poniedziałek, Lipiec 22, 2019

Monitoring GPS a kwestie prawne

Monitoring GPS a kwestie prawne

Jeśli technologia GPS jest wykorzystywana do monitorowania pojazdów, obiektów lub nawet ludzi, istnieją pewne przepisy, jak może to być przeprowadzane. Gromadzenie danych osobowych jest szczególnie uwarunkowane przepisami prawa.

Maszyny polerskie dla fanów pięknych aut

0
Maszyny polerskie dla fanów pięknych aut

Jeśli jesteś osobą, która chce naprawdę dobrze dbać o swój samochód i znasz się na takiej pracy, to na pewno wiesz, jak cenne mogą być maszyny polerskie.

Jak samodzielnie usunąć rysy z lakieru samochodowego w kilku krokach?

0
Jak samodzielnie usunąć rysy z lakieru samochodowego w kilku krokach?

Rysy na lakierze samochodowym to prawdziwa zmora każdego kierowcy. Pojawiają się na skutek zadrapania kluczykiem samochodowym, czy nieumiejętnego otwarcia drzwi na ciasnym parkingu. Oczywiście mogą być również skutkiem działania innych osób. Niezależnie od przyczyny powstałą rysę trzeba jakoś usunąć, wszak może być ona zarzewiem rozwoju korozji, a tego chcemy uniknąć. Można zatem sięgnąć po jeden produkt w sprayu, który doraźnie pomoże usunąć problem bądź bardziej złożony zestaw zaprawkowy. Obydwa produkty można znaleźć w sklepie z lakierami samochodowymi. Postanowiliśmy przedstawić, jak samodzielnie usunąć rysy z lakieru w kilku krokach.

Gdzie korzystnie kupować części samochodowe?

0
Gdzie korzystnie kupować części samochodowe?

Średnia wieku samochodów w Polsce wynosi 13 lat, a warto pamiętać, że składają się na nią zarówno samochody nowe, jak i dwudziestoletnie oraz starsze. Fakt ten sprawia, że wielu kierowców ma utrudniony dostęp do części i akcesoriów. Jak sobie z tym radzić i gdzie szukać pomocy?

Przegląd możliwości

Jeśli chodzi o części mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podróżowania, to oczywiście nie ma mowy o oszczędnościach. Elementy układu hamulcowego, kluczowe podzespoły zawieszenia i innych strategicznych mechanizmów muszą być wymieniane na nowe. Ten asortyment jest zazwyczaj dostępny jeszcze długo po zakończeniu produkcji danego modelu, a użytkownicy mogą wybierać zarówno wśród propozycji oryginalnych, jak i zamienników. Sytuacja wygląda zdecydowanie gorzej, jeśli chodzi o elementy mniej istotne, ale niezwykle potrzebne. Mamy tu na myśli na przykład drobne elementy wykończenia wnętrza, takie jak uchwyty i przyciski, które z wiekiem potrafią ulec uszkodzeniom, ale też komponenty osprzętu silnika, czy też instalacji elektrycznej.

Teoretycznie posiadacze starszych samochodów mają kilka dróg poszukiwania części. Mogą skierować swoje kroki do autoryzowanej stacji obsługi, która żądany element posiada w magazynie lub umożliwia ściągnięcie go z zagranicy. Niestety w większości przypadków ten sposób oznacza olbrzymie wydatki i jest dostępny jedynie dla posiadaczy grubych portfeli. W tym miejscu nawet koszt zakupu plastikowej osłony pod silnik potrafi przekroczyć całkowitą wartość pojazdu, a przyjemność posiadania nowej, oryginalnej części nie rekompensuje słonego rachunku, który przyjdzie zapłacić przy kasie. Dobrym rozwiązaniem może więc okazać się zakup części używanej. Portale aukcyjne i sprzedażowe oferują szeroki wybór propozycji w rozmaitych cenach i teoretycznie każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Pewne i bezpieczne rozwiązanie

