podrażnienia błony śluzowej oczu i nosa. Dlatego tak ważne jest regularne wymienianie filtrów Filtron. Zapobiega to również nadmiernemu zmęczeniu spowodowanemu toksynami, więc utrzymuje kierowcę w lepszej koncentracji i ułatwia bezpieczną jazdę. Jeśli filtr jest zużyty, zmniejsza się też widoczność, ponieważ wilgoć osadza się na nim i szyby parują. W takiej sytuacji działanie klimatyzacji jest również dużo mniej wydajne.

Filtry Filtron mogą uratować życie

Dzięki filtrom powietrza pasażerowie mogą ustrzec się pożaru, na przykład w sytuacji, gdy niedopałek papierosa zostanie wciągnięty do układu doprowadzania powietrza. Medium filtracyjne jest impregnowane uszlachetnioną żywicą, która skutkuje samogaśnięciem w przypadku podpalenia filtra. Skutki ewentualnego pożaru są stosunkowo niewielkie – ogień nie rozprzestrzenia się i szybko gaśnie.

Jaki filtr wybrać?

Podczas wyboru filtra, warto zdecydować się na ten z węglem aktywnym zamiast standardowego. Węgiel wchłania zapachy i szkodliwe substancje, przez co jest jeszcze bardziej skuteczny niż zwykły. Ponadto warto skorzystać z zaawansowanych technologii, użytych m.in w filtrach Filtron. Każdy produkt wyposażony jest w powłokę mikrocząstek zatrzymujących drobnoustroje, m.in. alergeny. Zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów.

Dlaczego warto kupić używaną Toyotę

0
Dlaczego warto kupić używaną Toyotę

W momencie, kiedy auto tuż po zakupie opuszcza salon samochodowy, traci już 20% swojej wartości. Z tego względu nabywanie nowych pojazdów ma sens jedynie w przypadku firm, które wliczają sobie tego typu transakcje w koszty, najczęściej i tak na zasadach leasingu. Dla przeciętnego Kowalskiego jest to przedsięwzięcie bardzo nieopłacalne.

Na co zwrócić uwagę, gdy jesteśmy zdecydowani na zakup radia samochodowego z androidem?

0
radio

Obecnie coraz więcej użytkowników czterech kółek docenia możliwość, jaką jest korzystanie z radia samochodowego opartego na androidzie. Jest to już standard, co nie zmienia faktu, że opcja ta niezarezerwowana jest tylko i wyłącznie dla posiadaczy zupełnie nowych samochodów. Połączenie systemu mobilnego od Google z radiem samochodowy, niesie z sobą, znaczą gamę korzyści. Posiadacze starszych aut mogą więc w przystępny i całkiem niedrogi sposób dokonać wymiany swojego starszego modelu radia na te, umożliwiające obsługę smartfonu.

Planujesz kupić auto? Te trzy ważne kwestie często są pomijane podczas zakupów

0
kupić auto

Poszukiwanie nowego samochodu może być fascynującą przygodą, zwłaszcza dla zapalonych fanów motoryzacji. Podczas wizyty w salonie warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na wygląd i obecny stan auta. Zamiast kupować pod wpływem chwili, warto poszukać kilku istotnych informacji dotyczących danej marki i modelu. Sprawdź, o czym należy pamiętać podczas zakupu auta.

Niezawodność samochodu

Jedną z najważniejszych i jednocześnie najczęściej pomijanych kwestii jest niezawodność wybranego samochodu. Zakup droższego auta, które jednak znajduje się wysoko w rankingach bezawaryjności, może być znacznie lepszą inwestycją niż wybranie tańszego modelu znanego z częstych usterek. Samochód, któremu nie można zaufać, może skutecznie zepsuć wakacje lub uprzykrzyć codzienność.

Od lat w rankingach niezawodności dominują samochody japońskie, w czołówce są również auta niemieckie. Wbrew pozorom na drogach dość dobrze spisują się także marki z Francji, czyli Peugeot, Renault oraz Citroen. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na konkretny model. Choć samochody firmy Peugeot nie należą do ścisłej czołówki rankingów marek, to model Peugeot 3008 znajduje się wysoko w wielu zestawieniach dla SUV-ów.

