Jakie odzieżowe dodatki mogą zainteresować motocyklistę?

rękawiczki w sklepie motocyklowym

Pomijając podstawowe wyposażenie typowego bikera, takie jak skórzane spodnie, kamizelki czy kurtki, wielu motocyklistów chętnie sięga również po niezwykle charakterystyczne odzieżowe dodatki. Przykładem tego typu produktów są rękawice motocyklowe, zwykle skórzane, chroniące dłonie przed bolesnymi otarciami, na przykład wówczas, gdy motocyklista musi ratować się przed kolizją, kładąc motocykl na jezdni.

Czy warto kupić rękawiczki motocyklowe?

Dobrej jakości rękawiczki w sklepie motocyklowym można kupić za kilkadziesiąt złotych i warto się w nie zaopatrzyć, chociażby ze względów bezpieczeństwa. Rękawiczki motocyklowe wykonane z dobrej jakości skóry naturalnej lub wytrzymałej tkaniny wzmocnionej specjalnymi wkładkami poliuretanowymi charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i tym samym, w wysokim stopniu zabezpieczają dłonie motocyklisty przed ewentualnymi otarciami, a do pewnego stopnia również przed wybiciami czy złamaniami palców. Kupując tekstylne rękawiczki w sklepie motocyklowym, można dodatkowo znaleźć takie ich wersje, które będą ozdobione oryginalnymi nadrukami. Wybór tego typu rękawic ze sklepu motocyklowego, w połączeniu z innymi częściami motocyklowej garderoby zdobionej oryginalnymi nadrukami, pozwoli na stworzenie niezwykle wyrazistej, rzucającej się w oczy stylizacji. Warto również pamiętać, że rękawice motocyklowe to doskonały sposób na zabezpieczenie dłoni przed chłodem i wilgocią, a także na poprawę siły i jakości chwytu – szukaj antypoślizgowych rękawiczek w sklepach motocyklowych dedykowanych miłośnikom amerykańskich motocykli.

Co oprócz rękawiczek?

Jeśli już zaopatrzysz się w dobrej jakości rękawiczki w sklepie motocyklowym, możesz zainteresować się również takimi odzieżowymi dodatkami jak kominiarki lub ciepłe czapki motocyklowe, zdobione efektownymi nadrukami chusty typu bandana, apaszki czy motocyklowe skarpety. Tego typu produkty pomogą przygotować się do dłuższych wypraw na motocyklu, okażą się również niezwykle przydatne podczas krótkich przejażdżek po mieście. Co ważne, wiele z nich pomoże w stworzeniu oryginalnej stylizacji. Jeśli szukasz gadżetów w amerykańskim stylu, Twoje szczególne zainteresowanie powinny wzbudzić bogato zdobione bandany i chusty, z których na co dzień korzysta wielu miłośników harleyów.

Oczywiście odzieżowe dodatki to jedynie uzupełnienie podstawowego stroju motocyklisty, ale wiele z nich okazuje się niezwykle przydatnymi gadżetami, które wpływają nie tylko na wygląd motocyklisty, ale także na komfort jazdy, a nawet na bezpieczeństwo. W związku z tym warto się zaopatrzyć, przynajmniej w niektóre ich rodzaje.

Samochody marki Volkswagen w Polsce

0
Samochody marki Volkswagen w Polsce

Marka Volkswagen znajduje się na szczycie listy najczęściej sprzedawanych aut w Europie. W ubiegłym roku niemiecki koncern dostarczył europejskim klientom ponad 600 tysięcy nowych aut. Modelem cieszącym się największym zainteresowaniem w Polsce, okazał się Golf, którego sprzedaż wyniosła ponad 14 tysięcy egzemplarzy. Volkswagen Golf zajął wysokie, czwarte miejsce w rankingu najczęściej kupowanych samochodów w Polsce. Na ogólną sprzedaż Volkswagena wpływ miały także modele: Passat, którego sprzedano w ilości ponad 9 tysięcy egzemplarzy oraz Tiguan sprzedany w ilości prawie 7 tysięcy sztuk.

Myjnia ręczna w Poznaniu

0
Myjnia ręczna w Poznaniu

Myjnia samochodowa ręczna w Poznaniu to miejsce, w którym pracownicy firmy zadbają o wygląd samochodu, a jego właściciel będzie miał chwilę na relaks i odpoczynek. Wymyte i wyczyszczone auto nie tylko cieszy oko, ale również znacznie podnosi komfort jazdy.