Niestety rzeczywistość szybko weryfikuje prawdziwość opisów zamieszczanych przez sprzedających. Po przybyciu przesyłki jej stan często okazuje się odległy od oczekiwań, nierzadko też zdarza się, że element teoretycznie pasujący do naszego modelu samochodu pochodzi z innego rocznika, różni się na przykład detalem mocowania, a to wystarczy, aby uniemożliwić jego montaż i użytkowanie. Nie bez znaczenia są też koszty wysyłki, które musi ponieść kupujący. W przypadku dużych elementów blacharskich potrafi być on bardzo wysoki, natomiast w przypadku drobiazgów, jego wartość jest niewspółmierna do wartości zakupionego przedmiotu. Idealnym rozwiązaniem byłoby więc kupienie części używanej z możliwość obejrzenia jej przed zakupem. Wa bardzo dobrej sytuacji znajdują się mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego. Skup aut w Szczecinie, w Drawsku Pomorskim oraz w wielu innych miejscowościach tego regionu prowadzony przez firmę Auto Kurek CarGryf oferuje sprzedaż wielu części do wszystkich marek i rodzajów pojazdów samochodowych.

Skąd biorą się te części? Auto Kurek CarGryf jest przedsiębiorstwem zajmującym się między innymi skupem oraz kasacją samochodów. Fachowo przeprowadzony demontaż pozwala na skuteczne odzyskanie w pełni sprawnych komponentów, które następnie trafiają do dalszej sprzedaży. Wiedza i doświadczenie pracowników zapewniają wysoką jakość oferowanych produktów, to z kolei pozwala na uniknięcie przykrych niespodzianek. W ofercie znajduje się szeroka gama produktów zarówno do samochodów osobowych, jak i dostawczych i ciężarowych. Atrakcyjna cena połączona z pewnością zakupu stanowi gwarancję satysfakcji i dalszej, długiej, bezproblemowej eksploatacji.

Jak samodzielnie przygotować samochód do sprzedaży?

0
Jak samodzielnie przygotować samochód do sprzedaży?

Kupno nowego samochodu i sprzedaż starego samochodu – to dwa najszczęśliwsze momenty w życiu zmotoryzowanych. Jak sprawić, by ten drugi był równie szczęśliwy jak pierwszy?

Wizyta w warsztacie

Jeśli nie do końca znamy się na samochodach i nie potrafimy ocenić czy delikatny hałas w kabinie to dowód na to, że trzeba wymienić całe zawieszenie czy to tylko stukanie końcówki drążka, lepiej skierować swe kroki do mechanika. To pozwoli nam uniknąć sytuacji, w której osoba potencjalnie zainteresowana zakupem, poprosi o obniżenie ceny z uwagi na poważną usterkę. Oczywiście warto jest przygotować się na pewne wydatki związane z wizytą u mechanika, być może kilka części będzie trzeba wymienić. Wówczas najlepiej zamówić je w sieci, bo to tani, szybki i pewny sposób na zakup wysokiej jakości części. Zawsze zarówno na zakup części w sklepie motoryzacyjnym takim jak Getparts.pl oraz wizytę u mechanika, warto mieć rachunek – to pomaga podwyższyć wartość samochodu.

Odkurzenie i wyczyszczenie wnętrza

Tu najważniejszy jest stan faktyczny kabiny naszego pojazdu. Samo wiemy, w jakich miejscach przyda się szczególna dbałość o szczegóły. Przed zastosowaniem jakichkolwiek środków konserwujących, zawsze dokładnie – najlepiej odkurzaczem z małą końcówką czyścimy – odkurzamy podłogę, tapicerkę i zakamarki w desce rozdzielczej.

Czyszczenie zaczynamy od wody z mydłem, dopiero po tym przechodzimy do prania tapicerki i czyszczenia plastików. Na sam koniec myjemy szyby i stosujemy płyny nabłyszczające. Ważne, by tych środków nie używać za dużo, bo każdy materiał ma swoją wchłanialność – jeśli zostanie ona przekroczona, na powierzchni deski rozdzielczej pozostanie tłusta powłoka, którą ciężko będzie usunąć.

Lekier, zewnętrzne plastiki oraz felgi

Umyty samochód powinien zostać nabłyszczony mleczkiem lub pastą, cena takiego specyfiku to max. 70 zł. Zaś odświeżenie lakieru u lakiernika kosztować może nawet 400 zł. Warto też po  myciu natrzeć zderzak i listwy drzwiowe olejkiem natłuszczającym na bazie silikonu, to sprawi, że elementy te będą wyglądać schludnie i czysto. Felgi myjemy dokładnie szczoteczką, zaś opony możemy poza myciem spryskać mleczkiem lub pianką konserwującą.