Dostępność i koszt części zamiennych

Nawet teoretycznie niezawodny samochód może kiedyś się popsuć, co może zdarzyć się zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji. Warto zatem przed zakupem sprawdzić rynek części zamiennych. Osoby planujące nabycie francuskiego auta mogą zajrzeć na stronę franceauto.pl, która należy do doświadczonej firmy zajmującej się sprzedażą online nowych i używanych części do popularnych peugeotów, renówek i citroenów.

Najlepszym wyjściem jest oczywiście zakup oryginalnych części. Te mogą jednak kosztować całkiem sporo, dlatego wiele osób decyduje się na zamienniki w niższej cenie. Z tego powodu warto sprawdzić nie tylko dostępność oryginalnych elementów, ale także co najczęściej psuje się w danym modelu i ile kosztują nowe lub używane części. Dzięki temu można uniknąć w przyszłości sporych wydatków lub konieczności pójścia na kompromis i zakupu podróbek.

Koszt naprawy

Kolejną ważną kwestią jest koszt naprawy, na który ma wpływ nie tylko cena części zamiennych. W przypadku nowych aut dość duże znaczenie może mieć obecność autoryzowanego serwisu samochodowego – naprawa usterki w takim miejscu pozwala na zachowanie gwarancji. Warto zatem dowiedzieć się, czy serwis danej marki jest dostępny w najbliższej okolicy. Inaczej nawet drobna awaria może oznaczać kosztowną wyprawę lub rezygnację z gwarancji.

Nietypowe modele kuszą swoją oryginalnością, mogą jednak przysporzyć niemałych problemów, jeśli dojdzie do wypadku, awarii czy też zużycia określonych części. Wymiana silnika lub klocków hamulcowych zamówionych na stronie France Auto nie powinna być dużym wydatkiem. Inaczej może wyglądać sytuacja w przypadku bardziej skomplikowanych napraw czy też lakierowania – tu ceny za usługę mogą różnić się w zależności od modelu nawet o kilkaset złotych.

Bezpieczny w sieci

Bezpieczny w sieci

Jeżeli jesteś właścicielem domeny i chcesz być wiarygodny musisz pomyśleć o Certyfikacie SSL. Jest to narzędzie świadczące zarówno o wiarygodności domeny oraz jej właściciela. Potwierdza, że przesył danych pomiędzy użytkownikiem a serwerem jest bezpieczny i realizowany z zachowaniem poufności danych.

Opony zimowe – dlaczego, jakie i gdzie kupować?

Opony zimowe

O tym, że jazda w warunkach zimowych jest specyficzna i – dla niewprawionego kierowca po prostu niebezpieczna – nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Każdy, kto choć raz prowadził samochód porą zimową, miał okazję się o tym przekonać. Warunki atmosferyczne panujące na drodze, temperatura oraz obecność opadów zalegających na powierzchni drogi – to tylko niektóre spośród wielu czynników oddziałujących na nasz komfort jazdy. By uczynić jazdę samochodem zimą bardziej przystępną, korzysta się ze specjalnych opon dedykowanych dla tej właśnie pory roku. Zapraszamy do lektury, w trakcie której przedstawimy – w czym tkwi wyjątkowość opon zimowych, dlaczego należy z nich korzystać zimą oraz gdzie poszukiwać opon zarazem: tanich i dobrej jakości.

Opony zimowe – dla bezpiecznej i przyjemnej jazdy

Dla kierowców nadejście zimy oznacza konieczność przygotowania się i odpowiedniego wyposażenia pojazdu w potrzebne sprzęty. Oprócz płynów, środków chemicznych, skrobaczek, należy także przygotować opony zimowe. Te ostatnie są oczywiście szczególne – o ile poradzimy sobie bez dostępu do specjalnej skrobaczki, to jednak jazda po śniegu bez opon zimowych może być naprawdę ryzykowna.

W czym tkwi wyjątkowość opon zimowych? Kilka elementów ich konstrukcji wpływa na fakt, że są one zalecane do użytkowania właśnie w tym okresie. Przede wszystkim należy wskazać na specjalną formę bieżnika, który znacząco różni się od bieżnika w oponach letnich.