Myjnia samochodowa ręczna w Poznaniu – rodzaj usług

Umycie ręczne samochodu jest na pewno konieczne i niezbędne, ale również warto skorzystać z innych usług, takich jak chociażby z: nabłyszczania i woskowania karoserii, co znacznie zwiększa atrakcyjność samochodu, czyszczenia kół i felg, mycia oraz czyszczenia lusterek i szyb, czyszczenia elementów gumowych i plastikowych, mycia podwozia, czyszczenia tapicerki, odkurzania, czy ozonowania samochodu.

Myjnia samochodowa zalety korzystania

Nie ulega wątpliwości, że dużo bardziej skuteczne czyszczenie i mycie samochodu jest na myjni ręcznej. Wydaje się, że kosmetyka przeprowadzana na profesjonalnej myjni ręcznej jet dużo bardziej skuteczna, niż nawet praca samodzielna. Głównie wynika to z faktu, iż myjnie ręczne korzystają z profesjonalnych, bezpiecznych i jakościowo bardzo dobrych kosmetyków. Usługa mycia, czyszczenia czy kosmetyka samochodu jest bardzo dokładna i bezwzględnie bezpieczna dla auta, nie pozostawiająca zanieczyszczeń czy zarysowań.

Więcej informacji na:

https://itswrap.pl/uslugi/myjnia-reczna/

Nowy sezon, nowy skuter? Niekoniecznie! Sary też da radę!

0
Nowy sezon, nowy skuter? Niekoniecznie! Sary też da radę!

Zbliża się nowy sezon motocyklowy, a Ty zastanawiasz się, czy będziesz musiał kupić nowy skuter? Odpowiadamy – nie musisz! Sprawdź stan obecnej maszyny, dokonaj odpowiednich napraw i ciesz się nią kolejny sezon!

Mamy nadzieję, że po zakończeniu sezonu i przed schowaniem skutera do garażu, sprawdziłeś jego stan i usunąłeś usterki, jeśli takowe były. Nie oznacza to jednak, że przed pierwszym wyjazdem w nowym sezonie nie powinieneś już nic sprawdzać. Wręcz przeciwnie. Miesiące stagnacji mogły sprawić, że Twój skuter odmówi pierwszego rozruchu. Dziś podpowiemy Ci, co powinieneś sprawdzić, aby mieć pewność, że skuter nie spłata figla w najmniej odpowiednim momencie.

Umyj skuter – to nie jest żart!

Zapewne myślisz, że żartujemy z Ciebie, mówiąc, żebyś w pierwszej kolejności umył swój jednoślad. Niestety nie żartujemy. Oczyszczenie skutera z brudu, oleju i smaru pozwala ocenić stan wizualny części maszyny. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz w stanie sprawdzić, czy jeszcze przed pierwszą trasą musisz coś wymienić, czy zużywające się komponenty są w stanie, który pozwoli Ci przejeździć jeszcze jeden sezon.

Olej i hamulce tego nigdy nie lekceważ!

Sprawdzenie poziomu oleju to jedna z ważniejszych czynności, którą powinniśmy wykonać, zanim wyjedziemy na ulice. Jest to niezwykle prosta czynność, która może uratować nie tylko życie naszego silnika, ale także nasze. Pamiętaj zatem o tej czynności. Abyś miał pewność, że silnik jest bezpieczny, poziom oleju powinien oscylować w granicach ¾  lub maksimum pojemności. Wartość tę możesz sprawdzić przy użyciu bagnetu lub w specjalnym okienku.

Zaraz po oleju powinieneś sprawdzić stan hamulców. Mamy nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że bez nich nie możesz wyjechać na żadną przejażdżkę. Zanim to zrobisz, wymień płyn w układzie hamulcowym. Najlepiej wymieniać go co roku, jeśli jednak nie masz na to funduszy lub czasu, wymieniaj go maksymalnie co dwa lata. Ważne jest, abyś wybrał dobry płyn hamulcowy, który nawet przy bardziej zdecydowanej jeździe poradzi sobie z odpowiednim hamowaniem. Te i inne płyny, które doskonale sprawdzają się w skuterach, my nabywamy w rooader.pl.

skutery

Sprawny układ chłodzenia to podstawa dobrej pracy “piecyka”

Silniki skuterów często, przez wysokie temperatury pojawiające się w silnikach ze względu na złe chłodzenie, nazywane są piecykami. Warto zatem zadbać o cały układ chłodzenia, aby ten nie był zanieczyszczony i skorodowany. Kontroluj zatem stan i poziom płynu chłodniczego. Pamiętaj, że bez względu na jego stan, musisz wymieniać go minimum co dwa lata.