Wiedza to podstawa

Przygotowując się na spotkanie z przyszłym nabywcą lub handlarzem, który nasz samochód postawi w swoim komisie, warto doczytać kilka artykułów na temat naszego modelu i wynotować sobie jego największe zalety, by móc o nich opowiedzieć. Oczywiście jako właściciel pojazdu musimy mieć przy sobie komplet dokumentów:

  • Dowód rejestracyjny
  • Kartę pojazdu (jeżeli była wydana)
  • Dokument poświadczający opłacenie ubezpieczenia
  • Rachunki z ostatnich zakupów i napraw u mechanika

Cenę naszego samochodu ustalmy, sięgając do różnych źródeł. Można posiłkować się stroną eurotax, ogłoszeniami modeli z tego samego rocznika, a nawet oceną wartości samochodu, jaką uzyskamy na stronie ubezpieczyciela. Na koniec ustalmy dolną granicę ceny, poniżej której nie zgodzimy się zejść. To ważne, by przemyśleć tę ceną wcześniej, bo pod wpływem emocji, widoku gotówki czy umiejętności negocjacyjnych kupującego, możemy zgodzić się na coś, czego będziemy później żałować.

Gdzie warto umieścić ogłoszenie

Ogłoszenie o sprzedaży naszego samochodu powinniśmy umieścić nie tylko w sieci, ale również w formie drukowanej – dzięki temu trafiamy na dwie zupełnie różne grupy odbiorców. Ogłoszenie na serwisach sprzedażowych czy aukcyjnych koniecznie powinno zawierać miasto, w którym samochód chcemy sprzedać. Opis samochodu powinien być rzetelny i pozbawiony zbędnych poetyckich dodatków. Zdjęcia zróbmy zaś na otwartej przestrzeni, tak by to samochód był na pierwszym planie. Warto robić i zdjęcia z perspektywy i zdjęcia detali – dobre zdjęcia to połowa sukcesu.

Akcesoria motoryzacyjne z Chin

Akcesoria motoryzacyjne z Chin

Już od wielu lat samochód stanowi najbardziej popularny środek lokomocji – służąc do codziennej rutynowej jazdy(również jazdy zawodowej), pokonywania mniejszych odległości, jak i oczywiście dalekich podróży uskutecznianych z różną częstotliwością.

Każdy kierowca spędzający w aucie zazwyczaj sporo ze swojego czasu, powinien zaopatrzyć się w odpowiednie, wysokiej jakości wyposażenie z działu motoryzacji, które umożliwia, a także znacznie usprawnia prowadzenie pojazdu wpływając na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.

Gadżety motoryzacyjne z Chin

Niezbędnym elementem wyposażenia samochodowego jest z pewnością kompresor (cena od 68 zł.), jak i światła do jazdy dziennej. Dużą popularnością cieszą się ledowe lampy wodoszczelne (cena 84 zł.), bardzo ekonomiczne ze względu na żywotność do 50 tyś. godzin. Najważniejsze podczas jazdy – jest bezwarunkowo bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i pozostałych wchodzących w skład otoczenia jednostek ruchu.

Dlatego bardzo ważny jest zakup dobrej jakości kamer samochodowych o różnych rodzajach funkcji. Poczynając od prostych rejestratorów jazdy(cena 67 zł.), poprzez wysokiej klasy wideorejestratory full Hd z kamerą cofania (cena około 290zł.), która znacznie ułatwia manewrowanie i dzięki odpowiedniemu obiektywowi – dostrzeżenie najmniejszych elementów w obszarze parkowania.

Radia samochodowe USB z Chin

Obraz na tym urządzeniu, pochodzący z obu kamer o świetnej rozdzielczości jest automatycznie nagrywany i stanowi podstawę w przypadku wszelkich sporów pomiędzy kierowcami dwóch różnych pojazdów w sytuacji gdy doszło do jakiejś kolizji czy sporu. Inny – bardzo przydatny element wyposażenia samochodu stanowi oświetlenie wnętrza(cena 56 zł.) oraz czujnik parkowania(cena 56 zł.)

