Co warto wiedzieć przed kupnem przyczepy samochodowej?

0

Kupno przyczepy samochodowej poparte jest zazwyczaj częstą potrzebą przewozu dużego bagażu oraz stałej dostępności takiej maszyny, by w razie pilnej potrzeby nie musieć polegać na wypożyczalniach przyczep w Warszawie. Jednak posiadanie przyczepy samochodowej wiąże się z dodatkowymi obowiązkami, dostosowaniem się do przepisów oraz posiadaniem odpowiedniej wiedzy. Oto kilka najważniejszych informacji, które powinien mieć na uwadze każdy, kto już nabył maszynę lub planuje to w najbliższym czasie zrobić.

Czas na zakupy

0

Nawet najbardziej kochający swoje samochody, nie za bardzo lubią wydawać pieniądze na zakupy części zamiennych. Tak naprawdę, większość z nas robi wszystko, by jeśli jest taka konieczność wydać ich jak najmniej lub wcale. Szczególnie widać to po oponach. Opony to w dalszym ciągu niedoceniana część pojazdu. Dla wielu jest to tylko kawałek gumy, o którym robi się wiele szumu, ale tak naprawdę nie ma wielkiego wpływu na jakość jazdy, ani tym bardziej bezpieczeństwo. Na szczęście ta grupa właścicieli pojazdów tak myślących stale się zmniejsza. Opona odgrywa bardzo istotna role zarówno dla komfortu jazdy jak i dla naszego i innych bezpieczeństwa. W końcu jest to jedyny łącznik pomiędzy samochodem, a podłożem. Dzięki interakcji z nawierzchnią, poprzez działania sił tarcia samochód się porusza. Opona również przenosi wszelkie drgania na podwozie samochodu, a następnie na nadwozie, w tym również na osoby podróżujące wewnątrz pojazdu. Jej jakość jest bardzo ważna. Mowa jest tu nie tylko o stanie bieżnika, ale również stanu samej mieszanki, a także nie zapominając o szkielecie wewnętrznym opony.

Postaw na witalność z Fiatem 500 Anniversario

0

Nie dajcie się zwieść temu, że Fiat 500 ma już 60 lat. Wbrew upływającemu czasowi auto ma się doskonale! To właśnie okazji urodzin legendarnej „pięćsetki” Fiat zaprezentował nową odsłonę modelu, podkreślając to, co w nim najpiękniejsze – urodziwą linię nadwozia, sprawdzone rozwiązania w wyposażeniu wnętrza, zachwycające detale. Twórcy nie zapomnieli jednak o tym, aby Fiata 500 Anniversario dopasować do wymagań współczesnych kierowców. Dzięki temu otrzymujemy zupełnie nową jakość w klasycznym wydaniu.

Jak wybrać ładowarkę do akumulatora motocyklowego?

0

Aby akumulator służył jak najdłużej, najlepiej utrzymywać w nim przez cały czas pełną baterię. Zimą może być to problematyczne. Jednak niedopilnowanie akumulatora może skończyć się dramatycznym spadkiem napięcia w nim, a co za tym idzie – koniecznością jego wymiany. Odpowiednio dobrana ładowarka do akumulatora w motocyklu – podpięta przez cały czas lub tylko okresowo- nie jest ogromnym wydatkiem, ale może przedłużyć, a nawet uratować życie baterii. Dlatego do jej wyboru należy przyłożyć szczególną wagę, kierując się kilkoma zasadami.

Samochód używany i z salonu? Tak, to możliwe!

0

Zakupienie samochodu z drugiej ręki może być niemałym wyzwaniem – dotyczy to w szczególności tych osób, które nie znają się zbyt dobrze na motoryzacji. Jeżeli również zaliczasz się do tej grupy, na pewno nie chcesz być oszukany przez sprzedającego. Gdy nie wiesz, gdzie kupić auto bez ryzyka, sprawdź ofertę salonów dealerskich. To właśnie w nich można znaleźć dobre auta używane!

Nauka jazdy w Warszawie – na co musimy uważać?

0

Prawo jazdy, niezależnie od tego, w jakim miejscu naszego kraju (a nawet, w jakim miejscu na świecie) je zdobędziemy, ma taką samą wartość i uprawnia do tego samego. W idealnym świecie, skoro uprawnienia są takie same, to proces nauczania jazdy w Warszawie, oraz późniejszego egzaminu powinny być również takie same. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że pod tym względem nie żyjemy jednak w idealnym świecie. Z całym szacunkiem dla tamtych Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, WORD Nowy Sącz, WORD Ciechanów czy WORD Tarnobrzeg najprawdopodobniej zaoferuje większą szansę na bezproblemowe zdanie egzaminu niż WORD Warszawa lub któryś z jego oddziałów. I nie chodzi tu o to, że tam obowiązują inne przepisy w kwestii procesu egzaminowania – nie, przepisy są oczywiście spójne w całym kraju. Różnicę stanowi natomiast sam ruch na ulicach oraz liczba potencjalnie trudnych sytuacji, w jakich możemy się znaleźć.