Podsumowanie

Przeglądy okresowe, nie tylko te, które musisz wykonać w myśl obowiązujących w naszym kraju przepisów, ale również te, które wykonujesz samodzielnie, są niezwykle ważne. Dzięki nim jesteś w stanie uniknąć awarii, które nie tylko unieruchamiają Twój skuter, ale również mogą być niebezpieczne dla Twojego zdrowia i życia.

Poza tym szybko wychwycona i usunięta usterka pozwala cieszyć się bezproblemową jazdą przez długi czas. Pamiętaj zatem o tym, aby poświęcić choć odrobinę czasu na odpowiednią opiekę nad skuterem.

Mocne, bezpieczne i stylowe śruby do felg

0
Mocne, bezpieczne i stylowe śruby do felg

Auto to nie tylko praktyczne narzędzie do przemieszczania się, ale także powód do dumy. Samochód to oznaka statusu, określonego zorientowania życiowego oraz wyczucia stylu. Dopełnia on wizerunku właściciela, będąc inwestycją, która cały czas się zwraca. O zewnętrzną prezencję auta trzeba cały czas dbać. Niektóre elementy rzadko się zmienia, jednak nie oznacza to, że ich przegląd powinien być spychany na margines. „Obszarem”, który wykorzystuje się najczęściej do podniesienia prezencji auta są koła oraz znajdujące się na nich felgi.

Dopasowane mocowanie

Wybór felg to sprawa indywidualna. Oczywiście trzeba dopasować zestaw do parametrów technicznych swojego samochodu, jednak wielkość jest jedynie punktem wyjścia. Felgi to szeroka kategoria produktów, w której każdy kierowca jest w stanie znaleźć oryginalny wariant, który wpisze się w jego potrzeby, budżet oraz czekającą na zrealizowanie wizję auta. Same felgi są w stanie przetrzymać długie okresy eksploatacji, zachowując swoją prezencję oraz chroniąc koła. Okazjonalne wymienienie śrub mocujących lub zabezpieczających jest trzymaniem ręki na przysłowiowym pulsie oraz zyskaniem pewności, że komfort oraz bezpieczeństwo nie uległy zmniejszeniu. Śruby do felg trzeba dobierać ostrożnie. Decydowanie się na rozwiązania niskiej jakości jest zagrożeniem zarówno dla samochodu, jak i kierowcy. Śruby do felg, tak samo, jak i felgi nie wymagają częstych zmian, jednak czekanie do momentu, kiedy awaria lub wysłużony element dadzą o sobie znać, jest proszeniem się o nieszczęście i nieplanowane wydatki.

Zakupione wcześniej śruby do felg pozwalają na uniknięcie nagłych wydatków oraz stworzenie zapasu komponentów, gotowych do użytku w każdym momencie. Taki backup zmniejsza prawdopodobieństwo, że samochód zostanie nagle uziemiony, a kierowca będzie musiał się przesiąść na komunikację miejską.

Łatwe wyszukanie potrzebnych elementów

Śruby do felg nie muszą być zakupem, którego wykonanie pochłonie sporo czasu. Nie trzeba koniecznie jeździć po sklepach lub warsztatach szukając i dopytując się o pasujący komponent. Kupno z sieci potrzebnych śrub jest łatwiejsze, tańsze i szybsze. Dzięki dopracowanym wyszukiwarkom (jak na: felgeo.pl) nie trzeba przeglądać kilkudziesięciu stron i dokładnie zapoznawać się z techniczną specyfikacją każdej śrubki. Wystarczy podać najważniejsze parametry, markę pojazdu i wybrać spośród zawężonego pola profesjonalnych opcji.

Śruby do felg są zarówno praktycznym, jak i estetycznym dopełnieniem auta. Konieczności wymiany tych komponentów nie warto w nieskończoność odkładać w czasie. Krótkoterminowe oszczędności w tym względzie, mogą przerodzić się w poważne awarie, których dzięki wcześniejszej wymianie można łatwo uniknąć.