Niezbędny może okazać się również pokrowiec samochodowy (cena 68 – 75 zł.) Dostępny w różnych rozmiarach, ma za zadanie chronić pojazd przed szkodliwymi czynnikami takimi jak deszcz, śnieg, czy intensywne promieniowanie słoneczne.

Radia z czytnikami kart SD i MMC z Chin

Czas poświęcony prowadzeniu auta powinien być czasem przyjemnym, spędzonym możliwie jak najwygodniej. Dlatego warto zaopatrzyć się w dobrej klasy radio z czytnikami kart SD i MMC(cena około 230 zł.), transmiter FM(cena od 32 zł.) Bardzo przydatny jest organizer do bagażnika(cena koło 38 zł.), uchwyt na fotel oraz uchwyt na telefon(cena 11 zł.)

Dobrze posiadać lampę ostrzegawczą – kogut(cena 52 zł.) ,nagrzewnicę samochodową(cena około 80 zł.) – dzięki której sprawnie i szybko można nagrzać wnętrze auta bez konieczności użycia skrobaczek do szyb, wiatrak – wentylator samochodowy(cena 57 zł.), odkurzacz samochodowy(cena około 70 zł.), a także czajnik – gdy na dłuższej trasie kierowca poczuje się na przykład znużony, a potrzeba spożycia kawy okaże się wystarczająco silna do zarządzenia małego postoju.

Przydatnym elementem ekwipunku kierowcy są wysokiej klasy okulary do jazdy (cena około 22 zł.) i alkomat(cena 45 zł.) Warto również zainwestować w zestaw do naprawy szyb (cena około 90 -100 zł.) Wśród posiadaczy czworonogów bardzo dobrym rozwiązaniem przy przewożeniu pupila, okaże się specjalna – antypoślizgowa mata dla psa, o właściwościach wodoodpornych.

Sprzęt motoryzacyjny z Chin

Wszelkie wyposażenie samochodu z Chin, zarówno urządzenia niezbędne do bezpiecznej i sprawnej jazdy, jak dodatkowe akcesoria mające na celu uprzyjemnić i ułatwić podróż, powinny stanowić wysokiej jakości produkty. Znaczącym przy tego rodzaju zakupach atutem, jest możliwość wyboru szerokiego asortymentu z dziedziny motoryzacji, w obrębie jednego sklepu internetowego. Po dokonaniu właściwego wyboru, dane sprzęty i dodatki dostarczane są w wyznaczone przez nabywającego miejsce

Więcej tutaj: Sklep z wyposażeniem motoryzacyjnym z Chin – https://gadzetownik.pl/Motoryzacja-c33

Jakie odzieżowe dodatki mogą zainteresować motocyklistę?

rękawiczki w sklepie motocyklowym

Pomijając podstawowe wyposażenie typowego bikera, takie jak skórzane spodnie, kamizelki czy kurtki, wielu motocyklistów chętnie sięga również po niezwykle charakterystyczne odzieżowe dodatki. Przykładem tego typu produktów są rękawice motocyklowe, zwykle skórzane, chroniące dłonie przed bolesnymi otarciami, na przykład wówczas, gdy motocyklista musi ratować się przed kolizją, kładąc motocykl na jezdni.

Czy warto kupić rękawiczki motocyklowe?

Dobrej jakości rękawiczki w sklepie motocyklowym można kupić za kilkadziesiąt złotych i warto się w nie zaopatrzyć, chociażby ze względów bezpieczeństwa. Rękawiczki motocyklowe wykonane z dobrej jakości skóry naturalnej lub wytrzymałej tkaniny wzmocnionej specjalnymi wkładkami poliuretanowymi charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i tym samym, w wysokim stopniu zabezpieczają dłonie motocyklisty przed ewentualnymi otarciami, a do pewnego stopnia również przed wybiciami czy złamaniami palców. Kupując tekstylne rękawiczki w sklepie motocyklowym, można dodatkowo znaleźć takie ich wersje, które będą ozdobione oryginalnymi nadrukami. Wybór tego typu rękawic ze sklepu motocyklowego, w połączeniu z innymi częściami motocyklowej garderoby zdobionej oryginalnymi nadrukami, pozwoli na stworzenie niezwykle wyrazistej, rzucającej się w oczy stylizacji. Warto również pamiętać, że rękawice motocyklowe to doskonały sposób na zabezpieczenie dłoni przed chłodem i wilgocią, a także na poprawę siły i jakości chwytu – szukaj antypoślizgowych rękawiczek w sklepach motocyklowych dedykowanych miłośnikom amerykańskich motocykli.