„Bieżnik” bieżnikowi nierówny

Bieżnik to zewnętrzna część opony, pozostająca w bezpośrednim kontakcie z powierzchnią, po której samochód się przemieszcza. Jest odpowiedzialny między innymi za rozkładanie obciążenia pojazdu, wraz ze znajdującymi się w nim pasażerami. By bieżnik pełnił swoją funkcję, powinien być odporny na nagrzewanie, ścieranie, przebicia i inne uszkodzenia mechaniczne. Bieżnik w oponach zimowych jest ponadto sprofilowany w sposób zwiększający jego funkcjonalność – szybciej i łatwiej odprowadza błoto, śnieg i lód spomiędzy opony i powierzchni drogi.

Bieżnik przedstawia określony, powtarzalny wzór. Znajdziemy różne formy bieżników zimowych, do których zaliczają się przede wszystkim: wzór żebrowy, wzór blokowy oraz wzór ciągnący się.

Kolejnym ważnym elementem są ściany boczne opon. Wykonywane są ze specjalnej mieszanki gumowej, w której istotnym składnikiem jest krzemionka. Dzięki niej opony zachowują trwałą konstrukcję i nie ulegają odkształceniom, niezależnie czy poruszamy się w temperaturze +5 stopni, czy -25 stopni C.

Istotne są także warstwy usztywniające (zbrojone przy użyciu cieniutkich kłączy drucików), opasanie, osnowa (szkielet opony), stopka i drutówka.

Gdzie kupować opony zimowe?

Wielu kierowców poszukuje miejsc, w których zaopatrzyć się można w tanie opony zimowe. Ponieważ rynek wulkanizacyjny w naszym kraju ma się bardzo dobrze, oferta dostępnych dostawców jest bardzo szeroka. Zgodnie z opinią specjalistów, opony zimowe najtaniej zakupić można w internecie. Wśród licznych dostawców szczególnie wart polecenia jest sklep internetowy: tireexpert.pl, którego oferta dedykowana jest dla kierowców różnego rodzaju pojazdów, korzystających z najróżniejszych form ogumienia.

Jak wybrać dobry serwis samochodowy

Jak wybrać dobry serwis samochodowy

Rynek usług motoryzacyjnych na pozór prezentuje się niezwykle okazale. Jednak jak pokazuje doświadczenie wielu właścicieli aut, wciąż nie jest łatwo znaleźć solidnego mechanika; godny polecenia serwis samochodowy. Pojawia się więc pytanie, na co należy zwrócić uwagę w poszukiwaniu warsztatu zapewniającego i poziom usług, i terminowość.

Po pierwsze profesjonalne podejście

Najważniejszą cechą dla właściciela auta jest fachowość pracowników zatrudnionych w danym serwisie. Profesjonalizm obejmuje przede wszystkim kadrę nie tylko posiadającą doświadczenie i umiejętności, ale też stale korzystającą ze szkoleń. Zwłaszcza w przypadku nowoczesnych aut liczy się coś więcej niż znajomość mechaniki. Serwisant winien też umieć posługiwać się komputerowym sprzętem diagnostycznym, co pozwoli na szybką oraz właściwą diagnozę większych usterek i niedomagań.

Po drugie wyposażenie

Nawet najbardziej utalentowany i skory do pracy mechanik nie poradzi sobie bez odpowiednich narzędzi. Dziś pojęcie to obejmuje nie tylko klucze i wkrętaki, ale także, czy przede wszystkim, urządzenia diagnostyczne. Dlatego właściciele kilkuletnich samochodów poniekąd skazani są na korzystanie z usług nowoczesnych serwisów, także ASO, również po zakończonej gwarancji. Autoryzowany serwis ma zapewniony dostęp do wszelkich danych, między innymi o awaryjności, które przekazywane są przez centralę producenta.

Bogata oferta

Godny rekomendacji serwis samochodowy to miejsce, gdzie można zarówno oddać pojazd na przegląd okresowy, jak również usunąć poważną usterkę bądź awarię. Liczy się też możliwość skorzystania z usług blacharskich. Dodatki, takie jak myjnia czy serwis klimatyzacji albo wulkanizacja, to następne ze wskazówek dla kierowców. Profesjonalny serwis dba też o szeroką paletę części. Sprawdzonych, pochodzących tylko od renomowanych dostawców. Przykładem odpowiedniego podejścia do klienta jest Renault Dyszkiewicz – http://www.renault.dyszkiewicz.pl/mechaniczny.html. Serwisując tutaj nowe czy kilkuletnie auto, korzysta się z części sygnowanych logo producenta. Serwis Renault Dyszkiewicz jest też przyjazny dla właścicieli starszych generacji Renault. Specjalnie z myślą o poprzednich generacjach Megane, Twingo, Espace, Kangoo czy Clio powstała marka Motrio – obejmuje ona części zamienne i eksploatacyjne spełniające najwyższe standardy, dostępne w cenach średniej jakości zamienników.