Auto dostawcze z upustami na koniec roku

0
Auto dostawcze z upustami na koniec roku

Zbliża się koniec roku, w związku z czym dealerzy samochodów dostawczych prześcigają się w dostarczaniu ciekawych promocji. Dla wielu przedsiębiorców, jedną z najbardziej korzystnych form finansowania takiej inwestycji był do tej pory leasing. Sytuacja ta może się jednak zmienić, ze względu na zmiany zapowiedziane przez Resort Finansów. Na jakie upusty można obecnie liczyć i dlaczego warto jak najszybciej zdecydować się na leasing samochodu dostawczego?

Wyprzedaż samochodów dostawczych

Końcówka roku to zawsze dobra okazja na zakup modelu z mijającego rocznika. Producenci udzielają wówczas bardzo dużych rabatów. Redukcja cen dotyczy nie tylko mniej popularnych aut, ale również tych najchętniej wybieranych przez kierowców. W zależności od wersji oraz wyposażenia, część pojazdów oferowana jest ze sporym upustem. Wielu dealerów udostępnia też gratisowy VAT, w przypadku którego oferta obniżana jest o 23 proc. ceny katalogowej. Warto rozglądać się także za ofertą dożywotniej gwarancji silnika. Ma ona postać imiennego, wykupionego ubezpieczenia, a zatem traci ważność w momencie zbycia pojazdu – chyba, że sprzedaż odbywa się przez dealera. Na koniec roku atrakcyjne upusty czekają także na tych, którzy kupują dostawcze IVECO, Renaulta czy Fiata na firmę. Dotyczy to nie tylko samych pojazdów, ale również tańszych cen części zamiennych czy usług naprawczych. Ciekawą formą promocji jest np. pakiet serwisowy, który obejmuje zarówno zwykłą wymianę świateł czy klocków hamulcowych, jak i kompleksowy remont silnika.

Leasing a zmiany przepisów

Resort Finansów przygotowuje zmiany, które znacząco wpłyną na opłacalność leasingu. Dotyczy to m.in. podwyższenia limitu amortyzacji auta do 150 tys. zł, ograniczenia kwestii odliczania wydatków na wykorzystanie prywatne i służbowe czy likwidacji kilometrówki. Ma to szczególne znaczenie w czasach, gdy leasing cieszy się ogromną popularnością. W segmencie samochodów dostawczych, blisko 45 proc. pojazdów finansowanych jest właśnie w taki sposób. Przedsiębiorcy cenią sobie leasing przede wszystkim ze względu na spore korzyści podatkowe. Całość raty wliczyć można w koszty uzyskania przychodu, przez co taka forma finansowania inwestycji była do tej pory bardziej opłacalna od tradycyjnego zakupu. W 2019 roku limit odpisów amortyzacyjnych zrównany zostanie jednak z kosztami leasingu. Wartość rat stanie się wówczas kosztem podatkowym jedynie dla maksymalnego limitu, czyli 150 tys. złotych. Ograniczona zostanie także możliwość odliczania wydatków w przypadku stosowania auta w celach mieszanych – do zaledwie 50 proc.

Opłacalność leasingu aut dostawczych w 2019 roku

Przedsiębiorcy, którzy planują jeszcze inwestycję w firmowy samochód dostawczy nie powinni zwlekać z decyzją o sięgnięciu po leasing – warto zrobić to jak najszybciej. Zakupując auto w promocji na koniec rok, zarówno w przypadku tańszych, jak i droższych modeli wciąż utrzymać można możliwość pomniejszenia podatku o wydatki stricte leasingowe.

Aby zachować wszystkie obowiązujące jeszcze prawa, umowę leasingową zawrzeć trzeba przed końcem 2018 roku. To termin wcześniejszy, niż planowano – pierwotnie nowe przepisy miały zostać wprowadzone dopiero pod koniec 2020 roku. Na pociechę pozostaje fakt, że zmiany dotyczące leasingu operacyjnego nie będą tak rozległe, jak zapowiadano jeszcze kilka miesięcy temu.

Po więcej informacji zapraszamy do dealera i serwisu samochodów dostawczych Iveco ON ROAD w Poznaniu i Niepruszewie – https://onroad.iveco.pl/

Jak wybrać porządny i niezawodny kask integralny na motocykl?