Co oprócz rękawiczek?

Jeśli już zaopatrzysz się w dobrej jakości rękawiczki w sklepie motocyklowym, możesz zainteresować się również takimi odzieżowymi dodatkami jak kominiarki lub ciepłe czapki motocyklowe, zdobione efektownymi nadrukami chusty typu bandana, apaszki czy motocyklowe skarpety. Tego typu produkty pomogą przygotować się do dłuższych wypraw na motocyklu, okażą się również niezwykle przydatne podczas krótkich przejażdżek po mieście. Co ważne, wiele z nich pomoże w stworzeniu oryginalnej stylizacji. Jeśli szukasz gadżetów w amerykańskim stylu, Twoje szczególne zainteresowanie powinny wzbudzić bogato zdobione bandany i chusty, z których na co dzień korzysta wielu miłośników harleyów.

Oczywiście odzieżowe dodatki to jedynie uzupełnienie podstawowego stroju motocyklisty, ale wiele z nich okazuje się niezwykle przydatnymi gadżetami, które wpływają nie tylko na wygląd motocyklisty, ale także na komfort jazdy, a nawet na bezpieczeństwo. W związku z tym warto się zaopatrzyć, przynajmniej w niektóre ich rodzaje.

Samochody marki Volkswagen w Polsce

0
Samochody marki Volkswagen w Polsce

Marka Volkswagen znajduje się na szczycie listy najczęściej sprzedawanych aut w Europie. W ubiegłym roku niemiecki koncern dostarczył europejskim klientom ponad 600 tysięcy nowych aut. Modelem cieszącym się największym zainteresowaniem w Polsce, okazał się Golf, którego sprzedaż wyniosła ponad 14 tysięcy egzemplarzy. Volkswagen Golf zajął wysokie, czwarte miejsce w rankingu najczęściej kupowanych samochodów w Polsce. Na ogólną sprzedaż Volkswagena wpływ miały także modele: Passat, którego sprzedano w ilości ponad 9 tysięcy egzemplarzy oraz Tiguan sprzedany w ilości prawie 7 tysięcy sztuk.

Myjnia ręczna w Poznaniu

0
Myjnia ręczna w Poznaniu

Myjnia samochodowa ręczna w Poznaniu to miejsce, w którym pracownicy firmy zadbają o wygląd samochodu, a jego właściciel będzie miał chwilę na relaks i odpoczynek. Wymyte i wyczyszczone auto nie tylko cieszy oko, ale również znacznie podnosi komfort jazdy.

Myjnia samochodowa ręczna w Poznaniu – rodzaj usług

Umycie ręczne samochodu jest na pewno konieczne i niezbędne, ale również warto skorzystać z innych usług, takich jak chociażby z: nabłyszczania i woskowania karoserii, co znacznie zwiększa atrakcyjność samochodu, czyszczenia kół i felg, mycia oraz czyszczenia lusterek i szyb, czyszczenia elementów gumowych i plastikowych, mycia podwozia, czyszczenia tapicerki, odkurzania, czy ozonowania samochodu.

Myjnia samochodowa zalety korzystania

Nie ulega wątpliwości, że dużo bardziej skuteczne czyszczenie i mycie samochodu jest na myjni ręcznej. Wydaje się, że kosmetyka przeprowadzana na profesjonalnej myjni ręcznej jet dużo bardziej skuteczna, niż nawet praca samodzielna. Głównie wynika to z faktu, iż myjnie ręczne korzystają z profesjonalnych, bezpiecznych i jakościowo bardzo dobrych kosmetyków. Usługa mycia, czyszczenia czy kosmetyka samochodu jest bardzo dokładna i bezwzględnie bezpieczna dla auta, nie pozostawiająca zanieczyszczeń czy zarysowań.