Na co zwróci nam uwagę dobra szkoła jazdy?

W każdym mieście znajdują się miejsca najbardziej problematyczne i na których stosunkowo łatwo kandydat na kierowcę może zakończyć swój egzamin wcześniej niż planował i z wynikiem zdecydowanie mniej pozytywnym niż sobie tego życzył. Jeśli zdajemy w Warszawie, to bez wątpienia takich miejsc jest tam nieporównanie więcej niż w innych miastach. Dlatego tak cenne jest dokładne omówienie tych miejsc podczas jazd z instruktorem.

Innym problemem jest dość duża liczba kandydatów chcących zdawać na prawo jazdy akurat w Warszawie. Może się to przełożyć na długie terminy oczekiwania na egzamin – dlatego, jeśli (odpukać) nie uda nam się zdać za pierwszym razem, to powinniśmy jak najszybciej zapisać się na ponowny egzamin. Pewnym problemem są też korki w mieście. Jeśli źle trafimy, to może się okazać, że choć czas jazdy rośnie, to przejechana odległość niekoniecznie. Dlatego czasem przyda się wzięcie dodatkowych godzin jazdy, aby nadrobić te braki.

Supersamochody w historii

0

W ciągu stu lat motoryzacji powstało wiele modeli samochodów, które można nazwać mianem „supersamochody”. Na ich widok większa część społeczeństwa doznaje palpitacji serca. Nie można się temu dziwić, ponieważ są rzeczywiście wyjątkowe.

Quady – Kupić czy wypożyczyć?

0

Jeżeli nigdy w życiu jeszcze nie odbyliśmy przejażdżki quadem, odpowiedź jest raczej prosta: na pewno warto wypróbować tę formę rozrywki, zanim zdecydujemy się na zakup pojazdu. Gdy mamy możliwość przetestowania na przykład sprzętu, który należy do znajomego – świetnie! W przeciwnym razie koniecznie skorzystajmy z usług wypożyczalni. Ale jeśli już wiemy, jaką frajdę sprawia nam jeżdżenie quadem, sprawa może się skomplikować.

Różnice między oponami letnimi i zimowymi

0

To dzięki nim samochód ma styczność z podłożem. Ich właściwy stan ma ogromny związek z przyczepnością i bezpieczeństwem podczas jazdy. Mawia się, że wymienia się je wtedy, kiedy zima zaskoczy drogowców. Opony. Warto się nim przyjrzeć trochę bliżej i zwrócić uwagę na różnice, jakie występują pomiędzy modelem letnim a zimowym. Zapraszamy do lektury.

Co ile lat należy powtarzać badania kierowców?

0

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawa (ustawy o kierującymi pojazdami), każdemu kierowcy prawo jazdy może być wydane maksymalnie na okres 15 lat. Warto wspomnieć jednak o tym, że orzeczenie lekarskie może nie zawierać żadnych ograniczeń, jeżeli chodzi o sam termin ważności uprawnień kierowcy. W praktyce oznacza to, że decyzja o tym czy i kiedy należy powtórzyć badania kierowców należy wyłącznie do lekarza wydającego orzeczenie.

Badania kierowców – jak długo są ważne?

Ustawa, która wprowadza termin ważności prawa jazdy odwołuje się wyłącznie do administracyjnego charakteru terminu ważności danego dokumentu, a nie do terminu wygaśnięcia uprawnień. Ustawa nie wprowadza żadnych ograniczeń w postaci dokładnego terminu, w którym to muszą być ponownie wykonane badania. Decyzja ta pozostawiona jest lekarzowi orzekającemu.

Przedłużanie ważności prawa jazdy

Zgodnie z przepisami nowe prawo jazdy otrzymujemy maksymalnie na 15 lat. Chorzy kierowcy, którzy mają problemy ze swoim zdrowiem, muszą niestety odnawiać dokumenty zdecydowanie częściej i dostarczać odpowiednie zaświadczenia lekarskie. Niestety każda wymiana dokumentów wiąże się z kolejnymi opłatami. Jeżeli kierowcy w odpowiednim terminie nie uda się zdobyć wymaganego zaświadczenia od lekarza, to jego prawo jazdy straci tymczasową ważność. Oczywiście kierowca bez żadnego większego problemu może je wznowić w każdym momencie. Aby uniknąć takiej sytuacji warto systematycznie dokonywać badań lekarskich na przykład w badania-kierowcow.warszawa.pl. Głównym celem wcześniejszych badań jest oczywiście to, aby mieć 100% pewność, że kierowca w rzeczywistości nadaje się do kierowania pojazdem.