0
Jak wybrać porządny i niezawodny kask integralny na motocykl?

Oferta sklepów motocyklowych, które oferują wiele akcesoriów i gadżetów jest bardzo szeroka, stąd też zakup chociażby takiego dodatku jak kask nie jest zawsze łatwą sprawą. Szczególnie dzieje się tak w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z motocyklami, a więc ich poziom wiedzy i znajomości branży jest jeszcze średni. Jednocześnie wiadomo, że kask motocyklowy to niezbędny element każdego motocyklisty, a jego właściwości powinny być jak najlepsze. Przyjrzyjmy się zatem poniżej produktom, które oferuje aktualnie rynek motocyklowy.

Rodzaje kasków motocyklowych

Wśród kasków motocyklowych oferowanych przez znanych producentów można znaleźć rożne modele wyróżniające się szczególnymi cechami. Przykładem mogą być kaski:

  • integralne
  • szczękowe
  • otwarte
  • crossowe

Każdy rodzaj kasku posiada swoje zalety i jest przeznaczony do konkretnego stylu jazdy jak też okoliczności.

Kask integralny – świetne rozwiązanie

Jednym z najczęściej wybieranych modeli kasków są kaski integralne, które posiadają znakomite właściwości. Nie bez powodu są one nazywane najbezpieczniejszymi, gdyż to właśnie dzięki strukturze i budowie zapewniają one skuteczną i najwyższą ochronę. Skorupa kasku integralnego jest sztywna, a całość jest zamknięta, dlatego takie kaski są szczególnie polecane dla motocyklistów rozpoczynających jazdę na motorze. Przykładem takiego rozwiązania może być kask integralny Schuberth SR2 czyli model pochodzący od znanego producenta. Stanowi on bardzo ciekawy wariant kasku integralnego, gdyż łączy w sobie wiele pozytywnych cech. Otóż kask ten jest niezwykle wygodny w użytkowaniu, a jednocześnie zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa. Na uwagę zasługują szczególnie takie właściwości jak świetna aerodynamika, doskonała akustyka oraz idealne dopasowanie. Dzięki specjalnej wyściółce wewnątrz kasku możliwe jest pranie i odświeżanie, a to wpływa na doskonałe samopoczucie podczas jazdy. Co ważne zewnętrzna skorupa kasku jest bardzo twarda, a jednocześnie elastyczna co ma wielkie znaczenie podczas ewentualnego upadku.

Na co zwracać uwagę wybierając kask?

Kupując kask motocyklowy zawsze należy brać pod uwagę takie aspekty jak styl jazdy, a także okoliczności. Inne modele są zalecane w przypadku długich podróży czy też trudnych warunków jazdy, a inne, gdy w grę wchodzi spokojna, wolna jazda po mieście. Często wybór pada na takie modele jak kask integralny Schuberth SR2, gdyż bezpieczeństwo i komfort w jednym to połączenie nie tylko idealne, ale bardzo pożądane przez motocyklistów.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.schuberth-kaski.pl/pol_m_SR2-70836.html

Zarządzanie flotą pojazdów za pomocą oprogramowania monitorującego

0
Zarządzanie flotą pojazdów za pomocą oprogramowania monitorującego

W transporcie międzynarodowym wiele czynników pływa na wykonanie usługi dostawy. Liczy się czas, w jakim pokonana zostanie trasa oraz punktualność w dotarciu na umówioną godzinę załadunku lub rozładunku.

Samochodowy układ rozrządu dawniej i obecnie

0
Samochodowy układ rozrządu dawniej i obecnie

Na prawidłową pracę jednostki napędowej w samochodzie ma wpływ wiele elementów, jak np. olej smarny, uszczelniacze czy też filtry. Istnieje jednak system, który jest kluczowym mechanizmem w prawidłowym działaniu każdego silnika spalinowego. Poznajmy dzisiejszego bohatera – układ rozrządu.

Kaski motocyklowe – szczękowe czy integralne? Jaki wybrać?

0
Kaski motocyklowe – szczękowe czy integralne? Jaki wybrać?

Wielu ludzi decyduje się dzisiaj na wyrobienie prawa jazdy kategorii A uprawniającego do jazdy motocyklem. Jeżdżenie takim pojazdem jednośladowym może być bardzo przyjemne, komfortowe oraz dynamiczne zarówno na trasach, jak i w mieście. Należy jednak pamiętać o kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Między innymi istotną rolę odgrywają kaski motocyklowe, czyli elementy odpowiedzialne za ochronę głowy przed uderzeniami, itp.