Rzetelność

Porządny serwis to coś więcej niż narzędzia i kompetentna załoga. O powodzeniu decydują też detale, takie jak terminowość, wsparcie niezależnie od zakresu napraw oraz przejrzyście skonfigurowany cennik.

Jak czyścić felgi? Fenomen krwawej felgi

Jak czyścić felgi

Każdy kierowca wie, że nawet najbardziej dopieszczone auto wydaje się brudne, jeśli felgi pokrywa brud lub, co gorsze, pył hamulcowy albo smoła. Niestety, czyszczenie alufelg nie należy do najłatwiejszych zadań. Jak to robić? Jakich preparatów użyć? I wreszcie, czym jest krwawa felga? Odpowiadamy.

Powierzchnia felg

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jak czyścić felgi, na początek warto zrozumieć, co właściwie chcemy czyścić. Nie każdy wie bowiem, że felgi są pokryte po prostu lakierem: proszkowym lub natryskowym. Pierwszy jest bardziej trwały, ale pył hamulcowy czy smoła i tak się w niego wbijają. Mówiąc wprost, nie ma takiej formy lakieru, która całkowocie zabezpieczyłaby felgi przed osadzaniem się brudu.

Im lakier starszy i bardziej porowaty, tym brud wbija się w niego bardziej. Proces ten możemy opóźnić, odpowiednio czyszcząc alufelgi i zabezpieczając je.

Jak czyścić felgi?

Łatwe zabrudzenia można usuniemy bez problemu za pomocą myjki i szamponu. Gorzej, jeśli nieco zaniedbaliśmy tę część samochodu i pokryła się ona grubą warstwą brudu. Najgorsze w usuwaniu są zdecydowanie smoła i pył hamulcowy.

No dobrze. To czego użyć, jeśli felgi mają za sobą czasy świetności (i czystości)? W takim przypadku warto sięgnąć po profesjonalne preparaty do czyszczenia felg. Są to środki zwykle na bazie kwasów, które zmywają tlenki metali, czyli ślady korozji. Co jednak ważne, trzeba postępować zgodnie z instrukcją użycia, bo są to preparaty, które niewłaściwie użyte mogą wyrządzić szkodę felgom.

Szczególnie polecane są preparaty o neutralnym pH. Są one bezpieczne zarówno dla samochodu, jak i dla użytkownika. Nie powinny też zaszkodzić zwierzętom domowym. Pamiętaj jednak, aby wybrać najwygodniejszą formę takiego preparatu. Całkowicie płynna szybko spłynie po feldze na oponę, a potem na ziemię. Być może nie zdążysz niczego rozprowadzić. Większość kierowców chwali sobie preparaty do czyszczenia felg w żelu.

Czym jest krwawa felga?

Krwawa felga to zjawisko, które powstaje na skutek użycia preparatu do czyszczenia felg, potocznie zwanego deironizerem. W rzeczywistości jest to środek, który wchodzi w reakcję z metalicznym osadem na felgach. Jego skutkiem ubocznym jest pojawiający się na powierzchni felg krwistoczerwony kolor. Wygląda to tak, jakby ktoś oblał felgę krwią. Niektórzy są zdania, że krwawa barwa przypomina bardziej fiolet niż czerwień.

Zabezpieczenie felg

Pamiętaj, ze po umyciu felg warto też je zabezpieczyć. Dzięki temu brud osadzi się wolniej i bardziej płytko. Możesz w tym celu użyć wosku lub specjalnych środków polimerowych do karoserii. Istnieją też powłoki permamentne do ochrony lakieru.

ZOBACZ TEŻ

W jaki sposób przygotować swoje auto do zimy?

Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę z tego, jednak okres zimowy jest bardzo wymagający dla naszego samochodu. Dzięki jego odpowiedniemu przygotowaniu podczas zimy nasza jazda...