Więcej informacji na:

https://itswrap.pl/uslugi/myjnia-reczna/

Nowy sezon, nowy skuter? Niekoniecznie! Sary też da radę!

0
Nowy sezon, nowy skuter? Niekoniecznie! Sary też da radę!

Zbliża się nowy sezon motocyklowy, a Ty zastanawiasz się, czy będziesz musiał kupić nowy skuter? Odpowiadamy – nie musisz! Sprawdź stan obecnej maszyny, dokonaj odpowiednich napraw i ciesz się nią kolejny sezon!

Mamy nadzieję, że po zakończeniu sezonu i przed schowaniem skutera do garażu, sprawdziłeś jego stan i usunąłeś usterki, jeśli takowe były. Nie oznacza to jednak, że przed pierwszym wyjazdem w nowym sezonie nie powinieneś już nic sprawdzać. Wręcz przeciwnie. Miesiące stagnacji mogły sprawić, że Twój skuter odmówi pierwszego rozruchu. Dziś podpowiemy Ci, co powinieneś sprawdzić, aby mieć pewność, że skuter nie spłata figla w najmniej odpowiednim momencie.

Umyj skuter – to nie jest żart!

Zapewne myślisz, że żartujemy z Ciebie, mówiąc, żebyś w pierwszej kolejności umył swój jednoślad. Niestety nie żartujemy. Oczyszczenie skutera z brudu, oleju i smaru pozwala ocenić stan wizualny części maszyny. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz w stanie sprawdzić, czy jeszcze przed pierwszą trasą musisz coś wymienić, czy zużywające się komponenty są w stanie, który pozwoli Ci przejeździć jeszcze jeden sezon.

Olej i hamulce tego nigdy nie lekceważ!

Sprawdzenie poziomu oleju to jedna z ważniejszych czynności, którą powinniśmy wykonać, zanim wyjedziemy na ulice. Jest to niezwykle prosta czynność, która może uratować nie tylko życie naszego silnika, ale także nasze. Pamiętaj zatem o tej czynności. Abyś miał pewność, że silnik jest bezpieczny, poziom oleju powinien oscylować w granicach ¾  lub maksimum pojemności. Wartość tę możesz sprawdzić przy użyciu bagnetu lub w specjalnym okienku.

Zaraz po oleju powinieneś sprawdzić stan hamulców. Mamy nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że bez nich nie możesz wyjechać na żadną przejażdżkę. Zanim to zrobisz, wymień płyn w układzie hamulcowym. Najlepiej wymieniać go co roku, jeśli jednak nie masz na to funduszy lub czasu, wymieniaj go maksymalnie co dwa lata. Ważne jest, abyś wybrał dobry płyn hamulcowy, który nawet przy bardziej zdecydowanej jeździe poradzi sobie z odpowiednim hamowaniem. Te i inne płyny, które doskonale sprawdzają się w skuterach, my nabywamy w rooader.pl.

skutery

Sprawny układ chłodzenia to podstawa dobrej pracy “piecyka”

Silniki skuterów często, przez wysokie temperatury pojawiające się w silnikach ze względu na złe chłodzenie, nazywane są piecykami. Warto zatem zadbać o cały układ chłodzenia, aby ten nie był zanieczyszczony i skorodowany. Kontroluj zatem stan i poziom płynu chłodniczego. Pamiętaj, że bez względu na jego stan, musisz wymieniać go minimum co dwa lata.

Podsumowanie

Przeglądy okresowe, nie tylko te, które musisz wykonać w myśl obowiązujących w naszym kraju przepisów, ale również te, które wykonujesz samodzielnie, są niezwykle ważne. Dzięki nim jesteś w stanie uniknąć awarii, które nie tylko unieruchamiają Twój skuter, ale również mogą być niebezpieczne dla Twojego zdrowia i życia.

Poza tym szybko wychwycona i usunięta usterka pozwala cieszyć się bezproblemową jazdą przez długi czas. Pamiętaj zatem o tym, aby poświęcić choć odrobinę czasu na odpowiednią opiekę nad skuterem.